Wynagrodzenie: jak dużo robią weterynarze?

Medycyna weterynaryjna jest zawodem stabilnym ekonomicznie, z wynagrodzeniem, które ma tendencję do stałego wzrostu z każdym rokiem praktyki. Oprócz wieloletniego doświadczenia, inne czynniki wpływające na wynagrodzenie weterynarza obejmują rodzaj praktyki, położenie geograficzne i to, czy weterynarz jest partnerem czy współpracownikiem w praktyce.

Począwszy od wynagrodzenia

Weterynarze w pierwszym roku praktyki mogą spodziewać się wynagrodzenia w wysokości około 60 000 USD.

Badanie przeprowadzone przez Amerykańskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynaryjnych (AVMA) z 2008 r. Wykazało pewne różnice w wysokości wynagrodzenia początkowego w zależności od obszaru specjalizacji. Ekskluzywni weterynarze małych zwierząt zaczęli od najwyższych średnich zarobków w wysokości 71.462 $ w pierwszym roku. Ekskluzywni weterynarze o dużych zwierzętach zaczęli od 68 933 USD. Weterynarze o mieszanej praktyce (którzy praktykują zarówno leki dla małych, jak i dużych zwierząt) zaczęli od średniej pensji w wysokości 62 327 USD. Weterynarze koni rozpoczęli karierę od najniższej pensji z pierwszego roku, wynoszącej 38.488 USD.

Typ praktyki

Krajowe mediana zarobków dla kategorii wszystkich lekarzy weterynarii wyniosła 82 040 USD w maju 2012 r., Według badania płac przeprowadzonego przez Bureau of Labor Statistics (BLS). Zgodnie z raportem AVMA z 2009 r. Prywatni weterynarze mieli średni zarobek w wysokości 90 000 USD rocznie. Weterynarze zatrudnieni przez rząd federalny mieli średnią pensję 93.398 dolarów rocznie. Największe zarobki osiągali korporacyjni lekarze weterynarii, których mediana wyniosła ponad 140 000 USD rocznie.

Weterynarowie w siłach zbrojnych mieli najniższe zarobki, z medianą w wysokości 80 000 USD rocznie. Lekarze weterynarii z certyfikatem zarządu w specjalności mogą uzyskać najwyższe wynagrodzenia.

Lokalizacja

Geografia odgrywa również rolę w określaniu kwoty, jaką może zarobić weterynarz. Weterynarze w dużych obszarach metropolitalnych zwykle zarabiają więcej, ale trzeba również wziąć pod uwagę wyższe koszty utrzymania w tych miejscach.

Pięć państw o ​​najwyższych dochodach dla lekarzy weterynarii w 2010 r. To Connecticut, New Jersey, Dystrykt Kolumbii, Pensylwania i Delaware (średnie zarobki powyżej 100 000 USD). Najlepiej opłacane obszary metropolitalne dla lekarzy weterynarii w 2010 r. Były Port St. Lucie na Florydzie; Lakeland-Winter Haven, Floryda; Newark, New Jersey; Dover, Delaware; Scranton, Pensylwania; Harrisonburg, Virginia; Santa Barbara, Kalifornia; Bridgeport-Stamford-Norwalk, Connecticut; San Antonio, Texas; i Atlantic City-Hammonton, New Jersey. Lekarze pracujący na obszarach wiejskich o niedostatecznym poziomie, szczególnie weterynarze z dużych zwierząt, mogą zarabiać jeszcze wyższe zarobki.

Partnerzy i współpracownicy

Jak można się było spodziewać, partnerzy, którzy posiadają tę praktykę, mają zyski znacznie przewyższające zarobki zatrudnionych pracowników. Badanie przeprowadzone przez AVMA w 2009 r. Wykazało, że między właścicielami praktyk a ich wynajętymi współpracownikami istnieje różnica w wysokości 40 000 USD. Właściciele średnio zarobili 120 000 USD rocznie, w porównaniu do 80 000 USD rocznie uzyskanych przez współpracowników. Uważają, że właściciele muszą ponosić znaczne dodatkowe wydatki na codzienną działalność firmy, takie jak zakupy sprzętu, wynajem kliniki lub spłata kredytu hipotecznego, koszty ubezpieczenia i tak dalej. Właściciele mają też przeciętnie więcej czasu pracy niż współpracownicy.

Mimo to czerpią korzyści finansowe z bycia właścicielem firmy.

Przyszły wzrost

Według AVMA, przeciętne wynagrodzenie weterynarza wzrasta w tempie prawie 6 procent rocznie, wyprzedzając zarówno inflację, jak i wzrost kosztów utrzymania. Podczas gdy większość lekarzy weterynarii nie jest zachęcana do kariery wyłącznie za pieniądze, ten bardzo stabilny zawód ma doskonałą perspektywę wzrostu wynagrodzeń w przyszłości. BLS projektuje również, że zawód lekarza weterynarii rozwinie się w tempie około 12 procent, co jest w przybliżeniu takie samo jak średnia dla wszystkich zawodów.