Sony BMG Profile

Sony BMG Music Entertainment, Inc., jest jedną z tak zwanych wytwórni płytowych "Big Four", wraz z EMI, Warner Music Group i Atlantic Music Groups. Sony BMG, który ma 25% udziału w rynku muzycznym, narodziło się z połączenia dwóch gigantów branży muzycznej, Sony Music i BMG Music.

Połączenie:

Połączenie Sony i BMG stało się legalne w sierpniu 2004 roku, ale dotarcie tam było ciężkie. Etykiety napotkały zarzuty, że fuzja pogwałciła prawa monopolistyczne i antymonopolowe, a niezależne wytwórnie muzyczne na większości głównych rynków muzycznych połączyły siły, by zaprotestować przeciwko fuzji.

Kiedy transakcja w końcu przeszła, Sony i BMG posiadały 50% udziałów w firmie.

Niektóre z najgłośniejszych głosów protestujących przeciwko fuzji były w Unii Europejskiej, a dzięki sprawie wniesionej przez IMPALA, niezależną grupę lobbingową, UE wycofała zgodę na tę transakcję w lipcu 2006 r. Sprawa jest w toku.

Skandal Payola:

W czerwcu 2005 r. Sony BMG zostało zmuszone do zapłacenia grzywny w wysokości 10 milionów dolarów, po tym jak została uznana za winną przez stan Nowy Jork za zaangażowanie w payola. Większość opłat otaczała opłatę za odtwarzanie utworów Jessiki Simpson. Oddział Epic Sony BMG został wyróżniony za prowadzenie fałszywych konkursów, aby ukryć swoją paczkę - DJ-e byli jedynymi osobami, które zdobyły nagrody w swoich konkursach.

Struktura firmy:

Sony BMG ma biuro w ponad 30 krajach na całym świecie i kilka tysięcy pracowników.

Etykiety Sony BMG:

Pod ogromnym parasolem Sony BMG znajduje się ponad 20 etykiet, które są własnością korporacji i są przez nią dystrybuowane.

Etykiety Sony BMG obejmują jedne z największych nazw w branży, takie jak:

Sony BMG zajmuje się również dystrybucją i częściowymi transakcjami własnościowymi z pięcioma indie labelami:

Artyści Sony BMG:

Jak można sobie wyobrazić, że firma jest odpowiedzialna za 25% sprzedaży muzyki, Sony BMG reprezentuje jedne z największych nazwisk w muzyce. Niektórzy z najlepiej sprzedających się artystów firmy to: