Rezolucje noworoczne a cele noworoczne

Więc co będzie w tym roku? Te same stare postanowienia do:

A może niektóre rezolucje dotyczące biznesu na nowy rok:

Cóż, naprawdę nie są aż tak różne, prawda? Wszyscy ślubujemy każdego roku, by dokładniej starali się robić rzeczy, które powinniśmy zrobić - uzyskać lepszą kondycję fizyczną, finansową i emocjonalną.

Ci z nas, którzy są również odpowiedzialni za jednostki biznesowe, składają podobne obietnice, aby zrobić to, co już wiemy, że musimy zrobić, aby usprawnić działalność.

Zostawię ci osobistą poprawkę, abyś sobie poradził, ale chcę dać ci kilka pomysłów na to, jak sprawić, by tegoroczne noworoczne postanowienia dla twojej firmy się spełniły.

Po pierwsze, część łatwa - Zdecyduj, co chcesz osiągnąć; co chcesz zrobić; co najbardziej należy zrobić. Potem najtrudniejsza część - Ustaw swoje CELE.

Ustaw konkretne cele

Określanie celów jest ważne. W ten sposób zamieniasz dobre, ale efemeryczne pomysły (obniżasz wydatki, zwiększasz sprzedaż) w konkretne, mierzalne cele (zmniejszasz koszty ogólnego zarządu o 5% przed spotkaniem akcjonariuszy w maju, zwiększasz sprzedaż detalicznych marek o co najmniej 60 000 $ na kwartał).

Nie czas martwić się, czy możesz osiągnąć te cele. Później będziesz miał na to dużo czasu. Nadszedł czas, aby "narysować linię na piasku" i publicznie ogłosić "to właśnie zamierzamy zrobić, i właśnie wtedy to zrobimy".

Jeśli wyznaczasz łatwe cele - utrzymuj wydatki na tegorocznych poziomach; wzrost sprzedaży naszego flagowego produktu o 2% w tym roku - poniesiesz porażkę.

Och, nie uda ci się nie osiągnąć tych celów, ale nie uda ci się usatysfakcjonować. Nie uda ci się utrzymać działalności przy życiu, ponieważ twoi konkurenci będą ustawiać (i osiągać) bardziej agresywne cele.

Jeśli postawisz trudne, ale rozsądne cele, nie będzie to miało znaczenia, jeśli je osiągniesz. Wysiłek, aby do nich dotrzeć, zmusi cię do popychania siebie.

Sprawi, że wykorzystasz zasoby, które posiadasz, najlepiej jak potrafisz. Nauczy Cię, co możesz zrobić, gdy skupisz się na konkretnych celach.

Podejrzewam jednak, że zbliżysz się do tych celów. Kto wie? Możesz nawet osiągnąć i przewyższyć ich. A twoja nagroda za to? Samozadowolenie ze świadomości, że naprawdę jesteś "najlepszy" i przywilej rywalizacji ponownie w przyszłym roku w biznesowym świecie.

Ustaw wymierne cele

Ustalając swoje cele, ważne jest, aby być tak szczegółowym, jak tylko możesz. Nikt nie zna twojego biznesu tak jak ty. Nikt nie wie, do czego zdolni są twoi ludzie tak dobrze jak ty. I tylko ty wiesz, co jest dla ciebie naprawdę ważne. Więc musisz być tym, który wyznacza cele i komunikuje je innym.

Im bardziej konkretne i mierzalne są twoje cele, tym łatwiej będzie Ci powiedzieć, kiedy do nich dotrzesz.

Na przykład, jeśli ustalisz cel zwiększenia sprzedaży, skąd wiesz, czy Ci się udało? Jeśli dane dotyczące miesięcznych sprzedaży za styczeń przekraczają zeszłoroczne dane o sprzedaży w styczniu, czy osiągnąłeś swój cel? A co z tym, że w styczniu masz cztery sklepy więcej niż w styczniu? Czy w styczniu sprzedaż była naprawdę gorąca z powodu tej dziwacznej burzy?

Jeśli osiągnąłeś cel do końca stycznia, do czego będziesz się sprawdzać przez resztę roku?

Jeśli z drugiej strony twoim celem jest "zwiększenie sprzedaży netto w każdym regionie o co najmniej 5% na kwartał i 7% do końca roku", masz coś, co możesz zmierzyć, śledzić postępy i użyć, by popchnąć się do nowe sukcesy.

Jeśli zdecydujesz się zmniejszyć obrót pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin do poziomu poniżej dwóch procent w ciągu całego roku i zmniejszyć o połowę liczbę osób, które odejdą od help-desk, to lepiej jest niż podejmować decyzję o zwiększeniu morale pracowników .

Nagrody

Nie czekaj na ten czas w przyszłym roku, aby usiąść i spojrzeć na tę listę i zobaczyć, jak to zrobiłeś. Opublikuj swoje cele tam, gdzie Ty i wszyscy inni możesz je zobaczyć. Zmierz jak sobie radzisz wbrew swoim celom i dostosuj je w razie potrzeby. Wykonaj to we wszystkich punktach pomiarowych, które wbudowałeś w plan (miesięcznie, kwartalnie, niezależnie od wybranych przedziałów czasowych).

W ten sposób, kiedy w przyszłym roku tu dotrzesz, możesz usiąść i zastanowić się ponownie. Ciesz się swoimi sukcesami . Ucz się od swoich błędów. A następnie ustawić twardsze cele na następny rok.