Wskazówki, jak nosić akcesoria, aby zrobić wrażenie w środowisku biznesowym

Zrób dobre wrażenie, wybierając odpowiednie akcesoria

Ubieranie na sukces obejmuje strój, pielęgnację ciała i akcesoria. Klienci i inwestorzy zwracają uwagę na szczegóły, a Ty też powinieneś. Nawet wybrana teczka mówi coś o tym, kim jesteś.

Łączenie ogólnego wizerunku firmy jest szczególnie ważne dla matek pracujących w domu i kobiet, które pracują w domu. Aby pozyskać dużych klientów i kontrakty, Twoja firma musi się udać; już wystarczająco duże, aby zaspokoić potrzeby klienta.

Wygląda na "frumpy" lub po prostu pochodzi ze sklepu spożywczego, przekazuje wiadomość, że możesz nie brać poważnie spotkań biznesowych.

Poniższe wskazówki dotyczące dodawania akcesoriów do szafy biznesowej pomogą Ci wyglądać jak najlepiej.

Szaliki

Dobrze jest nosić gustowne szale w biurze; po prostu upewnij się, że są one dodatkowymi apaszkami, a nie zimą. Zawiąż szal w nieskończoność lub z prostym węzłem - stań się odporny na modę i wciągnij go za pasek.

Wybierz kolory, które uzupełniają Twój ogólny wygląd, a nie konkurują z nim. Jeśli nosisz gruby szal, zmniejsz rozmiar biżuterii (i pomiń noszenie naszyjnika).

Biżuteria

Unikaj noszenia dużych lub biżuterii . Kolczyki powinny być konserwatywne i małe. Naszyjniki nie powinny zwisać między dekoltem, a bransoletki nie powinny hałasować. Nie nosić bransoletki na kostce, ale nosić konserwatywny zegarek.

Torebki

Kolory torebki powinny współgrać z kolorem buta.

Dobra torebka powinna być mała, ale łatwa do otwarcia, jeśli chcesz znaleźć przedmiot w środku.

Wyroby pończosznicze

Rajstopy powinny być neutralne i pasować do koloru lub sukienki. Unikaj noszenia pończoch z wzorami i liniami. Noś butelkę z przezroczystym lakierem do paznokci w torebce, aby zaklinować się w zadrapaniach i biegach, aby powstrzymać ich przed rozkładaniem nogi.

Teczki i portfele

Portfele i padfoli są preferowane w stosunku do teczek i powinny być wyściełane w neutralnym kolorze. Jeśli weźmiesz teczkę, powinna być tak mała, jak jest to praktycznie dla twoich potrzeb i wykonana ze skóry w neutralnym kolorze.

Jeśli nie potrzebujesz teczki, nie przynoś jej na pokaz. Nigdy nie używaj torby na zakupy, torby z książkami lub plecaka zamiast teczki.

Twój samochód, inne akcesoria

Twój samochód nie jest dodatkiem, który nosisz, ale jest akcesorium, które możesz wziąć do funkcji biznesowych. Zawsze utrzymuj wnętrze swojego samochodu w czystości, bez zabawek dla dzieci i bałaganu.

To, jak dobrze zorganizujesz swój samochód, jest odzwierciedleniem stanu twojego życia. Jeśli Twój samochód jest zagraconą szafą na kółkach, wysyła wiadomość, że jesteś zbyt zajęty, aby zajmować się sprawami, lub że nie interesuje Cię twój wizerunek. Traktuj swój samochód jako kolejną potencjalną wiadomość dla klientów o tym, jak prowadzisz swój biznes.

Po spotkaniu z moim pierwszym potencjalnym inwestorem zapytał, czy mógłby mnie odprowadzić do mojego samochodu. Kiedy otworzyłem drzwi samochodu, szybko rzucił okiem w środku, a następnie wyciągnął mocny uścisk dłoni, by podziękować mi za przedstawienie mojego pomysłu na biznes. Następnego dnia zaproponował zainwestowanie 5000 dolarów, których potrzebowałem, aby rozpocząć nowe przedsięwzięcie.

Inwestor wyjaśnił, że test "czystego samochodu" był czymś, co wykorzystał do oceny, jak zorganizowana i skuteczna jest osoba. Gdyby ich samochód był chaotycznym bałaganem, zakładał, że chaos rozszerzy się także na życie zawodowe.

Nie każdy jest tym, który kalkuluje w swoich decyzjach, ale każdy patrzy na pozorne występy i szybko ocenia, co małe rzeczy mówią o osobie.

Akcesoria, takie jak makijaż, biżuteria, a nawet samochód, nie powinny zostać przeoczone. Są narzędziami, za pomocą których możesz przekazać pozytywną i zwycięską wiadomość o sobie i swojej zdolności do odniesienia sukcesu.