Profil samolotu: Learjet 70 i Learjet 75

Według Sefjo - Praca własna, CC BY-SA 3.0, Link

Learjet 70 i 75 to nowoczesne ulepszenia do samolotów Lear 40- i 45. Zapowiedź samolotu została zapowiedziana na Europejskiej Konwencji i Wystawie Lotnictwa Biznesowego w 2012 roku (EBACE) w Genewie, w Szwajcarii, i po zwykłych opóźnieniach pierwszy Lear 75 został dostarczony we wrześniu 2014 roku.

Najnowsze dysze odrzutowe firmy Lear 8-10 mają zasadniczo taką samą ogólną charakterystykę modeli Lear 40 i 45 z kilkoma nowoczesnymi zmianami, takimi jak zupełnie nowe wnętrze i silniki o wyższej mocy.

Kolejna modyfikacja Lear 40 obejmowała nowe winglety, które zwiększają wydajność i zwiększają wydajność. Ostatecznie wydajność startu zmniejsza się o około dziewięć procent.

Klienci szukający odrzutowca, który poprowadzi ich przez nowoczesne przestrzenie powietrzne, jak NextGen, a Program Jednolitego Europejskiego Nieba polubi Lear 70 i 75, jako jeden z nich zostanie wyposażony w coraz popularniejszą i bardzo popularną Garmin 5000, która obejmuje Technologie NextGen, takie jak wizja syntetyczna, ADS-B i możliwości łącza danych.

Cena £

Oś czasu

cechy

Lear 70 ma pojemność sześciu pasażerów i dwóch członków załogi, a Lear 75 może pomieścić do ośmiu pasażerów i dwóch członków załogi.

Oba dysze mają nowe wnętrze, pochodzące z Learjet 85, oraz siedmiocalowy ekran dotykowy na większości stanowisk z indywidualnymi kontrolkami zarządzania kabiną.

Oświetlenie LED to nowa funkcja, podobnie jak większy przedział bagażowy i więcej przestrzeni kuchennej. Wi-fi będzie oferowane jako opcja.

Oprócz niezwykłej kabiny pilotów, piloci będą mogli korzystać z bardzo ruchomych (i dawno spóźnionych!) Osłon przeciwsłonecznych.

Dane techniczne

Specyfikacje projektu

Klienci

Nic dziwnego, że firma Fridional, zajmująca się zarządzaniem i zarządzaniem samolotami, Flexjet, oddział Bombardier, jako pierwsza zarejestrowała się, aby zaoferować klientom Lear 70 i Lear 75.

Operatorzy statków powietrznych będą podekscytowani faktem, że sprawdzony projekt Learjet nie zmienił się znacząco w porównaniu z modelami Learjet 40 i 45, jednak samoloty zaobserwowały wzrost wydajności i, co być może najważniejsze, zaktualizowaną awionikę.

Learjet 70 i 75 wydają się być odpowiednimi zamiennikami dla ich niezawodnych poprzedników, osiągając cele wyższej wydajności przy zachowaniu niezawodnego projektu Lear. Podejście Leara do wydawania pieniędzy na zaktualizowaną awionikę i funkcje projektowe, takie jak winglety, a nie zupełnie nowy projekt samolotu, wydaje się odpowiednie dla wolniejszej gospodarki.