Ocena kandydatów do marynarki: lotnik (AO)

Ci marynarze obsługują broń na pokładzie samolotu marynarki wojennej

Lotnicze organy porządkowe (AOs) mają jedne z bardziej ryzykownych obowiązków w siłach zbrojnych. W marynarce wojennej obsługują i obsługują broń i amunicję przewożone w samolotach Marynarki Wojennej. Kod Navy Occupational Specialty (NOS) dla tej pozycji to A420.

Niebezpieczne obowiązki lotnictwa Ordnancemen

Do ich obowiązków należy kontrola, konserwacja i naprawa mechanicznych i elektrycznych systemów uzbrojenia i uzbrojenia samolotu.

Lotnicy zamawiają również, montują i ładują amunicję lotniczą, która może obejmować wszystko, od min przeciwpiechotnych i torped, po pociski i rakiety.

Będą obsługiwać urządzenia bombowe, rakietowe i rakietowe, a także uruchamiać urządzenia i obsługiwać karabiny maszynowe. Zbierają i testują wystrzeliwane pociski sterowane z powietrza, a także nadzorują pracę sklepów lotnictwa , zbrojowni i sztauerów.

Środowisko pracy dla Navy Aviation Ordnancemen

Operatorzy statków powietrznych wykonują swoje obowiązki na morzu na pokładach lotniczych i na lądzie w hangarach, liniach lotniczych na stacjach lotniczych lub w sklepach w różnych warunkach środowiskowych. Ściśle współpracują z innymi, wykonują głównie pracę fizyczną i wymagają niewielkiego nadzoru.

Może się wydawać, że broń pracy nie przełoży się dobrze na pracę w cywilnym polu. Ale po tym, jak lotnictwo Ordnancemen zostanie zwolniony z marynarki wojennej, mają umiejętności, które kwalifikują ich do szeregu cywilnych miejsc pracy, takich jak kontrolerzy ruchu lotniczego czy inspektorzy bezpieczeństwa lotniczego.

Kwalifikacje i wymagania niezbędne do zostania Navy Aviation Ordnaceman

Po szkoleniu podstawowym, marynarze w tej ocenie (tak nazywa się Marynarka Wojenna) spędzają dziewięć tygodni w Centrum Szkolenia Technicznego Marynarki Wojennej w Pensacola Naval Air Station na Florydzie w celu odbycia szkolnego szkolenia "A".

Po ukończeniu szkoły "A", w zależności od obowiązków, którym zostali przydzieleni, OA spędzą dwa tygodnie na kursie statku dla okrętów firmy lub trzy tygodnie na kursie linii powietrznej (szkolenie w zakresie pasm jest specyficzne dla platformy na -szkolenie w miejscu pracy).

Zanim jednak zakwalifikują się do szkoły "A", kandydaci ubiegający się o pracę w Aviation Ornnanceman będą musieli zdobyć 185 punktów w kategoriach Verbal Expression (VE), arithmetic Reasoning (AR), Mathematics Knowledge (MK) i Automotive and Shop Information (AS) w teście ASVAB (Arped Services Vocational Aptitude Battery). Ewentualnie mogą zdobyć 140 punktów na temat wiedzy o matematyce, Automotive i Shop Information and Assembling Objects (AO) w ASVAB.

Organy lotnictwa będą musiały kwalifikować się do tajnego poświadczenia bezpieczeństwa. Obejmuje to sprawdzenie danych finansowych i karnych. Niektóre wcześniejsze przestępstwa narkotykowe mogą być dyskwalifikujące dla tej oceny.

Ponadto, ci marynarze potrzebują widzenia 20/100, które można skorygować do 20/20, normalnego postrzegania kolorów i normalnego słyszenia.

Sea / Shore Rotation dla lotników Ordnancemen

Według danych Marynarki Wojennej, lotnictwo Ordnancemen może spodziewać się więcej niż połowę swojej kariery zawodowej na zlecenie zadań morskich.

Uwaga: Wycieczki morskie i wycieczki brzegowe dla żeglarzy, którzy ukończyli cztery wycieczki po morzu będą trwały 36 miesięcy na morzu, a następnie 36 miesięcy na lądzie do emerytury.