Naucz się sposobów motywowania się w sprzedaży

Dobry menedżer ds. Sprzedaży dołoży wszelkich starań, aby jej zespół był podekscytowany i sprzedawał się szczęśliwie, ale nawet najlepszy menedżer sprzedaży nie jest w stanie przekazać ci informacji o każdej godzinie każdego dnia. Najlepsi sprzedawcy biorą odpowiedzialność za swoje życie i wiedzą, jak utrzymać sprzedaż, nawet jeśli wszystko idzie nie tak. Ty też możesz zmotywować się poniższymi sztuczkami.

 • 01 Ustaw konkretne cele

  Tak, prawie na pewno masz przydziały przekazywane z wyższego kierownictwa. Ale czy naprawdę pozwolisz komuś innemu zdecydować, do czego jesteś zdolny? Spójrz na własną przeszłość, zastanów się, ile pieniędzy chcesz zabrać do domu podczas następnej kontroli prowizji i ustal sobie konkretny cel, który jest dla Ciebie dostosowany.

 • 02 Śledź czynności

  Twoje sumy sprzedaży mogą być ponure w tym tygodniu, ale jeśli możesz spojrzeć wstecz i przypomnieć sobie, że wykonałeś 300 zimnych połączeń, poczujesz się lepiej z powodu faktu, że rzeczywiście wkładasz w to wysiłek i wkrótce zostaniesz nagrodzony sukcesem. Oczywiście, jeśli spojrzysz na swoje rekordy i odkryjesz, że przez cały tydzień wykonywałeś pięć zimnych połączeń, to dowiesz się, dlaczego się nie udało i jak to naprawić.

 • 03 Wybierz mini bramki

  Decyzja o tym, że w tym kwartale będziesz dążyć do 500 sprzedaży, jest dobra. Ale to nie daje wiele do zrobienia w krótkim czasie. Powinieneś także wyznaczyć mniejsze i szybciej osiągalne cele, abyś mógł osiągnąć dreszczyk emocji związanych z osiągnięciem sukcesu, dążąc do osiągnięcia ostatecznego celu. Może to być tak proste, jak podzielenie głównego celu na mniejsze komponenty - powiedzmy, dążenie do 40 sprzedaży tygodniowo, abyś mógł trafić na ostateczny cel. Możesz także ustawić cele związane z działalnością, takie jak wysyłanie 20 notatek z podziękowaniami w każdy czwartek.

 • 04 Obiecaj sobie nagrodę

  Zdecyduj z góry, jak będziesz nagradzać, kiedy trafisz na jeden z mini - lub głównych celów. Kolacja w tej ekskluzywnej restauracji, którą kochasz? Popołudnie na polu golfowym? Wycieczka do parku z całą rodziną? Cichy wyjazd na plażę sam? Wybierz coś, co naprawdę chcesz lub wiedz, że Ci się spodoba, a osiągnięcie swoich celów będzie jeszcze bardziej słodkie.

 • 05 Nie odwlekaj

  Oddanie nieprzyjemnych części twojej pracy tylko pogorszy ich sytuację. Jeśli jest coś, czego naprawdę się boisz, załatw to rano. Nie tylko poczujesz się znacznie lepiej, gdy to zrobisz, ale także nie będziesz mieć tego zawieszonego nad głową przez cały dzień. Poza tym, gdy już wykończysz trudną pracę, wszystko inne będzie łatwiejsze do porównania. Po prostu powiedz sobie: "Gdybym mógł przekazać panu Jonesowi, że części, których desperacko potrzebuje, zginęły w transporcie, te zimne połączenia będą kawałkiem ciasta".

 • 06 Pamiętaj o swoich triumfach

  Ilekroć zrobisz coś niezwykłego, czy to zamknięcie pięciu sprzedaży w ciągu jednego dnia, czy raczej rozmowa z największym klientem konkurenta na kupowanie od ciebie, zapisz podsumowanie swojego sukcesu i ustaw go na ścianie lub boku monitora komputerowego. Kiedy czujesz się zawiedziony , przejrzyj listę swoich poprzednich sukcesów i przypomnij sobie, że kolejny wielki sukces jest tuż za rogiem.

 • 07 Przerwij duże zadania na małe kawałki

  Siadanie z nową, wiodącą listą o długości 50 stron może być dość zniechęcające. Zamiast więc myśleć: "muszę teraz zadzwonić do 600 nieznajomych", podejdź do pracy w kawałkach. Może zrobisz szybkie badania na pierwszych dziesięciu nazwiskach, a potem zadzwonisz do nich, a następnie przełączysz się na niepowiązane zadanie na kilka minut. Zmieniając zadania regularnie przez cały dzień, pozostaniesz świeży i będziesz mieć o wiele więcej energii do zastosowania w każdym z nich.