Fotograf List motywacyjny i przykłady CV

Jako profesjonalny fotograf, kreatywność jest twoją wizytówką - talent, który powinieneś być w stanie wyrażać nie tylko za pomocą obrazów, ale także w języku, którego używasz do opisu swoich umiejętności fotograficznych podczas ubiegania się o pracę. Twój list motywacyjny i życiorys stanowią doskonałą okazję do zrobienia pozytywnego pierwszego wrażenia na potencjalnym pracodawcy poprzez wyeksponowanie ich kreatywnym doświadczeniem artystycznym i umiejętnościami technicznymi.

Zanim menedżer ds. Rekrutacji przyjrzy się twojemu CV, on lub ona przeczyta twój list motywacyjny.

Skorzystaj z tej okazji, aby podkreślić kilka konkretnych przykładów odpowiednich umiejętności i doświadczeń, tak aby menedżer ds. Zatrudnienia chętnie przeczytał Twoje CV i zaprosił Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Poniżej znajduje się przykład listu motywacyjnego i wznowienia pracy fotografa.

Podkreślanie umiejętności i słów kluczowych w liście motywacyjnym

Przygotowując swój list motywacyjny, pamiętaj, że jest to przede wszystkim dokument marketingowy, który powinien zachęcić zaangażowanego menedżera ds. Zatrudnienia do nadania załączonego CV poważnego wyglądu. Jeśli Twój list motywacyjny jest zbyt ogólny (ten sam list motywacyjny, którego używasz do każdej pracy, do którego się aplikujesz), jest zbyt ogólny lub zawiera wiele błędów gramatycznych lub ortograficznych, menedżer ds. Rekrutacji może nie zadać sobie nawet trudu, by spojrzeć na swoje CV.

Aby uzyskać najlepszy efekt, Twój list motywacyjny musi być skierowany do konkretnego pracodawcy.

Zbadaj firmę, do której się aplikujesz, abyś mógł lepiej wyjaśnić, w jaki sposób Twoje umiejętności dopasowują się do ich potrzeb, kultury korporacyjnej i misji.

Zapoznaj się również ze słowami kluczowymi wymienionymi w opisie stanowiska, a następnie powtórz je w liście przewodnim. Istnieją pewne szczególne umiejętności fotografów, których większość pracodawców szuka u swoich nowych pracowników; obejmują one znajomość technik fotografii cyfrowej (kompozycja, korekta kolorów, kadrowanie, obróbka obrazu, edycja), jak obsługiwać aparat DSLR i umiejętności obsługi klienta.

Zatrudnieni menedżerowie wybierają kandydatów na rozmowę w oparciu o to, jak blisko ich listy motywacyjne i życiorysy odpowiadają kwalifikacjom, których poszukują. Twój list motywacyjny daje ci najlepszą okazję do zaprezentowania się i zademonstrowania, dlaczego dzięki swojej wyjątkowej wiedzy, umiejętnościom, szkoleniom i doświadczeniu zawodowemu, powinien on być uznawany za jednego z czołowych kandydatów.

Fotograf Cover Letter Example

Szanowny Panie / Pani. Imię Nazwisko,

Z wielkim zainteresowaniem przeczytałam twoje 13 maja 20XX posting dla fotografa ślubnego reprezentującego The Wedding Photography Company. Wierzę, że moje 10-letnie doświadczenie w fotografii i umiejętności techniczne sprawiają, że jestem silnym kandydatem na to stanowisko.

Przez ostatnie pięć lat pracowałem jako fotograf ślubny, najpierw jako asystent fotografa, a następnie jako fotograf współpracujący. Jestem biegły w szacowaniu kosztów i budowaniu budżetu z klientami. Klienci pochwalili mnie za to, że potrafię sprawnie i skutecznie fotografować, zachowując przy tym równowagę i entuzjazm. Przywiązuję tę umiejętność i profesjonalną postawę do każdej sesji zdjęciowej.

Określasz, że potrzebujesz fotografa z aktualną wiedzą o najnowszych trendach i technologii fotograficznej.

Po ukończeniu studiów w ABC College of Fine Arts ze specjalizacją w fotografii, jestem dobrze zorientowany w aktualnych trendach fotograficznych.

Na moich zajęciach poznałem także najnowsze technologie fotograficzne, od tradycyjnych technik ciemni do używania Lightroom i In Design do ulepszania fotografii cyfrowych.

Wierzę, że moje rozległe doświadczenie i aktualne umiejętności sprawiają, że jestem idealnym kandydatem na stanowisko fotografa ślubnego w The Wedding Photography Company. Załączam moje CV do twojej recenzji.

Zadzwonię do ciebie w ciągu tygodnia, aby omówić dalsze stanowisko. Dziękuję bardzo za poświęcony czas i uwagę.

Z poważaniem,

Twój podpis (drukowany list)

Twoje imię

Twoja lista kontrolna

Jako fotograf, który szuka nowej pracy, powinieneś dwukrotnie sprawdzić, czy Twoje CV zawiera wszystkie istotne doświadczenia, a także nagrody, specjalności, znajomość oprogramowania i umiejętności edytorskie.

Twoje wykształcenie i umiejętności w zakresie zarządzania, organizacji i innych umiejętności miękkich , które zdobyłeś, są ważne, aby wspomnieć o tym, oprócz pokazywania swojego portfolio. Przedstawienie swojego tła, zanim zaprezentujesz swoją pracę, zapewni menedżerom ds. Rekrutacji lepsze zrozumienie Twoich umiejętności i zestawu umiejętności.

Co uwzględnić w CV

Powinieneś dostosować swoje CV do każdej pozycji, na którą się ubiegasz , na podstawie ogłoszenia o pracy i opisu. Będziesz chciał podkreślić umiejętności i doświadczenia, które są podkreślane przez pracodawcę jako wymagane lub preferowane do pracy. Poświęć czas na sprawdzenie umiejętności, które wykorzystujesz jako fotografa i przeanalizuj, w jaki sposób najlepiej dopasować je do opisu stanowiska.

Kandydaci z dużym doświadczeniem w dziedzinie fotografii mogą skupić się na pokazaniu konkretnych osiągniętych sukcesów, a także wymienić nagrody i uznanie, które otrzymali. W przypadku stanowisk na poziomie podstawowym kandydaci mogą korzystać z zajęć w klasie, stażu i wolontariatu, a także z płatnych stanowisk.

Fotograf Resume Example

Poniżej znajduje się przykładowe CV, które fotograf może wykorzystać jako przewodnik. Dostosuj szczegóły i format, aby odzwierciedlić pracę i pozycję docelową.

Imię Nazwisko
Telefon 555-555-5555
firstnamelastname@email.com
111 Maple Road
Boston, MA, 02113

Doświadczenie zawodowe

Associate Photographer , Jane Smith Photography, Medford, MA
20 września - obecny

Fotograf Assistant , Eastman Photography Studio, Boston, MA
20 września - 20 sierpnia

Darkroom Assistant Technician , ABC College of Fine Arts, Worcester, MA
19 listopada - 20 sierpnia

Wystawy i nagrody

20XX
"Lokalny eksponat talentów", XYZ Community College Exhibition, Boston, MA

20XX
Laureat nagrody, wybitny czarno-biały druk, prezentacja studencka ABC College of Fine Arts, Worcester, MA

20XX
Pokaz fotografii solowej, zasiłek na zbiórkę nadziei na promienie nadziei

19XX
Nominacja do nagrody, Big E Fair Honorable Mention

19XX
ABC College of Fine Arts Student Showcase, Worcester, MA

Umiejętności techniczne

Edukacja

Bachelor of Arts, ABC College of Fine Arts , Worcester, MA, maj 20XX
Major: Visual Art
GPA 3.8
Summa cum laude

Wysyłanie aplikacji e-mail

Jeśli wysyłasz swoje CV i list motywacyjny pocztą e-mail, wpisz swoje imię i nazwisko oraz stanowisko w temacie wiadomości e-mail, aby odbiorca natychmiast zorientował się, że Twoja wiadomość wymaga ich uwagi:

Temat: Pozycja fotografa - Twoje imię

Uwzględnij swoje dane kontaktowe w swoim podpisie e-mailowym, ale nie podawaj informacji kontaktowych pracodawcy. Rozpocznij swoją wiadomość e-mail z zwrotem grzecznościowym. Oto przykład sformatowanej listu przewodniego e-maila .