Moc słowa do wykorzystania w CV

Poniżej znajduje się lista słów mocy wznowienia, które należy uwzględnić w CV i listach przewodnich, które piszesz podczas ubiegania się o pracę. Posługując się tymi słowami, możesz wykazać swoje mocne strony jako pracownika i wskazać, dlaczego jesteś odpowiedni do danej pracy.

Przeczytaj poniżej, aby uzyskać więcej informacji na temat rodzajów słów siły, dlaczego są one ważne i jak skutecznie z nich korzystać. Zobacz także poniżej szczegółową listę słów mocy.

Możesz ich użyć do napisania przekonującego CV i listu motywacyjnego, który zostanie wybrany przez menedżera ds. Zatrudnienia.

Dlaczego warto używać słów mocy?

Słowa mocy są przydatne z kilku powodów. Po pierwsze, wielu menedżerów ds. Rekrutacji szybko przegląda wszystkie życiorysy i listy motywacyjne, które otrzymują. Te słowa mocy zeskoczą z twojej strony, szybko pokazując menedżerowi ds. Rekrutacji, że masz umiejętności i inne kwalifikacje do pracy.

Ponadto, ponieważ pracodawcy czytają tak wiele wniosków o pracę, język staje się powtarzalny i nudny. Jeśli twój język jest taki sam jak u wszystkich innych, trudno będzie Ci się wyróżnić. Dobry, przemyślany wybór słów odróżni cię od innych kandydatów.

Wreszcie słowa mocy (zwłaszcza słowa kluczowe ) są przydatne, gdy firma korzysta z Systemu Śledzenia Wnioskodawcy (ATS). Te systemy śledzenia pomagają przesłać aplikacje, dzięki czemu pracodawcy muszą skupić się tylko na najlepszych kandydatach. Jednym ze sposobów działania ATS jest eliminacja życiorysów, w których brakuje niektórych słów kluczowych.

Włączając te słowa, zwiększysz swoje zmiany w przejściu przez ATS i przeczytaniu aplikacji przez człowieka.

Rodzaje słów mocy

Czasowniki czynności - Jeden typ słowa mocy jest czasownikiem działania . Ten rodzaj czasownika pokazuje twoją zdolność do odniesienia sukcesu. Te słowa pokazują umiejętności, których używałeś podczas poprzednich prac, aby osiągnąć sukces.

Przykłady czasowników akcji obejmują "zrealizowane", "zaprojektowane", "zainicjowane" i "nadzorowane".

Wartości firmy - Aby zademonstrować, że dobrze pasujesz do firmy, użyj kluczowych terminów, których używa firma do opisania siebie. Możesz znaleźć ten język na stronie firmy "O nas" lub w liście zadań . Na przykład, jeśli firma określa się jako "innowacyjną", jedno słowo mocy, które możesz uwzględnić w swoim CV, to "innowacja" lub "innowacja". Możesz też wybrać synonimy słów na stronie firmy "O nas", jeśli chcesz uniknąć brzmiącej, jakbyś po prostu powtarzała swoje pomysły.

Popularne umiejętności - Istnieją pewne umiejętności i cechy, których poszukuje prawie każdy pracodawca. Na przykład pracodawcy zawsze chcą pracownika, który jest odpowiedzialny, namiętny i silnego lidera. Spróbuj użyć tego rodzaju języka (lub słów związanych z tym językiem), aby pokazać, że posiadasz te podstawowe umiejętności .

Słowa kluczowe - słowa kluczowe to słowa z listy zadań, które odnoszą się do konkretnych umiejętności lub innych wymagań związanych z danym stanowiskiem. Umieszczając je w swoim CV lub liście motywacyjnym, na pierwszy rzut oka zademonstrujesz, że spełniasz wymagania stanowiska.

Industry Buzzwords and Jargon - Każda branża ma pewne kluczowe słowa, które są ważne.

Znajomość i dokładne użycie tych słów pokazuje, że masz ciężkie umiejętności potrzebne do pracy w terenie. Posypuj odpowiednie hasła do swojego CV i listu motywacyjnego, aby pokazać, że rozumiesz i jesteś częścią branży.

Oczywiście upewnij się, że w pełni rozumiesz żargon, którego używasz. Niewłaściwe użycie żargonu pokazuje, że nie wiesz, o czym mówisz, i nie kwalifikujesz się do tego stanowiska. Oto lepszy wgląd w najlepsze - i najgorsze - wznowić buzzwords .

Jak używać słów siły

Możesz dołączyć te słowa mocy w swoim CV. Na przykład dołącz do czasowników czynności w opisach zadań . Możesz dołączyć słowa mocy również w podsumowaniu podsumowania resume .

Możesz również użyć tego języka w swoim liście przewodnim. Opisując niektóre umiejętności i osiągnięcia w liście, użyj tych słów, aby wyróżnić swoją aplikację.

Pamiętaj, aby zmieniać wyrazy, których używasz - powtarzanie tego samego słowa (nawet słów mocy) prowadzi do nudnej lektury i nie pokazuje menedżerowi zajmującemu się wynajmem zakresu swoich umiejętności. Użyj różnych terminów, które najlepiej opisują twoje osiągnięcia, aby pokazać pracodawcom zakres twoich osiągnięć.

Na koniec dołącz tylko słowa mocy, które rozumiesz. Na przykład, jeśli próbujesz zawrzeć żargon, o którym nigdy nie słyszałeś, pojawi się niedoinformowany, a twoja aplikacja prawdopodobnie nie dostanie drugiego spojrzenia. Używaj wyłącznie terminów, które znasz.

Słowa mocy dla CV i listów motywacyjnych

A - D

E - H

I - M

N - S

T - Z

Więcej sposobów wykorzystania słów siły w poszukiwaniu pracy

Twoje CV i list motywacyjny nie są jedynymi miejscami, w których można wyróżnić słowa mocy. Są także imponujące podczas rozmów jeden-na-jeden z menedżerami ds. Rekrutacji - oto więcej informacji na temat mocnych słów, które można wykorzystać podczas następnej rozmowy kwalifikacyjnej .