Pytania sprzedaży, które pomagają w sprzedaży

Jeśli spędzasz swoje spotkania sprzedażowe, dając wykład na temat twojego produktu i jak jest on świetny, używasz stylu prezentacji, który będzie kosztować dużo sprzedaży. O wiele bardziej efektywne podejście polega na zadawaniu pytań, które przyciągną twoich kandydatów. Kiedy zadajesz właściwe pytania we właściwy sposób, możesz w końcu skłonić potencjalnych klientów do zrobienia całej sprzedaży za Ciebie! Przynajmniej dowiadujesz się dużo o tym, czego chce perspektywa od twojego produktu - co oznacza, że ​​możesz skupić się na prezentacji laserowej tylko na tych punktach, które najskuteczniej sprzedadzą.

Zadawanie potencjalnemu klientowi serii otwartych pytań podczas prezentacji służy trzem ważnym celom. Po pierwsze, pomaga ci sprawdzić, czy perspektywa jest odpowiednia dla twojego produktu . Po drugie, pomaga zidentyfikować korzyści z hot- buttonów, co z kolei pozwala na dostrojenie swojego boiska. Po trzecie, zachęcając ich, by mówili o różnych korzyściach i o tym, co o nich myślą, wymykasz się informacją znajdującą się za "filtrem sprzedawcy" potencjalnego klienta.

Nie wszystkie wymienione tutaj pytania idealnie pasują do każdego potencjalnego klienta, ale te przykłady zapewnią dobre miejsce do rozpoczęcia. Idealnie, gdy zadasz kilka pytań, perspektywa rozpocznie się w dogłębne przemówienie i nie będziesz już musiał robić więcej podpowiedzi.

Kupowanie pytań dotyczących historii

Dowiesz się więcej o tym, jak działa jego umysł i jakie są jego rutyny zakupowe.

Historia zakupów potencjalnego klienta ma duży wpływ na to, jak on myśli o sprzedawcach io tym, co ceni najbardziej w produkcie.

Pytania dotyczące zakupu

Te pytania dotyczą konkretnej transakcji, którą chcesz zainicjować. Pytania dotyczące zakupu ułatwiają identyfikację potrzebnych przycisków i zaprojektowanie ich rozmieszczenia wokół nich.

Pytania dotyczące budowania raportów

Te pytania sprawiają, że perspektywa mówi o sobie i pomaga ci rozwinąć pewien poziom relacji z nim (a także pomaga ci odkryć upodobania i upodobania potencjalnego klienta, co może trochę pomóc).

Klarowanie pytań

Jeśli potencjalny klient udziela krótkiej odpowiedzi na ważne pytanie, spróbuj wyciągnąć więcej informacji.

Pytania o zadawanie pytań

Dopóki twoja perspektywa nie zgłasza zastrzeżeń, nie możesz nic z nimi zrobić. Jeśli potencjalny klient nie zgłosił żadnych zastrzeżeń, wówczas małe pytanie może je wyciągnąć.