Najlepsze szkoły kryminologii w Stanach Zjednoczonych

Po długich naradach na temat tego, czy powinieneś pójść na studia w poszukiwaniu kariery w kryminologii , zdecydowałeś, że życie uniwersyteckie jest właściwą drogą dla ciebie. Zła wiadomość to taka łatwa część. Decydując się na pójście do szkoły może być trudną decyzją, ustalenie, gdzie pójść do szkoły, może być jeszcze bardziej skomplikowane, więc będziesz chciał wiedzieć, gdzie są najlepsze szkoły kryminologiczne .

Najlepsze szkoły kryminologii

Aby pomóc Ci rozpocząć wyszukiwanie w college'u, US News i World Report przeprowadziły ankietę na temat programów wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i kryminologii w Stanach Zjednoczonych, aby znaleźć listę najlepszych programów dla absolwentów kryminologii w tym kraju.

Publikacja oparła swój ranking na recenzjach, które zostały wysłane do wydziału na 36 uczelni.

Na szczycie listy znalazły się:

Uniwersytet Pensylwanii w University Park i University of California, Irvine były związane na 5 miejscu. Pełna lista rankingów dostępna jest na stronie US News University Directory.

Podczas gdy rankingi są dla programów studiów podyplomowych, mogą być bardzo pomocne w ustaleniu, gdzie iść na studia licencjackie. Kursy licencjackie są często prowadzone przez asystentów i doktorantów, którzy studiują pod najwyższymi umysłami w akademickim świecie kryminologii.

Wybór szkoły

Oczywiście, istnieje wiele innych czynników związanych z określeniem, gdzie iść, aby zdobyć swój kryminologii lub stopnia kryminalnego .

Bliskość, koszt czesnego, dostępność stypendiów i pomoc finansowa również powinny mocno wpłynąć na twój wybór.

Znajdowanie swojej ścieżki

Wybierając program studiów kryminologicznych , będziesz również chciał określić swoją ścieżkę kariery . Oczywiście, wiele można zyskać, uczęszczając do jednej ze szkół uznawanych za jedne z najlepszych z najlepszych, ale prawda jest taka, że ​​uczęszczanie do najlepszej uczelni jest w niektórych kręgach mniej ważne niż w innych.

Jeśli planujesz pójść ścieżką akademicką i jesteś bardziej zainteresowany badaniem przestępczości i zachowań, lub jeśli masz projekty dotyczące pracy w takich dziedzinach, jak psychologia sądowa , dobrym pomysłem jest wzmocnienie twoich referencji w college'u. Silny akademicki rodowód pomaga zapewnić wiarygodność i jest świetnym pierwszym krokiem do uzyskania nogi w drzwiach, jeśli jesteś skłonny do pracy jako naukowiec lub profesor.

Jeśli twoje intencje będą działać w terenie jako funkcjonariusz organów ścigania lub detektyw , źródło tego stopnia będzie o wiele mniej ważne. Biorąc pod uwagę, że wiele dziedzin, w tym policjanci i oficerowie ds. Poprawek , nie zawsze wymagają wykształcenia w college'u, będziecie wyprzedzać grę po prostu uzyskując licencjat.

Bez substytutu dla doświadczenia

Kolejnym ważnym czynnikiem przy ustalaniu, na jakie uczelnie należy uczęszczać na studia kryminologiczne, jest dostępność staży i możliwości zdobycia doświadczenia w świecie rzeczywistym podczas zdobywania dyplomu. Wielkość miasta, w którym znajduje się szkoła, może być czynnikiem pomagającym w podjęciu tej decyzji; im większa liczba ludności, tym większe szanse na znalezienie pracy lub wolontariat dla lokalnej lub stanowej agencji ścigania lub na staż w ruchliwym budynku sądu.

Dostawanie się i pozostawanie tam

Zarabianie na studiach może być różnicą w pomaganiu ci w znalezieniu pracy, którą chcesz. Kształcenie w college'u może również pomóc w przygotowaniu się do awansu zawodowego w przyszłości. Znalezienie odpowiedniej szkoły do ​​twoich potrzeb i celów jest ważnym krokiem w znalezieniu zabawnej i satysfakcjonującej kariery w kryminologii lub wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych , a także może pomóc ci osiągnąć sukces we wszystkich aspektach wybranej dziedziny.