Czy jesteś introwertykiem w miejscu pracy zorientowanym na ekstrawertyki?

4 Wskazówki dotyczące adaptacji i usuwania stresu dla introwertyków w miejscu pracy

Czy jesteś sfrustrowany ciągłym ciągiem przerw w pracy? Czy często czujesz się na miejscu, gdy podczas spotkań pytasz o niecierpliwe opinie? Czy czujesz się wyczerpany po prezentacjach, spotkaniach lub innych spotkaniach, które wymagają dużo mówienia? Czy Twoi współpracownicy rozmawiają o Tobie podczas burzy mózgów ? Czy twoje biuro jest zbyt głośne?

Jeśli odpowiedziałeś "tak" na kilka z tych pytań, możesz doświadczać trudności introwertyków pracujących w środowisku zorientowanym na ekstrawertyzację.

Te trudności właśnie zmierzają do świadomości głównego nurtu. Pozostawione bez rozpoznania, różnice osobowości mogą prowadzić do stresu , który może powodować obniżenie wydajności lub wypalenie u innych utalentowanych osób.

Chociaż wyzwania są znaczne, preferowanie introwersji nie powinno przeszkadzać w osiągnięciu szczytowego poziomu, nawet w środowisku pracy, które w znacznym stopniu sprzyja ekstrawersji. Twoje otoczenie może, ale nie musi wspierać twoich wrodzonych preferencji - aby osiągnąć sukces, musisz nauczyć się wykazywać zachowania oparte na wymaganiach twojego środowiska.

Przy odrobinie samoświadomości i praktyki możesz - i powinieneś - dostroić się do twoich preferencji introwersji i ekstrawersji.

Jako introwertyk w miejscu pracy, które ceni ekstrawertyczne zachowanie, możesz znaleźć typowe sytuacje zawodowe, które stanowią wyzwanie. Oto wskazówka, jak poradzić sobie z każdą sytuacją.

Nie pozwól, aby Twoje środowisko zużyło Twoją energię

Introwersja i ekstrawersja, oceniana przez instrument Myers-Briggs Type Indicator®, opisują, czy jesteś podniecony przez interakcję ze światem zewnętrznym (ekstrawersja), czy z wewnętrznego świata myśli i idei (introwersja).

Osoby z preferencją do introwersji mogą wydawać się równie żywe i zabawne w sytuacjach społecznych, jak ich odpowiedniki.

Ale tutaj jest pocieranie: chodzi o wydawanie pieniędzy przez znaczną ilość czasu, podczas gdy zachowanie ekstrawersyjne wymaga dużej ilości energii. Dlatego jedną z pierwszych lekcji jest to, że osoba, która jest introwertykiem, ale musi wykonywać funkcje lub role zorientowane na ekstrawersję, może potrzebować czasu, by samemu dokonać ponownej opłaty.

Unikaj odczuwania "Put on the Spot"

Jeśli Twoi koledzy preferują ekstrawertyczne zachowanie, mogą czuć się całkowicie komfortowo, odpowiadając na pytania na odległość, bez szansy na pełne rozważenie konsekwencji ich reakcji. Mogą nie rozumieć, że często potrzebujesz czasu na przetworzenie swoich myśli przed odpowiedzią na pytanie.

Możesz nie cieszyć się naciskaniem o szczegóły na miejscu podczas spotkań. Jeśli jednak pracujesz w środowisku zorientowanym na ekstrawertyzację, jest szansa, że ​​jest to normą.

Zarządzanie sygnałami stresu

Zużywanie zbyt dużej ilości energii przez wykonywanie w sposób niezgodny z preferowanym zachowaniem prowadzi do stresującej reakcji. Wczesne oznaki stresu obejmują zauważenie, że pracownik powrócił do przesadnej formy swojego preferowanego zachowania.

Dla tych, którzy preferują introwersję, którzy naturalnie zmierzają do wewnątrz, objawy stresu mogą się materializować w formie wycofania.

Jednakże, jeśli stresująca sytuacja pozostanie nierozwiązana , nieprzytomne funkcje przejdą, a pracownik może zacząć wykazywać przeciwieństwo swoich normalnych preferencji behawioralnych. Może to zabrzmieć nieszkodliwie, ale ponieważ możesz nie być tak wygodnie operować po tej stronie swojej osobowości, może to wywołać reakcję stresową.

Często będzie to miało formę niedojrzały wyraz przeciwieństwa tego, jaki jesteś w normalnych warunkach.

Dlatego też, jeśli zazwyczaj masz spokojne, rezerwowane usposobienie, w skrajnym stresie możesz wykazywać nietypowe wybuchy lub inne zewnętrzne wyrażenia.

Dowiedz się, jak stres wpływa na twoich współpracowników

Jako pracownik introwersji w środowisku, w którym panuje ekstrawersja, możesz także zrozumieć, jak stres może wpłynąć na twoich kolegów. Dla współpracowników, którzy preferują ekstrawersję, nienaturalnie krytyczne lub ostre zachowanie może być wczesną oznaką stresu - po raz kolejny przesadą wrodzonych preferencji.

Z drugiej strony, jeśli pozwolisz na eskalację, twoi zestresowani współpracownicy mogą zostać wycofani. Innymi słowy, ich oznaki cięższego stresu mogą odzwierciedlać twoje wczesne znaki ostrzegawcze i na odwrót.

Twoja osobowość obejmuje zarówno wrodzone, jak i wyuczone zachowania. Kiedy osoba opisuje swój typ osobowości Myersa-Briggsa, odnosi się do wrodzonych preferencji, które zachował od urodzenia. Wyniki nie obejmują doświadczeń, kultury, interakcji interpersonalnych i zajęć edukacyjnych, które kształtują twoją pełną osobowość przez całe życie.

Rozumiejąc, że jeden zestaw zachowań jest wrodzony, a drugi wyuczony, jesteś uprawniony do wyginania swojego pełnego zakresu behawioralnego. Tak więc, jeśli preferujesz zachowanie introwertyczne, możesz nadal zapewniać najwyższą wydajność w ekstrawertycznym środowisku.

Powiązane z elastycznymi stylami pracy i komunikacją