Jak zostać kuratorem lub urzędnikiem kontroli społeczności

Dowiedz się, co należy zrobić, aby wylądować pracę w okresie próbnym lub kontroli społeczności

Większość ludzi powie ci, że interesują się kryminologią i karierą sądową, ponieważ chcą "dokonać zmian" i "pomóc innym ludziom". W naszej branży niektórzy ludzie, którzy najbardziej potrzebują tej pomocy, to ci, którzy zostali już aresztowani i skazani za przestępstwa. Ci ludzie mogą znaleźć się na niepewnych pozycjach. Często mają trudności ze znalezieniem pracy i unikaniem kłopotów.

W przypadku osób, które są w okresie zawieszenia, warunkowego zwolnienia lub innych form kontroli społeczności, jeden błąd może wysłać ich z powrotem do więzienia lub więzienia na długi czas. Dlatego tak ważna jest praca kuratora, zwolnienia warunkowego lub urzędnika kontroli społeczności i dlaczego tak wielu ludzi jest zainteresowanych tymi satysfakcjonującymi karierami. Gdy już zdecydujesz się na karierę, jaką chcesz, pytanie staje się, jak dokładnie możesz zostać kuratorem sądowym lub zwolnionym warunkowo?

Minimalne wymagania dla kuratorów, zwolnień warunkowych i urzędników kontroli wspólnotowej

Zanim pomyślisz o wypełnieniu podania o pracę , najpierw upewnij się, że spełniasz minimalne kwalifikacje. Pamiętaj, że są to absolutne minimum, których potrzebujesz, aby skłonić pracodawców do wzięcia cię pod uwagę. Jeśli nie posiadasz tych kwalifikacji, nie będziesz miał szans na zatrudnienie. Jeśli je masz, nadal będziesz mieć długą drogę do przodu w procesie rekrutacji .

Poniższe minimalne wymagania są wymienione jako ogólne odniesienie, aby dać wyobrażenie o tym, gdzie stoisz.

Zazwyczaj, aby zostać uznanym za stanowisko w okresie próbnym, zwolnienie warunkowe lub urzędnik kontroli społeczności, musisz:

Zrozum, że staże i prace kontrolne społeczności znajdują się na wszystkich szczeblach administracji: lokalnym, stanowym i federalnym.

Poszczególne agencje mogą mieć dodatkowe specyficzne wymagania, których oczekują od swoich kandydatów.

Umiejętności i referencje potrzebne do osiągnięcia sukcesu

Oprócz powyższych minimalnych wymagań, większość agencji wymiaru sprawiedliwości będzie wymagać posiadania co najmniej czteroletniego dyplomu. Aby uzyskać jak najlepszą szansę na sukces, wybierz starannie urządzenie główne . Albo stopień licencjata z kryminologii, albo stopień kryminalny spełnia ten wymóg. Inne programy studiów, które pomogą ci przewagę i dostarczą pomocnych informacji na temat przyszłej kariery w okresie próbnym, to psychologia i praca socjalna.

Będziesz musiał znać standardowe programy biurowe, takie jak Word i Excel lub podobne aplikacje, a także będziesz potrzebować ogólnych umiejętności obsługi komputera.

Być może najważniejszym zadaniem na stanowisku kuratora, zwolnionego warunkowo lub urzędnika kontroli społeczności są umiejętności komunikacyjne. Jeśli zostaniesz zatrudniony, będziesz musiał przygotować mnóstwo raportów, które będą musiały być dobrze napisane i spójne.

Będziesz także musiał radzić sobie z wieloma różnymi rodzajami ludzi, którzy wcześniej byli skazani za przestępstwa, i będziesz musiał pomóc im doradzić i poprowadzić ich w kierunku udanej drugiej szansy.

Niektóre agencje mogą wymagać, abyś uczęszczał do akademii zanim zostaniesz zatrudniony , podczas gdy inni mogą cię sponsorować lub wysłać do akademii po zatrudnieniu.

Skontaktuj się z agencją, do której się zgłosisz, w sprawie konkretnych wymagań dotyczących szkoleń i certyfikacji.

Doświadczenie z przeszłości w odpowiedniej dziedzinie pomoże zwiększyć szanse na zatrudnienie. W niektórych przypadkach, na przykład w federalnych karach probacyjnych, wymagane jest wcześniejsze doświadczenie zawodowe. Możesz uzyskać doświadczenie, którego potrzebujesz, dzięki wolontariatowi, stażom lub znalezieniu pracy w podobnych dziedzinach, takich jak praca społeczna, przed złożeniem wniosku.

Testowanie

Jeśli spełniasz minimalne kwalifikacje i masz umiejętności, doświadczenie i kwalifikacje, których szukają pracodawcy, najprawdopodobniej zostaniesz zaproszony do fazy testowania. Testy mogą się różnić w zależności od agencji, ale najprawdopodobniej obejmą pisemny test podstawowych umiejętności, a także wywiad ustny. Może również istnieć ocena umiejętności pisania.

Jeśli uważasz, że brakuje ci którejś z tych dziedzin, możesz wzmocnić swoje umiejętności i przygotować się przed testowaniem.

Wymagania dotyczące sprawności fizycznej

Kuratorzy, zwolnieni i urzędnicy kontroli społeczności mogą czasami musieć wchodzić w interakcje i radzić sobie z potencjalnie niebezpiecznymi ludźmi i mogą musieć fizycznie się wywierać. Z tego powodu niektóre agencje mogą wymagać od ciebie zdania testu sprawności fizycznej . Może to składać się z testu sprawności, aby zmierzyć twoją zdolność do biegania i wykonywania pompek i przysiadów, lub bardziej prawdopodobne, że będzie to obejmować tor przeszkód, który symuluje niektóre zadania fizyczne, które możesz wykonać.

Śledztwo w tle

Jeśli pomyślnie ukończysz fazy testowania, przejdziesz do badania w tle. Podczas sprawdzania w tle , badacz przyjrzy się historii kredytowej i poprzednim pracodawcom. Prawdopodobnie również sprawdzi Twoje referencje, sąsiadów i współpracowników, aby określić swoją postać.

Prawdopodobnie nie będziesz musiał brać badania poligraficznego lub psychologicznego, ale możesz oczekiwać, że zapytasz o przeszłe zażywanie narkotyków lub inne przeszłe zachowania, które mogłyby zagrozić Twojej zdolności do wykonywania pracy.

Podczas procesu dochodzenia w tle ważne jest, aby zawsze być otwartym i uczciwym. Jeśli badacz podejrzewa, że ​​nie jesteś w pobliżu, że coś ukrywasz lub kłamiesz, możesz założyć, że nie zostaniesz zatrudniony.

Testowanie medyczne

Większość agencji, które zatrudniają kuratorów sądowych, kontrolerów społeczności i urzędników zwolnionych warunkowo, wymaga od kandydatów do pracy poddania się pewnym testom medycznym, aby upewnić się, że poradzą sobie ze stresem związanym z pracą. Prawdopodobnie będzie to standardowy egzamin, kontrola ciśnienia krwi i EKG. Możesz również sprawdzić wzrok i słuch.

Badanie lekarskie służy do identyfikacji potencjalnych problemów zdrowotnych, które mogą uniemożliwić wykonywanie pracy, a jego celem jest ochrona potencjalnego pracodawcy przed odpowiedzialnością oraz zapobieganie rannym lub zabijaniu.

Probation, Parole i Community Control Academy

Pomyślne zakończenie procesu rekrutacji zazwyczaj spowoduje, że zostaniesz wysłany do akademii, jeśli jeszcze nie byłeś przeszkolony. Różne stany i rządy mają inne wymagania co do długości akademii i dokładnego rodzaju treningu, którym się poddasz.

Ogólnie rzecz biorąc, możesz oczekiwać, że akademia zajmie 20 lub więcej tygodni i że uwzględni zajęcia dotyczące praw i procedur związanych z probacją i kontrolą społeczności, problemami ludzkimi, różnorodnością ludzi i komunikacją międzyludzką.

Praca w Akademii może być wyczerpująca, a można spodziewać się, że zostaną zbombardowani informacjami i testami. Musisz zdać każdy test, zazwyczaj z wynikiem 80 lub wyższym, aby ukończyć szkolenie. Pod koniec akademii będziesz prawdopodobnie musiał zdać egzamin z certyfikatu państwowego, aby móc pracować.

Zostanie kuratorem, zwolnionym warunkowo lub urzędnikiem kontroli społeczności

Gdy zostaniesz zatrudniony i uzyskasz certyfikat, prawdopodobnie rozpoczniesz szkolenie w terenie, w czasie którego zostaniesz umieszczony z doświadczonym oficerem, który może nauczyć Cię tajników pracy. Po pomyślnym ukończeniu szkolenia w terenie zostaniesz przeniesiony do pracy, prawdopodobnie w okresie próbnym do roku, i regularnie oceniany, aby upewnić się, że rozumiesz tę pracę.

Praca jako kurator, zwolnienie warunkowe lub urzędnik kontroli społeczności może być bardzo satysfakcjonująca, ale może też być bardzo frustrująca. Jeśli zostaniesz zatrudniony w terenie, musisz zachować pozytywne nastawienie i uznanie, jak ważna jest twoja praca.

Z pewnością nie jest to praca dla wszystkich, ale dla tych, którzy mają cierpliwość i siłę woli, odpowiadają codziennym wyzwaniom, jakie przedstawiają te kariery. To ciężka praca, ale uważasz, że masz to, czego potrzeba, wtedy możesz bardzo dobrze stwierdzić, że praca jako kurator, zwolnienie warunkowe lub urzędnik kontroli społeczności jest dla ciebie idealną karierą kryminologiczną .