10 postaci, które spotkasz na spotkaniu biznesowym

Pracownicy przenoszą zarówno swoje dobre, jak i złe do spotkań biznesowych

W słynnej scenie barowej filmu Star Wars poznałeś, z wyglądu, jaka zła postać siedziała obok ciebie. Każda postać miała charakterystyczny wygląd. Jednak podczas spotkań biznesowych możesz nie mieć pojęcia o grupie postaci, z którymi się spotykasz.

To dlatego, że ich normalne pojawianie się na zewnątrz jest często uciążliwe. Chcesz dowiedzieć się więcej o szalonej obsadzie postaci, które możesz napotkać na spotkaniach biznesowych?

Niezależnie od tego, czy jesteś uzbrojony w lekką szablę, będziesz lepiej przygotowany do walki z tymi często destrukcyjnymi siłami, które niszczą spotkania biznesowe z ich kłopotliwym zachowaniem. Dowiedz się więcej o dziesięciu dysfunkcyjnych postaciach, które spotkasz na spotkaniach biznesowych.

Monopolizer

Monopolizer uważa, że ​​jest jedyną osobą posiadającą wiedzę na różne tematy podczas spotkania biznesowego. Monopolizator wierzy, że wszyscy są tam, aby usłyszeć, jak on mówi - i tak robią - bez przerwy. Nie doceniają biznesu, że spotkania dają możliwość usłyszenia od wielu osób.

Gadają bez końca, arogancko zachowując się tak, jakby ich idee lub przekonania były z natury ważniejsze niż innych pracowników. Niestety, inni ludzie unikają wkładu, zastraszani przez dławienie Monopolizera podczas spotkania.

Kiedy facylitator pozwala pracownikowi na zmonopolizowanie spotkania biznesowego, wysyła wiadomość, że jego niegrzeczność jest usankcjonowana.

Facylitator, a nawet inni uczestnicy spotkania, powinni wyrazić zainteresowanie słuchaniem od innych uczestników spotkania, aby przypomnieć monopolistom, że inni mogą mówić tak samo dobrze, jak słuchać.

Tangent Talker

The Tangent Talker porywa temat grupy poprzez dyskusje na temat stycznych - tematy niezwiązane z danym problemem.

Jedną minutę jesteś na temat, a po chwili jesteś w "lewym polu", ponieważ temat agendy został podjęty na stycznej.

Zdolność lidera spotkania do rozpoznawania stycznej i ponownego skupienia jest niezbędna do owocnego spotkania. "Pamiętajmy o ograniczeniu się do tematu" to dobry sposób na powrót na właściwe tory.

Na przemian mówiąc: "Starajmy się unikać stycznych" także oznacza takie zachowanie, które jest sprzeczne z celami grupy. Możesz także "zaparkować" nieistniejące przedmioty na liście "parkingu", gdzie są one odnotowane, jeśli tylko zostaną rozwiązane później.

Adwokat diabła

Spójrzmy prawdzie w oczy, jest Adwokat diabła w każdym tłumie i na większości spotkań biznesowych. Ta osoba wydaje się rozkoszować przyjmowaniem przeciwnego zwrotu. Niezależnie od tego, jaki argument zostanie wysunięty, osoba ta lubi przyjmować pogląd przeciwny.

To dla nich sport, ćwiczenie w opozycji. Im bardziej niepopularne stanowisko, tym bardziej ekscytujące są wyzwania. Często pracownik zaczyna od powiedzenia "tylko ze względu na argument - uważam, że jest odwrotnie".

Chociaż warto spojrzeć na kwestie z wielu punktów widzenia i aby uniknąć grupowego myślenia, Diabelski Adwokat stosuje swoją technikę do każdego problemu, każdego argumentu i każdej rozmowy.

Trzymaj się agendy i poczuj się komfortowo. To może trochę potrwać. Dobry przywódca spotkania biznesowego może pochwalić zdolność tej osoby do zgłaszania alternatywnych problemów. Jednocześnie lider spotkania biznesowego musi wskazać, że jest nieodpowiedni, biorąc pod uwagę parametry czasowe lub wcześniej uzgodnione kwestie.

Cynik

Ostateczny naysayer, Cynic ma stopień magistra w negatywności . Adroit przy użyciu frazy "nie zadziała", są oni zdolni do deflacji i pokonania każdego ruchu w ruchu. "Nie da się zrobić". "Nigdy go nie kupią." "Próbowaliśmy raz i to była porażka". Ich motto: po prostu powiedz "nie".

Rzuć wyzwanie cynicznym pracownikom, aby myśleli jak adwokat diabła; przypuśćmy na chwilę, że pomysł lub projekt może zadziałać. Użyj wspólnego narzędzia do rozwiązywania konfliktów i poproś Cynica, aby spojrzał na punkt widzenia drugiej strony, jakby był ich własnym, i sprzeciwił się tej stronie.

Balustrada

Znane z paraliżu przez analizę, opiekunowie nie są w stanie podejmować decyzji. Pomimo tego, że są w gronie deliberatywnym, są w konflikcie z wieloma argumentami i nie mogą "pociągnąć za spust", gdy nadszedł czas, aby podjąć decyzję na spotkaniu biznesowym.

Dostarczają paszy dla Adwokata Diabła, Cynika i innych postaci z ich ambiwalencją. Bez względu na to, czy obawiają się, że się mylą, czy nie zgadzają się z kimś innym, czy tylko udają się na zapis, są potworem na spotkanie z powodu niemożności przesunięcia akcji do przodu.

Spróbuj nakłonić opiekuna do działania. Przypomnij im, że mają głos i zostali zaproszeni do korzystania z niego. Poproś ich o opinie na temat spraw, aby je wyciągnąć i nagrać je.

Pandora's Box Opener

Te potwory spotykają się po prostu z problemami emocjonalnymi, drażliwymi lub "gorącymi przyciskami" dla innych na spotkaniu biznesowym. Na każdym spotkaniu biznesowym są tematy, które z pewnością wzbudzą nerwy, wywołają emocjonalną reakcję lub wprowadzą grupę w bagno.

Pandora's Box Openers prowadzą całe spotkanie w obszarach, które wywołują frustrację, animozje i często też urazę. Po otwarciu tego pudełka trudno jest przywrócić problemy do skrzynki.

Dyskusje na temat wynagrodzeń, promocji i stylów osobistych często wywołują problemy, które porywają spotkania. Co gorsza, niektórzy winowajcy ponownie otwierają problemy z wcześniejszego spotkania biznesowego, które zostało już rozwiązane.

Najlepsze lekarstwo: firma "nie chodźmy tam" od facylitatora spotkania. Inne frazy, takie jak "przejdźmy przez ten most, gdy tam dotrzemy" lub "to gniazdo szerszeni, których nie musimy przeszkadzać", oznaczają pewne tematy poza spotkaniem biznesowym

Brown Noser

Na wielu spotkaniach biznesowych jest prawdopodobne pochlebstwo. Ten pracownik jest służalczy, pochylając się do tyłu, aby przypodobać się szefowi, przywódcy spotkania lub innemu brokerowi władzy. Są tak zajęci łakomstwem z innymi, że obalają wszelkie prawdziwe uczucia, jakie mają o sprawach.

Ten pracownik jest postrzegany przez innych pracowników, którzy znajdują się w kieszeni osoby, do której holują krowę. Ostatecznie widzą, kim są i stają się przewidywalni, a nie zaufani.

Spróbuj wywołać swoje pomysły i preferencje, zanim zapytasz innych, jak je wyciągnąć.

Napastnik

Jako dzieci ci ludzie byli łobuzami. Niektórzy wciąż nie dorastali. Attacker zręcznie miesza negatywne reakcje z osobistymi atakami, rzucając wyzwanie pomysłom innych. Bez uszczerbku dla uczuć innych, Atakujący stosuje styl konfrontacyjny, by sprzeciwić się pomysłom innych i przeciwdziałać przepływowi. Niestety, czasami nawet nie zdają sobie sprawy, że atakują.

Dobry pomocnik może zmienić nastawienie atakującego na pozytywny, usunąć żądło ze swoich słów i uniknąć przeciwnego podejścia. Wszyscy uczestnicy spotkania są uprawnieni do zatrzymania spotkania, gdy zostaną osobiście zaatakowani. Ataki ad hominem to ataki na czyjąś osobę. Ludzie mogą krytykować twoje działania lub wierzenia, ale nie musisz tolerować ataków na to, kim jesteś jako osoba.

Żartowniś

Nie pozwól, aby dobra natura Jokera Cię zmyliła, Jokery mogą spotykać się z potworami. Ich ciągłe żarty skutkują zmniejszaniem poważnych pomysłów i sugestii innych. Ich infuzja humoru może umniejszyć ruchy innych i utrudnia niektórym poważne potraktowanie.

Jest czas i miejsce na żarty. Podczas gdy wszyscy lubimy dobry śmiech, ciągłe żarty zakłócają spotkanie i odwracają uwagę od tego, gdzie powinno być.

Lider spotkania biznesowego może wyznaczyć kilka minut na początku lub w środku spotkania biznesowego specjalnie dla humoru. Kiedy pojawia się gdzie indziej i jest uważany za destrukcyjny, lider może przypominać ludziom, że czas na humor jest przekazywany lub nadchodzi, aby go kontrolować.

Roboty

Tak, te potwory spotkań są w rzeczywistości telefonami komórkowymi , pagerami, osobistymi asystentami cyfrowymi (PDA) i laptopami. Każde z nich rozprasza uwagę właściciela i innych, ponieważ przeszkadzają one uczestnikom w koncentracji uwagi podczas spotkań biznesowych.

Dobry przywódca spotkania opracuje podstawowe zasady lub normy dotyczące spotkań biznesowych, w tym wyłączenie gadżetów na samym początku. Trudno konkurować z ludzkimi rozrywkami, nie wspominając o elektronicznych.

Jak widać spotkania biznesowe są pełne postaci. Badaj zachowanie uczestników spotkań, w tym własne zachowanie, aby lepiej zrozumieć styl interakcji. Na charakter twoich spotkań biznesowych będą miały wpływ postacie na twoim spotkaniu. Niech moc będzie z Tobą.

Więcej o spotkaniach biznesowych

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -------

San Francisco Bay Area Area Professional Speaker Craig Harrison's Expressions of Excellence! ™ zapewnia sprzedaż i usługi poprzez mówienie. Aby uzyskać informacje na temat keynotes, szkoleń, coachingu, programów licencjonowania i więcej, zadzwoń pod numer (888) 450-0664, odwiedź Wyrażenia doskonałości lub wyślij e-mail, aby uzyskać odpowiedzi.