W jaki sposób nastolatki powinny odpowiedzieć "Dlaczego chcesz tu pracować?"

Czy jesteś gotowy wyjaśnić, dlaczego chcesz pracować w określonej pracy? Jednym z typowych pytań, na które często zwracają się pracodawcy, jest: "Dlaczego chcesz tu pracować?" Chcą wiedzieć, że rozumiesz wymagania pracy, oczekiwania i misję firmy oraz, że masz autentyczne zainteresowanie tą pracą.

Może być trudno wiedzieć, co powiedzieć, gdy nie masz wiele - lub jakiegokolwiek - doświadczenia zawodowego. Te wskazówki i przykładowe odpowiedzi pomogą Ci uzyskać mocną odpowiedź.

Wskazówki dotyczące udzielania odpowiedzi na pytania z wywiadu dla nastolatków

Gdy dopiero zaczynasz przygotowywać się do rozmowy kwalifikacyjnej i nie masz dużego doświadczenia zawodowego, musisz pamiętać o kilku rzeczach.

Pierwszym krokiem jest wykonanie badań . Dowiedz się wszystkiego o firmie i stanowisku, o które się ubiegasz. Im lepiej znasz organizację i wymagania pracy, tym lepiej przygotujesz się do odpowiadania na pytania dotyczące twoich zainteresowań i umiejętności. Przejrzyj stronę internetową firmy, przeczytaj opinie na temat interakcji z klientem i sprawdź nieznane umiejętności lub wymagania w poście, aby lepiej się przygotować.

Następnie przećwiczyć odpowiadanie na pytania dotyczące wywiadu , które prawdopodobnie zostaną zadane z przyjacielem lub członkiem rodziny lub nawet przed lustrem. Im więcej ćwiczysz, tym bardziej zrelaksujesz się. Wydrukuj listę typowych pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej i zanotuj proste lub zwięzłe odpowiedzi, które możesz wykorzystać podczas wywiadu.

Wywiad może czasami brzmieć jak przesłuchanie, więc pamiętaj, aby poświęcić chwilę, by wziąć głęboki oddech i pomyśleć o tym, co chcesz powiedzieć. Ankieter jest po to, aby się o tobie dowiedzieć - nie po to, żeby cię potknąć. Jeśli przygotujesz się i pozostaniesz spokojny , odpowiadając na pytania typu "Dlaczego chcesz tu pracować?" będzie wydawało się bez wysiłku.

Połącz swoje zainteresowania z zadaniem

Kiedy jesteś nastolatkiem poszukującym pracy, szukającym kilku pierwszych miejsc pracy , spróbuj połączyć swoje osobiste zainteresowania z pozycją, aby pokazać, dlaczego jesteś zainteresowany tą szczególną rolą. Jeśli starasz się o pracę w restauracji, wspomnij o swoim zainteresowaniu gotowaniem i przygotowywaniu menu lub hostowaniem innych.

Fashionistki ubiegające się o pracę w handlu detalicznym mogą mówić o swoim zainteresowaniu dodatkami, konkretnym stylu lub przyszłych celach, aby pójść do szkoły, aby zostać kupującym lub projektantem. Ubieganie się o pracę jako doradca obozowy? Wspomnij o swoim doświadczeniu w opiece nad dziećmi, o swoim poczuciu bliskości z otoczeniem i miłości do pomagania dzieciom w nauce nowych rzeczy i zdobyciu niezależności.

W co się ubrać

Upewnij się, że ubierasz się odpowiednio na rozmowę kwalifikacyjną. Czysty, schludny strój, światło na koloniach i akcesoriach, bez względu na to, jak luźny lub swobodny może być strój w pracy. Sposób przedstawiania się podczas rozmowy jest ważny, ponieważ prawdopodobnie będzie to najdłuższa interakcja i trwałe wrażenie między tobą a pracodawcą.

Poważne potraktowanie wywiadu pokazuje, że jesteś wystarczająco dojrzały, by dbać o wrażenie, jakie robisz. Oto więcej wskazówek dla nastolatków szukających zatrudnienia.

Przejrzyj te przykładowe odpowiedzi dla nastoletnich osób poszukujących pracy, aby odpowiedzieć na pytanie "Dlaczego jesteś zainteresowany pracą w naszej firmie?" następnie spersonalizuj swoją odpowiedź, dostosowując ją do okoliczności i pracy, o którą się ubiegasz.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Jestem zainteresowany pracą w Twojej firmie, ponieważ jestem częstym klientem Twojego sklepu. Jako klient dobrze znam twoją firmę i doceniam twoje produkty i środowisko, które tu stworzyłeś. Ważne jest dla mnie, aby pracować w miejscu, które podziwiam, i wiem, że byłbym dumny z pracy tutaj.

Chciałbym pracować dla Twojej firmy, ponieważ mam zamiłowanie do odzieży i projektowania, a na studiach planuję studiować merchandising mody.

Staram się być na bieżąco z najnowszymi stylami i trendami. Czuję, że praca dla ciebie umożliwiłaby mi wykorzystanie mojej pasji i pozwoliłaby mi dzielić się nią z Twoimi klientami. Nie mogę się też doczekać prawdziwego doświadczenia z pracy w twoim sklepie.

Głównym powodem, dla którego jestem zainteresowany współpracą z Twoją firmą, jest fakt, że Twoja firma pracuje bezpośrednio z dziećmi.

Uwielbiam spędzać czas z dziećmi i myślę, że lubią spędzać ze mną czas. Praca w programie po szkole byłaby satysfakcjonująca i zapewnia mnóstwo zabawy!

Jestem zainteresowany pracą w twojej firmie, ponieważ mam aspiracje posiadania własnego biznesu pewnego dnia i chciałbym uczyć się od odnoszącego sukcesy właściciela małego biznesu.

Ta misja waszej organizacji jest zgodna z wieloma osobistymi wartościami i mam nadzieję, że będę w stanie dać obozowiczom pewność, że będą podążać za własnymi interesami i przekonaniami.

Więcej pytań do wywiadu Teen Job

Przejrzyj więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi dla nastolatków, aby mieć pewność, że przeprowadzisz wywiad.