Minimalny wiek legalny do pracy w Connecticut

Wiele nastolatków w Connecticut chce pracować, ale nie są pewni, czy mogą, ponieważ nie znają wymaganego minimalnego wieku. Jeśli chcesz zaoszczędzić na swoim pierwszym samochodzie, czesnym za studia lub po prostu nie chcesz już więcej polegać na rodzinie, zarabiaj na faktach, że pracujesz jako nieletni w swoim stanie.

Ile lat musisz wykonać w Connecticut?

Federalne prawo pracy dzieci i prawo stanu Connecticut zgadzają się, że minimalny wiek do pracy to 14 lat (z pewnymi wyjątkami).

Niektóre stany mogą ustanowić inny minimalny wiek do pracy i pozwolenia potrzebne do tego. W przypadku konfliktu między prawem federalnym i stanowym zastosowanie ma bardziej rygorystyczne prawo.

Chociaż 14 to wiek ogólny, młodzi ludzie mogą zacząć pracować, młodsze dzieci również mają taką możliwość. Ustawodawstwo dotyczące pracy dzieci zwykle nie ma zastosowania do takich zadań, jak opieka nad dziećmi, dostarczanie gazet, praca w golfa lub ogrodnictwo bez maszyn mechanicznych. Tak więc, jeśli masz mniej niż 14 lat, nadal możesz mieć trochę pieniędzy.

Jest to szczególnie ważne, gdy twoi rodzice prowadzą firmę lub farmę i wymagają, abyś pracował dla nich w pewnym zakresie. Ustawy o pracy dzieci na ogół zezwalają dzieciom poniżej 14 roku życia na pomoc rodzicom w rodzinnym biznesie. Zanim jednak dzieci zaczną pracować dla dzieci , ważne jest, aby zapoznać się z zasadami i ograniczeniami dotyczącymi drobnych praw pracowniczych, zwłaszcza jeśli planują pracować z większą stabilnością w miarę starzenia się.

Oto przegląd wymagań dotyczących pracy młodych w Connecticut.

Certyfikaty potrzebne do pracy

Prawo stanu Connecticut wymaga, aby wszystkie dzieci poniżej 16 roku życia otrzymywały zaświadczenie o zatrudnieniu dziecka . Młodzież może uzyskać certyfikaty w szkole. Zapytaj o świadectwa pracy w swoim biurze szkolnym, aby dowiedzieć się, jak uzyskać certyfikat.

Ponadto, dzieci w wieku 16 i 17 lat są wymagane przez prawo stanu Connecticut, aby uzyskać świadectwo ukończenia szkoły.

Rodzaje pracy nastolatków mogą wykonywać

Nastolatki w wieku 14-15 lat mogą pracować w szerokim zakresie dziedzin, w tym w rolnictwie lub w szpitalach, domach uzdrowiskowych, hotelach i motelach, ale mogą nie wypełniać zadań związanych z usługami gastronomicznymi lub praniem. Nastolatki w tym wieku mogą również pracować w bankach, towarzystwach ubezpieczeniowych, biurach zawodowych, urzędach miejskich, licencjonowanych obozach letnich lub w jakichkolwiek placówkach handlowych, jako kasjery, kasjery lub magazyniery.

Jednak młode nastolatki mogą pracować tylko między godziną 7 a 19, kiedy szkoła jest w trakcie sesji. Gdy szkoła jest wyłączona, mogą pracować do 21.00

Pracownicy w wieku 16-17 lat mogą pracować dłużej i dłużej. Mogą pracować między godziną 6 a 23 i do północy, kiedy szkoła nie jest w trakcie sesji. Mogą pracować 32 godziny tygodniowo, gdy szkoła jest w trakcie sesji i do 48 godzin, kiedy nie jest.

Aby uzyskać więcej informacji na temat minimalnego wieku do pracy w Connecticut i jak uzyskać świadectwa pracy, odwiedź stronę internetową stanu Connecticut.