Dlaczego powinieneś wybrać karierę finansową

Branża usług finansowych , a także dyscypliny finansowe wspólne dla wszystkich branż (takich jak rachunkowość ), mają długą historię przyciągania energicznych i ambitnych ludzi, którzy szukają najlepszych możliwości kariery. Koncentrując się na branży usług finansowych, oto kilka z jej najważniejszych punktów sprzedaży dla potencjalnych pracowników.

Odszkodowanie

Branża usług finansowych jest znana ze struktur kompensacyjnych, które są ogólnie o wiele bardziej hojne niż w innych sektorach gospodarki.

Zobacz nasze bardziej szczegółowe omówienie rekompensaty za szczegóły. W szczególności specjaliści od sprzedaży usług finansowych są szczególnie dobrze opłacani, zarówno w stosunku do innych pracowników w tej branży, a zwłaszcza w porównaniu do sprzedawców w innych branżach.

Postęp

W porównaniu do innych branż, firmy świadczące usługi finansowe mają tendencję do przykładania mniejszej wagi do stażu pracy, oceniając gotowość pracowników do awansu. Wysocy wykonawcy mogą iść naprzód niezależnie od wieku, dzięki czemu branża ta jest szczególnie atrakcyjna dla ambitnych młodych ludzi w pośpiechu.

Pierwsze kroki

Wkroczenie do branży usług finansowych stanowi dziś coraz większe wyzwanie ze względu na konsolidację firm finansowych i ograniczanie tradycyjnych punktów wejścia, takich jak programy szkoleniowe doradców finansowych i renomowany Goldman Sachs Junior Analyst Program . Niemniej jednak staże finansowe zyskują na znaczeniu jako drogi do najlepszych miejsc pracy w branży.

Biurokracja

Wiele wiodących firm jest stosunkowo słabo obsadzonych. Istnieje stosunkowo niewiele warstw zarządzania. Proces decyzyjny wydaje się dość szybki. Twoje szanse na zdobycie czasu na twarz przed wyższym kierownictwem również wydają się być doskonałe.

Oznacza to, że firmy te zwykle nie działają w wysoce sformalizowanym łańcuchu poleceń, który jest bardziej typowy dla tradycyjnych firm przemysłowych o spowolnionym chodzie.

Jesteś także bardziej skłonny do żonglowania wieloma obowiązkami w ramach danej kategorii zawodowej, często daleko poza oficjalnym opisem stanowiska , w porównaniu do norm w innych firmach. Biurokracja powinna być ważnym czynnikiem przy wyborze pracodawców .

Tempo

Premia dotyczy szybkiego myślenia, szybkiego działania i stałej produkcji wyników. Może to być próbą dla niektórych osób, ekscytujące dla innych. Cienki personel i względny brak biurokracji wymaga wyjątkowo ciężkiej pracy, skupienia i zaangażowania, aby utrzymać się na powierzchni, nie mówiąc o sukcesie. Dla tych, którzy to robią, nagrody są jednakowo duże.

Ostrzeżenia

Zasadniczo sektory bankowości i ubezpieczeń usług finansowych są raczej bardziej zbiurokratyzowane, mają większą liczbę pracowników i są mniej opłacalne na wszystkich poziomach niż firmy, których podstawową działalnością jest (na przykład) pośrednictwo w obrocie papierami wartościowymi (lub usługi doradztwa finansowego ) bankowość inwestycyjna, obrót papierami wartościowymi, zarządzanie inwestycjami (lub zarządzanie pieniędzmi) i / lub badania papierów wartościowych. Te ostatnie typy firm obejmują to, co powszechnie nazywane jest Wall Street.

Profile

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób kariera w usługach finansowych może być celem życia, lub wyrzutnia dla osiągnięcia wysokich wyników w innych dziedzinach, przeczytaj o tych osobach: