Dowiedz się, jak znaleźć i ubiegać się o pracę na Craigslist

Craigslist to bardzo popularna strona ogłoszeń drobnych z wieloma ofertami pracy. Jednak pracodawcy mogą publikować oferty anonimowo, więc nie wiesz, kto jest zatrudniony. To jeden z powodów, dla których Craigslist jest dobrze znany z oszustw, tak jak w przypadku legalnych ofert pracy. Bardzo trudno jest określić, które zadania są rzeczywiste, a które są oszustwami . Możesz znaleźć dobre prace na Craigslist, ale musisz być ostrożny.

Zapoznaj się z tymi wskazówkami dotyczącymi znajdowania i ubiegania się o pracę oraz sposobów unikania oszustw .

Jak znaleźć pracę na Craigslist

Najłatwiejszym sposobem znalezienia pracy w Craigslist jest udanie się do miasta lub stanu, gdzie jesteś zainteresowany szukaniem pracy. Zobaczysz katalog stron po prawej stronie oryginalnej strony Craigslist lub możesz przejść bezpośrednio do listy Craigslist - Cities. Nie wszystkie miasta mają dedykowaną witrynę, więc jeśli nie widzisz swojego miasta, skorzystaj z witryny państwowej. Po osiągnięciu żądanej lokalizacji kliknij typ pracy lub kliknij "Zadania", aby uruchomić wyszukiwanie słów kluczowych.

Jak ubiegać się o pracę na Craigslist

Bardzo łatwo jest ubiegać się o pracę na Craigslist. Kliknij preferowaną lokalizację na stronie głównej Craigslist, a następnie kliknij zakładkę Zadania . Zobaczysz pole wyszukiwania słów kluczowych i listę kategorii zadań, aby filtrować ogłoszenia. W polu wyszukiwania możesz wprowadzić umiejętności, które chcesz wykorzystać, certyfikaty, znane oprogramowanie lub konkretne stanowiska, aby zawęzić listę.

Możesz wyszukiwać według słowa kluczowego, kategorii pracy lub obu.

Opcje aplikacji e-mail

Po zidentyfikowaniu listy zainteresowań możesz złożyć wniosek, klikając przycisk Odpowiedz znajdujący się nad wpisem. Następnie możesz wybrać opcję wiadomości e-mail, którą chcesz zastosować. Opcje obejmują Użyj domyślnej wiadomości e- mail, która otwiera nową wiadomość e-mail w kliencie poczty e-mail z wypełnionymi liniami "Do" i "Tematu".

Podany będzie również link do ogłoszenia o pracę. Inną opcją jest Reply Using Webmail . Kliknij jedną z opcji, aby wysłać wiadomość z konta poczty internetowej:

Możesz też wysłać wiadomość e-mail od zera. Wybierz opcję Kopiuj i wklej do wiadomości e-mail: i za pomocą podanego adresu e-mail (na przykład: mbkbz-3721227449@job.craigslist.org) w sekcji "Do" programu pocztowego. Pamiętaj, aby wypełnić "Temat" wiadomości.

Wysyłanie listu motywacyjnego i CV

Możesz użyć swojej wiadomości e-mail jako listu motywacyjnego i dołączyć swoje CV do wiadomości, chyba że podano inne instrukcje, takie jak złożenie wniosku online na stronie pracodawcy.

Jak opublikować CV na Craigslist

Możesz również rozważyć umieszczenie swojego CV na liście Craigslist, ponieważ pracodawcy (i inni) mogą wyszukiwać życiorysy w celu zidentyfikowania kandydatów. Należy jednak zachować ostrożność, aby uniknąć oszustwa. Nie podawaj żadnych danych kontaktowych identyfikujących innych niż e-mail, najlepiej nie główne konto. Rozważ utworzenie oddzielnego konta, które będzie używane tylko do poszukiwania pracy.

Oto, co musisz zrobić, aby opublikować swoje CV. Kliknij preferowaną lokalizację na stronie głównej, w lewym górnym rogu strony kliknij link, aby opublikować ogłoszenia ; wybierz opcję księgowania: wznowione / wymagane zadanie .

Na następnym ekranie musisz podać preferowany tytuł i lokalizację, a następnie wkleić kopię swojego CV. Po kliknięciu przycisku Kontynuuj otrzymasz wiadomość e-mail z informacją, jak przejrzeć i opublikować publikację.

Uważaj na oszustwa

Na Craigslist istnieją legalne oferty pracy. Jednak osoby poszukujące pracy powinny zachować szczególną ostrożność podczas korzystania z witryny w celu ubiegania się o pracę. Unikaj wszelkich prac, które wydają się zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe. Powinieneś także zachować ostrożność, jeśli chodzi o śledzenie reklam, które nie zawierają imienia i nazwiska pracodawcy. W przypadku tych ofert pracy zapytaj o nazwę firmy przed zorganizowaniem jakiegokolwiek spotkania.

Nigdy nie spotykaj się z pracodawcą w prywatnym miejscu zamieszkania lub wątpliwej lokalizacji poza zasięgiem opinii publicznej. Prawowity pracodawca z reguły chętnie spotka się z Tobą w dobrze oznakowanej lokalizacji firmy.

Zapytaj o numer telefonu do firmy.

W niektórych przypadkach legalny pracodawca może nie mieć biura w Twojej lokalizacji, ale będzie chciał spotkać się z Tobą w bibliotece publicznej, Starbucks lub innej publicznej lokalizacji. Bądź też bardzo ostrożny w tych przypadkach i rozważ sprowadzenie przyjaciela z tobą, aż poczujesz się całkowicie bezpieczny. Często jest dobrym pomysłem, aby kandydaci pytali o zorganizowanie telefonu lub rozmowy Skype jako możliwego pierwszego wywiadu.