Army Job: 14E Patriot Fire Control Ulepszony operator / konserwator

Obsługa systemu rakiet Patriot to złożony zestaw zadań

US Army / Wikimedia Commons

Pocisk Patriot jest wysoce technicznym sprzętem, który wymaga działania całego zespołu żołnierzy. System ma elektrownię, grupę przekaźników komunikacyjnych, stację kontrolną i stację wodowania.

Patriot Fire Control Enhanced Operator jest wojskową specjalnością zawodową (MOS) 14E, i jest częścią zespołu artylerii obrony powietrznej armii.

Obowiązki MOS 14E

Jako część zespołu rakiet Patriot, MOS 14E ma określone techniczne obowiązki, które są częścią uruchomienia systemu rakietowego.

obejmują one inicjowanie i obsługę centrum informacji i koordynacji Patriota, jego stacji kontroli zaangażowania, jego zestawu radarowego i grupy masztów antenowych.

Część pracy polega na utrzymywaniu i przeprowadzaniu kontroli profilaktycznych w sekcji kontroli ognia Patriota i związanego z nią sprzętu. Ci żołnierze oceniają dane docelowe, a następnie identyfikują i angażują cele. Będą również wykonywać obowiązki operacyjne i wywiadowcze oraz kontrole zapobiegawcze w sekcji kontroli ognia Patriota.

MOS 14E zapewnia również wskazówki techniczne dla personelu niższej klasy.

Nie jest to wyczerpująca lista obowiązków MOS 14E, ale ta lista zapewnia wgląd w złożoność i techniczną różnorodność prac obejmujących pocisk Patriot.

Szkolenie dla MOS 14E

Szkolenie zawodowe dla kontrolowanego przez Patriota kierownika kontroli ognia wymaga dziesięciu tygodni podstawowego szkolenia bojowego i 20 tygodni zaawansowanego szkolenia indywidualnego z instruktażem w miejscu pracy.

Część tego czasu spędza się w klasie i na polu w symulowanych warunkach bojowych. Szkolenie odbywa się w Fort Bliss w El Paso w Teksasie.

Niektóre umiejętności, których nauczysz się podczas szkolenia na MOS 14E, obejmują:

Kwalifikacja do MOS 14E

Aby kwalifikować się do tej pracy, żołnierz musi mieć możliwość zakwalifikowania się do tajnego poświadczenia bezpieczeństwa. Obejmuje to sprawdzenie przeszłości, a niektóre przeszłe działania przestępcze, zwłaszcza przestępstwa związane z narkotykami, mogą zdyskwalifikować kandydatów z tego zwolnienia.

Potrzebujesz 104 punktów w obszarze konserwacji mechanicznej (MM) testu umiejętności zawodowych Armed Services ( ASVAB ), masz normalną widzialność kolorów (co oznacza, że ​​nie możesz być niewidomym w kolorze) i musisz być obywatelem USA wykonać wycięcie na MOS 14E.

MOS 14E Podobne zawody cywilne

Ponieważ w tej roli mamy do czynienia z pociskami Patriot, nie ma cywilnej okupacji, która jest bezpośrednio odpowiednikiem MOS 14E. Jednakże następujące zawody cywilne wykorzystują umiejętności nabyte podczas szkolenia i doświadczenia MOS 14E: