10 dobrych pomysłów na boczny zgiełk

Erstudiostok / iStock

Coraz więcej osób pracuje w pełnym wymiarze czasu pracy, a jednocześnie pracuje w miejscu pracy. Wygoda w pracy to praca, nad którą możesz pracować na pełnych etatach. Jest to elastyczne, drugie miejsce pracy, które przynosi pieniądze, ale zazwyczaj jest to coś, co pasjonuje cię, że nie możesz realizować swojej głównej pracy. Być może jest to coś, co pomoże ci rozwinąć umiejętności do twojej głównej kariery, ale częściej jest to coś, co po prostu lubisz robić.

Z wielu powodów możesz zająć się pobocznym poboczem . Po pierwsze zapewnia dodatkowy dochód na podstawie głównej pracy. Po drugie, pozwala realizować pasję, której nie można odkryć w głównej pracy. Czy jesteś księgowym, który kocha muzykę? Być może nauczanie lekcji muzyki po pracy jest dla ciebie właściwą stroną. Czy jesteś nauczycielem zainteresowanym wystrojem wnętrz? Może jesteś wolnym strzelcem jako dekorator wnętrz.

Trzeci powód, dla którego niektórzy podejmują działania poboczne, polega na sprawdzeniu, czy inne pole kariery może być dla nich odpowiednie. To dobry sposób na poznanie innych możliwości kariery bez rezygnacji z głównej pracy. Umożliwia także nawiązywanie kontaktów z ludźmi w nowej dziedzinie kariery, co jest świetnym sposobem na poznanie możliwości kariery.

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, jak znaleźć odpowiedni dla Ciebie popęd. Zobacz także szczegółową listę dziesięciu świetnych pomysłów na ewentualne działania poboczne.

Wskazówki, jak znaleźć odpowiedni ruch dla Ciebie

Oceń swoje zestawy umiejętności. Jeśli chcesz zarobić dodatkowe pieniądze, ale nie wiesz, co zrobić, pomyśl o swoich umiejętnościach .

Czy jest coś, w czym jesteś szczególnie uzdolniony, ale może nie jesteś w stanie użyć tej umiejętności w pracy? Może jesteś bardzo silnym pisarzem lub redaktorem. Możesz szukać zewnętrznych zleceń pisania lub edycji. Być może zawsze byłeś dobry ze zwierzętami. Możesz rozważyć chodzenie z psem lub opiekowanie się zwierzętami w okolicy.

Zastanów się, jakie masz umiejętności i wykorzystaj je.

Rozważ swoje namiętności. Wraz z uwzględnieniem twoich umiejętności, pomyśl o tym, z czym jesteś pasjonatem. Czy dbasz o kondycję i dobre samopoczucie? Zastanów się, czy nie uzyskasz certyfikatu w nauczaniu jogi i nie nauczaj w swojej lokalnej siłowni. Czy pasjonujesz się edukacją? Zostań wykładowcą w temacie, w którym masz wiedzę. Upewnij się, że twoja strona jest czymś, na czym ci zależy, abyś mógł cieszyć się dodatkową pracą.

Zarządzaj swoim casem. Przed podjęciem bocznego zgiełku, upewnij się, że możesz zrównoważyć swój czas. Musisz upewnić się, że możesz nadal dobrze wykonywać swoją pierwszą pracę. Zastanów się, ile czasu zajmie twój boczny pośpiech i kiedy możesz to zrobić. Czy to coś, co możesz robić wieczorami? W weekendy? Utwórz harmonogram, który pozwoli Ci zrównoważyć dwa zadania, pozostawiając jednocześnie trochę czasu dla siebie.

10 najlepszych pomysłów na boczne zgiełki

Poniżej znajduje się lista dziesięciu pobocznych pomysłów. Pomysł byłby dobry z wielu powodów. Niektóre z nich są szczególnie elastyczne i pozwalają stworzyć harmonogram, który działa z podstawową pracą. Inni są dobrze opłacani. Jeszcze inne są miejscami pracy, w których wielu ludzi znajduje wielką pasję.

Zapoznaj się z listą i znajdź zgiełk, który może być odpowiedni dla Ciebie.

1. E-commerce

Istnieje wiele rzeczy, które możesz sprzedać, oraz wiele miejsc, w których możesz łatwo sprzedawać produkty online. Jeśli jesteś przebiegły, rozważ sprzedaż swoich produktów na Etsy. Jeśli lubisz odnawiać produkty, takie jak meble lub produkty technologiczne, możesz je sprzedać na różnych niszowych stronach internetowych. Jeśli chcesz być całkowicie niezależny, możesz stworzyć własną stronę internetową i sprzedawać tam swoje produkty. Tego rodzaju prace dają dużą elastyczność, ponieważ możesz tworzyć i sprzedawać produkty we własnym czasie.

2. Opieka

Niektórzy ludzie mają talent do dbania o innych. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, rozważ oferowanie usług opieki nad dziećmi lub opieki dziennej w Twojej okolicy. Istnieje również wiele możliwości opieki nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi, które potrzebują pomocy w ciągu dnia. Na koniec, jeśli jesteś lepszy ze zwierzętami niż ludźmi, możesz pomóc zadbać o czyjegoś zwierzęcia.

Możesz zaoferować chodzenie psa lub pielęgnacja psów. Możesz oferować te usługi drogą ustną lub korzystać z wielu opiekuńczych stron internetowych i aplikacji. Na przykład Care.com umożliwia oferowanie usług niani innym, a Rover.com pozwala znaleźć osoby, które szukają opiekunów psów i piesków.

3. Planowanie imprez

Czy jesteś znany wśród znajomych jako świetny organizator imprez? Czy jesteś zorganizowany z dbałością o szczegóły? Rozważ zaoferowanie swoich usług jako organizator imprez. Możesz pomóc zaplanować wszystko od przyjęcia urodzinowego dziecka po Bar Micwę na wesele. Jeśli nie interesuje Cię planowanie wydarzeń, możesz rozważyć odgrywanie innej roli na imprezach w oparciu o twoje umiejętności. Rozważ rozpoczęcie małej usługi cateringowej lub (jeśli jesteś muzycznie nastawiony) oferując swoje usługi jako DJ. Jeśli jesteś dobrym piekarzem, możesz sprzedawać wypieki (takie jak ciasta lub babeczki) na imprezy i imprezy.

4. Fotografia

Czy masz pasję do sztuki? Może lubisz robić zdjęcia swojej rodzinie lub znajomym? Rozważ wykorzystanie fotografii jako swojego bocznego zgiełku. Możesz zaproponować sobie zrobienie portretów rodzinnych lub sfotografować wydarzenia, takie jak śluby i śluby. Ten rodzaj bocznego hałasu daje ci kontrolę nad wyborem dni i godzin pracy.

5. Nieruchomości

Istnieje kilka form pobocznych, które możesz zastosować, jeśli interesują Cię nieruchomości i / lub remonty domów. Niektóre z nich wymagają posiadania pieniędzy na początek. Jeśli masz trochę zaoszczędzonych pieniędzy, możesz dostać się do naprawy i przerzucania domu. Można również kupić domy wykluczone, aby naprawić i sprzedać. Jeśli chcesz zostać wynajmującym, możesz kupić i wynająć dom lub apartament. Możesz również uzyskać licencję na nieruchomości i zostać pośrednikiem w niepełnym wymiarze godzin. Ten rodzaj pracy jest stosunkowo elastyczny. Wreszcie, jeśli jesteś zainteresowany wynajęciem części własnego domu na krótkoterminowe pobyty, rozważ podpisanie umowy na zakup AirBnB lub innej strony, która pozwala wynająć twoją nieruchomość.

6. Przemysł usługowy

Branża usługowa to szeroki sektor, ale wiele osób znajduje dla siebie pewien rodzaj pomocy. Firmy takie jak TaskRabbit pozwalają na wyszukiwanie i oferowanie usług, począwszy od załatwiania spraw aż po naprawę zepsutego zlewu. Możesz również oferować usługi dostawy (firmy takie jak Postmates mogą Ci w tym pomóc). Wreszcie, jeśli masz samochód, możesz zaoferować swoje usługi jako kierowca przez Lyft lub Uber.

7. Nauczanie

Nauczanie jest szeroką kategorią, która odnosi się do wielu możliwości pobocznych. Jeśli masz doświadczenie w danej dziedzinie akademickiej, możesz uczyć studentów w tym temacie lub uczyć online. Jeśli grasz na instrumencie, rozważ nauczanie muzyki. Czy pasjonujesz się fitnessem? Rozważ nauczanie jogi lub innych zajęć fitness. Zaletą tych bocznych ruchów jest to, że są bardzo elastyczne. Pozwalają również dzielić się swoją pasją z innymi.

8. Przewodnik turystyczny

Jeśli mieszkasz w mieście lub innym obszarze odwiedzanym przez turystów, rozważ zaoferowanie swoich usług jako przewodnika. Wszystko, czego potrzebujesz, to pewna wiedza o okolicy, przyjazna, towarzyska osobowość i silne umiejętności komunikacji ustnej. Możesz zaoferować swoje usługi rodzinie lub przyjaciołom lub dołączyć do takich stron jak TourByLocals.

9. Projektowanie stron internetowych

Czy masz umiejętności programowania i / lub projektowania stron internetowych? Wiele firm jest skłonnych płacić ludziom za projektowanie lub edycję stron internetowych. Jest to praca niezależna, co oznacza, że ​​możesz płacić przez wiele firm. Jest to również elastyczne zadanie, które można wykonywać w nocy lub w weekendy, gdy nie pracujesz. Możesz także wykonywać tę pracę z własnego domu.

10. Pisanie i edycja

Czy jesteś dobrym pisarzem? Istnieje wiele trybów pracy na boku, które pozwalają na dobre wykorzystanie umiejętności pisania. Możesz edytować eseje w college'u dla studentów lub pisząc lub edytując strony internetowe. Wiele firm wymienia swoje zlecenia edytorskie online . Jeśli masz temat, który Cię szczególnie interesuje, rozważ rozpoczynanie bloga na podstawie tego tematu. To może trochę potrwać, ale istnieją sposoby na zarabianie na blogu.

Jest to tylko niewielki wybór wielu możliwych okazji. Decydując się na boczny hałas, zastanów się, co jest dla Ciebie ważne i co możesz dopasować do swojego harmonogramu.

Czytaj więcej: 15 miejsc pracy, aby zarobić dodatkowe pieniądze Nowe źródła dochodów pobocznych Jak znaleźć drugą pracę | 75 ofert pracy z elastyczną godziną