Dowiedz się, jak zostać agentem specjalnym FBI

Cliff / Flickr / CC BY 2.0

Kariera jako agenta FBI jest być może najbardziej poszukiwanym miejscem pracy w Stanach Zjednoczonych. Stanowiska w Federalnym Biurze Śledczym, wraz z większością innych karier agentów specjalnych , zapewniają wyższe zarobki, świetne ubezpieczenie zdrowotne i doskonałe świadczenia emerytalne.

Zwłaszcza kariera agenta FBI jest często postrzegana jako mająca pewien prestiż, biorąc pod uwagę fakt, że FBI jest jedną z najbardziej znanych i szanowanych agencji śledczych na świecie.

Mając to na uwadze, nic dziwnego, że zainteresowałeś się tak wspaniałą ofertą kariery. Pytanie brzmi: jak zostać agentem FBI?

Minimalne wymagania dla agentów FBI

Po pierwsze, porozmawiajmy o minimalnych wymaganiach. Jeśli ich nie spełnisz, twoje podanie o pracę wcale nie zaowocuje. Aby kwalifikować się do wzięcia udziału w pracy jako agent FBI, musisz:

Programy wejścia agenta FBI

FBI zatrudnia agentów w ramach jednego z pięciu programów wejścia lub utworów. Te ścieżki to księgowość, informatyka i technologia, język, prawo i zróżnicowanie.

Jeśli spełniasz minimalne kwalifikacje, następnym krokiem jest ustalenie, do którego utworu się kwalifikujesz.

W przypadku ścieżki ewidencjonowania musisz mieć tytuł licencjata z rachunkowości i co najmniej trzy lata doświadczenia w pracy w profesjonalnej firmie księgowej lub jako księgowy w agencji rządowej.

Wymóg doświadczenia może zostać zastąpiony, jeśli zostaniesz Certyfikowanym Public Accountant .

Jeśli interesuje Cię program wprowadzania komputerów i technologii, musisz zdobyć tytuł licencjata w zakresie technologii informatycznych lub pokrewnych dziedzin lub w elektrotechnice. Jeśli nie masz wykształcenia technologicznego, musisz zdobyć certyfikat Cisco Certified Network Professional (CCNP) lub certyfikat CIE Certified Internet Working Expert (CCIE). Wymagany będzie czteroletni dyplom.

Dla tych z was, którzy biegle posługują się drugim lub trzecim językiem, będziecie musieli zdobyć tytuł licencjata w dowolnej dziedzinie i zdać testy biegłości językowej, które obejmują czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie.

Jeśli chcesz zostać prawnikiem, musisz zdobyć doktorat w Juris - stopień prawniczy - z akredytowanej szkoły prawniczej.

Jeśli nie pasujesz do żadnej z powyższych kategorii, możesz nadal kwalifikować się do udziału w zróżnicowanym programie wejścia. Zdywersyfikowani kandydaci muszą mieć czteroletnie doświadczenie w każdym ważnym i trzyletnim doświadczeniu zawodowym lub dyplomu z co najmniej dwuletnim doświadczeniem. Najczęściej kandydaci ci są byłymi policjantami lub byłymi śledczymi.

Po złożeniu wniosku w jednym z programów wejścia, kandydaci są następnie traktowani priorytetowo w zależności od tego, czy posiadają pewne kluczowe umiejętności, których FBI potrzebuje w tym czasie. Umiejętności te obejmują doświadczenie w prowadzeniu dochodzeń, wcześniejsze egzekwowanie prawa, informatykę, nauki fizyczne i biologiczne, język, gromadzenie danych wywiadowczych, finanse i rachunkowość.

Testowanie dla zadań agenta FBI

Jeśli jesteś zdecydowany spełnić wymagania, przejdziesz do fazy testowania. Pierwsza faza testów odbędzie się w lokalnym zakładzie FBI i składa się z kilku pisemnych testów podstawowych umiejętności i kompetencji. Jeśli uda ci się ukończyć pierwszy etap, przejdziesz do fazy II, która obejmie test twoich umiejętności pisemnych i wywiad ustny .

Wymagania dotyczące sprawności fizycznej dla agentów FBI

Jeśli spełnisz program wejścia i krytyczne wymagania umiejętności i przejdziesz przez testy fazy I i II, następnym krokiem będzie test sprawności fizycznej.

FBI wymaga, aby wszyscy agenci przeszli test sprawności fizycznej, aby upewnić się, że są fizycznie zdolni do wykonywania rygorów pracy.

Test sprawności FBI składa się z przysiadów, pompek, 300-metrowego sprintu i biegu na 1,5 mili. Otrzymasz wynik oparty na liczbie przysiadów, które możesz wykonać w ciągu minuty, oraz całkowitej liczbie pompek, które możesz wykonać, a także o tym, jak szybko możesz uruchomić kresek o długości 300 metrów i 1,5 mil. Aby dać ci wyobrażenie, gdzie musisz być fizycznie, oto podział średnich dla mężczyzn i kobiet:

Standardy FBI

Nie oszukuj się tutaj. Dla wielu będzie to wymagało wiele ciężkiej pracy, aby uzyskać formę i przygotować się do oceny fizycznej. Im szybciej zaczniesz ćwiczyć, tym lepsza pozycja będziesz w dniu testu. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu ćwiczeń.

Kontekstowe dochodzenia dla agentów FBI

Jeśli fizycznie rozetniesz musztardę, następnym krokiem będzie badanie w tle . Dla wielu jest to proces nękający nerwy i wyczerpujący, obejmujący egzamin na wariografie, ocenę zdolności kredytowej i wywiady z sąsiadami, współpracownikami i przyjaciółmi. Zawiera również wywiady z poprzednimi pracodawcami, aby dowiedzieć się więcej o swojej historii przeszłej pracy .

Testy medyczne dla agentów FBI

Następnym krokiem będzie przeprowadzenie testów medycznych, aby upewnić się, że nie masz żadnych problemów zdrowotnych, które mogłyby być niebezpieczne dla Ciebie w późniejszej fazie kariery. Obejmuje to kontrole wysokiego ciśnienia krwi, a także przesiewowe badania wzroku i słuchu. Badanie medyczne niekoniecznie spowoduje dyskwalifikację, ale może ujawnić problemy zdrowotne, które mogą wymagać Twojej uwagi. Specjaliści FBI ds. Zdrowia ustalą, czy jesteś wystarczająco zdrowy, aby uzyskać pracę na podstawie ogólnego badania lekarskiego.

Akademia FBI

Jeśli przejdziesz przez wszystkie etapy, zostaniesz zaproszony do wzięcia udziału w zajęciach dla agentów specjalnych w Akademii FBI w Quantico w stanie Wirginia. 21-tygodniowy program szkoleniowy będzie wymagać mieszkania w kampusie, gdzie będziesz spędzać długie godziny w klasie, a także uczyć się biegłości w broni palnej, taktyk obronnych i innych specjalnych umiejętności.

Akademia FBI jest twarda psychicznie i fizycznie, a do utrzymania sprawności fizycznej wymagane są stażyści specjalni. Jeśli kandydat na agenta nie zda testu sprawności podczas pierwszego lub siódmego tygodnia, zostanie odesłany do domu. Wymagania akademickie są tak samo surowe, a nieudane testy i biegłość sprawią, że stracisz pracę.

Zostanie agentem specjalnym FBI

Zostanie agentem FBI jest niezwykle trudnym i konkurencyjnym procesem. Potrzeba wielu lat, planowania i ciężkiej pracy, aby uformować się w kandydata, którego FBI chce zatrudnić. Nie stanie się to z dnia na dzień, a sam proces zatrudniania może potrwać rok lub dłużej.

W końcu jednak, jeśli uda ci się przejść przez obręcze, kariera jako agent specjalny FBI oferuje wyjątkowe wyzwania, szanse i nagrody. Jeśli twoim celem jest praca dla FBI, teraz jest czas, aby zacząć planować swoją przyszłość.