Korzyści z zostania specjalistą ds. Vet Tech

Ścieżka kariery technika weterynaryjnego jest jedną z najszybciej rozwijających się niszowych karier w branży zwierzęcej. Badanie wynagrodzeń Bureau of Labor Statistics (BLS) szacuje, że zawód wzrośnie w zaskakującym tempie 30 procent od 2012 do 2022 roku. Jest to znacznie szybsze niż średnia dla wszystkich karier i przełoży się na około 25 000 nowych stanowisk technicznych w dziedzinie weterynarii. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych techników weterynarii jest dość wysokie, co sprawia, że ​​jest to doskonały wybór zawodowy.

Weterynaryjni technicy, którzy chcą podjąć karierę na wyższy poziom, mogą ubiegać się o specjalną certyfikację w jednym z 11 obszarów: patologii klinicznej, praktyce klinicznej , pilnej i krytycznej opiece , koni , chorób wewnętrznych , zachowań , operacji , anestezjologii , stomatologii , żywienia i medycyny w zoo . Proces certyfikacji większości specjalistycznych dziedzin techniki weterynaryjnej będzie wymagał stopnia, trzy do pięciu lat doświadczenia zawodowego, dzienników umiejętności i studiów przypadków, uczestnictwa w wydarzeniach z zakresu kształcenia ustawicznego , listów polecających i zdania kompleksowego egzaminu.

Jakie więc korzyści może odnieść specjalista od technologii weterynaryjnej, a co warto poświęcić na dodatkową inwestycję czasu i wysiłku? Oto kluczowe zalety zdobycia certyfikatu w specjalności technicznej dla weterynarza.

Wyższe zarobki

Badanie z pierwszej linii w 2014 r. Wykazało, że dyplomowani technicy weterynarii zarabiali średnio 17,02 USD za godzinę, podczas gdy ci z certyfikatem specjalności zarabiali średnio 21,34 USD za godzinę.

Menedżerowie ds. Wynajmu zazwyczaj oferują najwyższy dolar dla techników weterynarii posiadających specjalny certyfikat, ponieważ mają wykształcenie i doświadczenie, aby uzasadnić wyższą stawkę godzinową. Podczas gdy konkretne wynagrodzenie może się różnić w zależności od danej specjalizacji, prawdą jest, że specjaliści posiadający specjalne certyfikaty generalnie zarabiają więcej.

Większa wiedza i doświadczenie

Specjalista ds. Techniki weterynaryjnej zyskuje więcej dogłębnej wiedzy i zwiększa swoje umiejętności do poziomu znacznie wyższego niż ogólna populacja techników weterynaryjnych. Ta wiedza i doświadczenie dają technikom weterynaryjnym możliwość pracy na poziomie zbliżonym do lekarza praktykującego w medycynie ludzkiej, działającego na najwyższym możliwym poziomie bez posiadania doktoratu. Ten zwiększony poziom wiedzy może zwiększyć satysfakcję z pracy i zwiększa prawdopodobieństwo, że technika zostanie wezwana do pomocy w nietypowych lub wymagających przypadkach.

Więcej profesjonalnych możliwości

Istnieje stosunkowo niewielu specjalistów od techniki weterynaryjnej, więc popyt na wykwalifikowanego specjalistę jest dość solidny. Pracodawcy uważają, że specjaliści od technologii weterynaryjnej są niezwykle atrakcyjnymi kandydatami, ponieważ wykazali się poważnym zaangażowaniem w wykonywanie zawodu i dużym zainteresowaniem kontynuowaniem edukacji. Specjaliści mogą również mieć więcej możliwości poza środowiskiem kliniki, dzięki czemu łatwiej mogą przejść do ról związanych z badaniami lub sprzedażą weterynaryjną.

Zwiększenie wydajności biura Vet Office

Specjaliści od technologii Vet mogą mieć duży wpływ na ogólną produktywność biura weterynaryjnego. Ich wysoki poziom wiedzy może znacznie zwiększyć wydajność weterynarza, uwalniając weterynarza od wielu mniejszych szczegółów i procedur, które specjalista certyfikowany może obsługiwać samodzielnie.

Dzięki temu weterynarz może zobaczyć więcej pacjentów i przynieść więcej dochodów, uzasadniając wzrost stawki godzinowej, którą często otrzymuje specjalistyczna technika.

Zdolność do edukowania klientów

Specjaliści Vet mogą zapewnić najwyższej jakości edukację dla klientów, dzięki czemu właściciele wiedzą, jak prawidłowo dbać o swoje zwierzęta po egzaminie lub procedurze. Specjalistyczna technika weterynaryjna jest w stanie szczegółowo objaśnić procedury i odpowiedzieć na pytania klientów. Technik zwykle ma więcej czasu na poświęcenie się temu zadaniu niż zajęty weterynarz, który próbuje wykonać dziesiątki zabiegów chirurgicznych. Spersonalizowana uwaga ze strony technika może poprawić postrzeganie przez klienta obsługi klienta w klinice, co czyni go cenną częścią obowiązków technika.