Kierowcy ciężarówek i leki na receptę

Jako zawodowy kierowca ciężarówki , zdolność prowadzenia samochodu nie tylko wpływa na twoje życie, ale także na życie wszystkich, z którymi dzielisz drogę. Czy traktujesz tę odpowiedzialność poważnie? Nasilenie zwiększa się w przypadku przyjmowania przepisanych leków. Podawany lek wpłynie na twoją jazdę, albo pozytywnie, albo negatywnie.

 • 01 7 Pytania, które należy zadać lekarzowi

  Leki mogą wywoływać senność, ospałość, a nawet brak reakcji. Czy znasz skutki uboczne swojego leczenia? Kiedy odwiedzasz swojego lekarza, zadaj siedem podstawowych pytań:
  1. Dlaczego potrzebuję tego konkretnego leku?
  2. Jakie dawkowanie należy przyjąć, aby było skuteczne?
  3. Kiedy powinienem przyjmować ten lek?
  4. Czy będzie bardziej lub mniej skuteczna w różnych porach dnia?
  5. Jak powinienem przyjmować lek? Czy powinienem go przyjmować z pełną szklanką wody, pełnym żołądkiem lub pustym żołądkiem?
  6. Co się stanie, jeśli zapomnę o dawce?
  7. Jakie efekty uboczne będą wpływać na moją jazdę?

  Przed zażyciem jakiegokolwiek leku, upewnij się, że twój lekarz zna każdą receptę i pigułkę, którą bierzesz. Obejmuje to wszystkie leki bez recepty (acetaminofen, ibuprofen, suplementy ziołowe, witaminy). Różne substancje chemiczne reagują w sposób, w jaki mógłbyś nie zdawać sobie sprawy, co negatywnie wpływa na twoją zdolność bezpiecznego prowadzenia pojazdu.

 • 02 Twoje leki i Twoi przyjaciele

  Nigdy nie udostępniaj swoich leków. Nawet lekiem bez recepty nie zaleca się udostępniania. Czemu? Ponieważ możesz nie wiedzieć o wszystkim, co ta osoba bierze. I nawet jeśli wiesz, jakie pigułki i receptę przyjmuje druga osoba, nie możesz wiedzieć, jakie niepożądane skutki uboczne mogą wystąpić, dzieląc się tabletkami aspiryny lub witaminy E. Każdy reaguje na swój unikalny sposób w medycynie. To, co może sprawić, że będziesz czujny, może uśpić inną osobę.

  Dla wszystkich kierowców pojazdów użytkowych nie jest bezpieczne przyjmowanie jakichkolwiek środków odurzających. Efekty uboczne mogą obejmować senność, zawroty głowy, dezorientację, brak ostrości, brak koncentracji i brak wytrzymałości.

 • 03 Jak leki wpływają na wydajność jazdy

  Upewnij się, że twój lekarz wie, że prowadzisz komercyjny pojazd mechaniczny. Powiedz im wszystkie obowiązki związane z tą pracą, takie jak osobiście konieczność rzucania łańcuchami, aby zabezpieczyć ładunek kłód, zaczepianie / odpinanie przyczep itp.

  Porozmawiaj z lekarzem na temat alternatywnych metod leczenia, które mogą być bardziej zgodne z pracą kierowcy. Oczywiście, będzie kilka alternatywnych metod leczenia, które będą miały bardziej niekorzystny wpływ niż leki na receptę, więc bądź dobrze poinformowany.

 • 04 Zmiany w stylu życia

  Jeśli bierzesz leki na długotrwałą chorobę, takie jak cukrzyca insulinoniezależna lub wysokie ciśnienie krwi, zapytaj lekarza, jakie zmiany możesz wprowadzić, aby poprawić swoje zdrowie, a co za tym idzie, odstawić leki.
 • 05 Pogadaj z lekarzem

  Twój lekarz jest tak samo skuteczny, jak informacje, które im podasz. Jeśli zatrzymasz coś, co wydaje ci się krępujące, możesz uniemożliwić lekarzowi zaoferowanie najlepszego sposobu leczenia.
 • 06 Czy zawiodłeś zaświadczenie lekarskie DOT?

  Jeśli powiedziano ci, że nie zdałeś egzaminu z certyfikacji medycznej DOT z powodu widzenia, cukrzycy lub upośledzonej funkcji kończyny, zajrzyj do programów FMCSA dotyczących tych trzech obszarów zdrowia. Na przykład kierowca, który ukończył i przejdzie program oceny umiejętności, może poprowadzić CMV w poprzek linii stanu, jeśli zostały one wyposażone (i faktycznie noszą) w prawidłowe urządzenie protetyczne i mogą wykazać kompetencje w zakresie jazdy. Ponadto federalny program zwolnienia z cukrzycy i wzroku umożliwia wnioskodawcom złożenie wniosku o zwolnienie z dyskwalifikacji.
 • 07 Twój najlepszy rzecznik

  Jesteś najlepszym obrońcą bezpieczeństwa. Znasz stare powiedzenie, które mówi: "być uprzedzonym ma być przedramieniem?" Niech to służy ci w dbaniu o swoje zdrowie jako profesjonalny kierowca ciężarówki. Bądź proaktywny, poinformowany i przygotowany, a będziesz miał inteligentną rozmowę ze swoim lekarz, aby uzyskać najlepszy możliwy sposób leczenia.
 • 08 Ujawnianie

  Zawsze omawiaj wszystkie plany medyczne z wykwalifikowanym lekarzem.