Dowiedz się więcej o byciu asystentem lekarza w marynarce wojennej

Wikimedia Commons / Public Domain

Asystent lekarza (ang. Physician Assistant, PA) nie jest rolą podporządkowaną. Choć nadzorowani przez lekarzy wyszkolonych doktoratami, pracownicy PA są szkoleni na poziomie magisterskim i mogą zwiększyć zasięg zespołu opieki zdrowotnej w zakresie oceny i leczenia pacjentów. Ten poziom umiejętności i wykształcenia zapewnia PA wojskowe miejsce w szeregach zleconych zaraz obok lekarzy, pielęgniarek i innych specjalistów z wyższego wykształcenia.

W marynarce wojennej oczekuje się, że pracownicy PA będą świadczyć tę samą ogólnoświatową służbę, co każdy inny specjalista wojskowy, ale oprócz delegowania w szpitalach lądowych mogą służyć na pokładzie lotniskowców i innych statków, dbając o marynarzy i marines, zaciągając się i oficerów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób Marynarka wojenna rekrutuje swoje PA z cywilnej i zgłoszonej do wojska społeczności.

Cywile: Komisja bezpośrednia

Ilekroć marynarka ma otwory, asystenci lekarza cywilnego mogą pominąć "Go" i zebrać prowizję oficera.

Żadne z wymagań marynarki wojennej nie jest ważniejsze niż ważna licencja, ale PA muszą również być medycznie i fizycznie dopasowani do obywateli USA w wieku od 18 do 41 lat, zgodnie z ich stroną rekrutacyjną. Chociaż strona twierdzi również, że tytuł licencjata jest minimalnym wymaganiem wykształcenia dla bezpośredniej prowizji, to jest nieco mylące: Według Dawn McKay, PA Licensure wymaga mistrza.

Jeśli jesteś PA ubiegając się o bezpośrednią prowizję, to masz już zaostrzył to przez co najmniej sześć lat czesnego i pożyczek. Ale na końcu tego ciemnego tunelu finansowego może pojawić się światło w postaci programu ratowania pożyczek dla lekarzy w służbie zdrowia (HPLRP), który oferuje do 80 000 $ w zamian za kredyty dla absolwentów szkół w zamian za czynną służbę celną.

Oczywiście, licencjonowani cywile wchodzący do marynarki mają już większość wykształcenia, której potrzebują do wykonania tej pracy, ale to nie czyni z nich oficerów marynarki wojennej. Na szczęście, wiedza medyczna, którą wnoszą do stołu, zapewnia im znacznie krótszą drogę niż standardowy oficer: Kurs Indoktrynacji Bezpośredniego Komisarza w Newport na Rhode Island , pomimo że jest "wszechstronny i intensywny", trwa zaledwie dwa tygodnie. Jakoś w tych dwóch tygodniach nowe PA marynarki wojennej dowiadują się wystarczająco dużo o przywództwie wojskowym, obyczajach i historii marynarki, aby zasłużyć na swój pierwszy pozór - choć moim ulubionym jest to, że będą się pocić przez ćwiczenia i ćwiczenia fizyczne pod okiem doświadczonych Instruktorów Wiertniczych Korpusu Piechoty Morskiej .

Stypendia cywilne

Oprócz HPLRP, Marynarka Wojenna oferuje dwa programy, które mają pomóc przyszłym PA w ukończeniu nauki: Program stypendialny "Zdrowie zawody" oraz "Program szkoleniowy w służbie zdrowia".

Lubię te programy, ponieważ ich nazwy i korzyści są niemal identyczne, co pozwala mi stać się wysoce wykwalifikowanymi w sztuce zwięzłości. Istnieją dwie podstawowe różnice:

Sailors and Marines: Interservice Physician Assistant Program (IPAP)

Spójrz na siebie, fantazyjne cywilne PA, z twoimi drogimi stopniami i twoimi programami stypendialnymi. Jak powiedział Craig Ferguson: "Uważasz, że jesteś świetny, ale nie jesteś świetny". (Po prostu żartujesz, jesteś piękna i niesamowita, proszę czytaj dalej.) W każdym razie, moim celem jest to, że zatrudnieni ludzie z Departamentu Marynarki Wojennej, w tym z Marines, mają swoją własną szansę na zdobycie kariery w PA podczas służby.

Marynarka wojenna określa własne wymagania dotyczące IPAP w rozdziale 6 OPNAVINST 1420.1B (MS Word). Żeglarze i marynarze muszą mieć co najmniej stopień E-5 (odpowiednio młodszy oficer klasy II lub sierżant) i mniej niż 42 lata. Program jest przeznaczony tylko dla aktywnych funkcjonariuszy służby, ale rezerwujący mogą składać podanie, jeśli są w programie Full Time Service lub Active Reserve.

Pod pewnymi względami (jeśli już planowałeś karierę wojskową), IPAP to sprytny skrót do długiej nauki wymaganej, aby zostać PA. Bez tytułu licencjata? Nie ma problemu: wpis wymaga tylko dyplomu ukończenia szkoły średniej i 60 punktów licencjackich. Jest to wykonalny cel dla edukacji poza służbą, jednak 30 punktów z podstawowych przedmiotów, takich jak chemia i anatomia, musi zostać wznowione. Żeglarze o dowolnej ocenie (lub marines z jakąkolwiek wojskową specjalnością zawodową) mogą ubiegać się o IPAP, ale rozporządzenie dodaje, że sanitariusze szpitalni, którzy ukończyli zaawansowane kształcenie, aby zostać niezależnymi pracownikami służb mundurowych, zyskują przewagę, likwidując "dodatkowe 30 godzin semestru i 6 A & P [anatomia i fizjologia] godziny semestralne. "

Studenci z marynarki wojennej w IPAP trenują wraz z przyszłymi PA z innych oddziałów serwisowych w Fort Sam Houston w Teksasie , gdzie spędzają pierwszą fazę programu zdobywając tytuł licencjata. Pozostała część programu prowadzi ich przez doświadczenie kliniczne i pracę magisterską w szpitalach marynarki na pokładzie Camp Pendleton lub Naval Base San Diego .