Rzeczy, których należy unikać Pisanie w liście rezygnacji

Kiedy przenosisz się do nowej pracy, powszechną praktyką jest najpierw przekazanie listu z rezygnacją do obecnej pracy. Możesz zastanawiać się, co powinno i czego nie powinno się znaleźć w twoim liście. Czy to ma znaczenie? W końcu nie będziesz już pracować dla firmy. A kiedy ludzie odchodzą w mniej niż idealnych okolicznościach, rzucają ostrożność na wiatr i mówią szefom, co naprawdę myślą. Ale powinieneś zwrócić uwagę na treść listu z kilku powodów:

Co więc należy wykluczyć z listu z rezygnacją, aby uniknąć spalenia mostów?

Ważne: zawsze zachowujcie profesjonalny list z rezygnacją. Najłatwiej odpowiedzieć na to pytanie, rozważając ton. Tak jak każdy inny dokument dotyczący zatrudnienia w twojej firmie ( listy motywacyjne , życiorysy, listy z podziękowaniami itp.), Język powinien zawsze odzwierciedlać profesjonalizm. Ponadto twój ton powinien być pozytywny.

Aby uzyskać płynny odjazd bez negatywnego opadu, należy unikać poniższych czynności podczas pisania listu z rezygnacją.

Długie wyjaśnienie, dlaczego odchodzisz

Kuszące jest podawanie długiej listy powodów, dla których stałeś się niezadowolony z obecnej pracy.

Jednak list z rezygnacją nie jest takim środkiem. Możesz porozmawiać z kimś twarzą w twarz i ujawnić frustrację podczas wywiadu wyjściowego .

Powody, dla których nienawidziłeś swojej pracy Tak bardzo

Nie wydzielaj goryczki; sugeruje, że lubisz urazy. Wspomnij o pozytywnych aspektach swojej obecnej pracy i tego, czego się nauczyłeś - nawet jeśli musisz być niejasny.

Kiedy twój szef wie, że masz problemy w swojej pracy, ale nie wychowujesz ich w swoim liście, zyskasz szacunek dzięki profesjonalnemu podejściu.

Negatywne komentarze na temat twojego szefa

Twój list z rezygnacją nie jest właściwym miejscem do osobistego poznawania innych, bez względu na to, jak niekompetentni byli. Pamiętaj, że twój list będzie prawdopodobnie przechowywany w aktach, nawet jeśli twój obecny szef odejdzie. Jeśli kiedyś wrócisz, nie chcesz, aby twoje słowa pisane pokazywały ci w złym świetle.

Krytyka Twoich rówieśników

Zostaw innych. List rezygnacyjny koncentruje się na Tobie, a nie na twoich kolegach. Ich zachowanie mogło odegrać rolę w decyzji o odejściu, ale gra w winę sprawia, że ​​wyglądasz jak słaby gracz w zespole.

niewłaściwy język

Oznacza to brak jakichkolwiek wulgaryzmów lub obelg. Język uznany za nieodpowiedni do rozmowy w miejscu pracy musi być wyłączony z listu z rezygnacją. Wydaje się to oczywiste, ale będziesz zaskoczony językiem, jaki mają ludzie, gdy emocje są wysokie. Wreszcie, pamiętaj, że twój list trafia do twojej dokumentacji zatrudnienia. Więc przyszli pracodawcy mogą to przeczytać. Nie narażaj możliwości poprzez ofensywny dokument na płycie.

Niepotrzebne informacje na temat planów kariery

Nie dotyczy to Twojego obecnego pracodawcy.

Nie musisz wspominać, do której firmy się przyłączasz, a na pewno nie musisz wspominać o nowym pakiecie wynagrodzenia lub świadczeń . List powinien być krótki i na temat, więc są to niepotrzebne szczegóły. Powinien określać tylko, kiedy wyjeżdżasz i potwierdzić, jaką rolę odegrała Twoja obecna praca w awansie zawodowym .

Przesadne uczucia emocjonalne

Jeśli wyjeżdżasz pomimo dobrych stosunków roboczych z szefem i współpracownikami, nie przejmuj się nadmiernie emocjonalnie w swoim liście. Zachowaj osobiste opinie na temat doświadczenia zawodowego ze współpracownikami i mentorami, aby porozmawiać twarzą w twarz. Ponownie sprowadza się to do profesjonalnego spojrzenia na zachowanie twoich zapisów od wszystkiego, co podnosi brwi.

Groźby odwetu

Zagrożenia są absolutnym nie-nie. Tak, negatywne działania innych mogą wymusić rezygnację.

I być może te działania miały daleko idący wpływ na twoją karierę lub reputację. Ale wskazanie na zemstę spowoduje więcej szkód niż pożytku. Jeśli nie kontrolujesz swoich emocji, a ty podbijasz swoje groźby, możesz znaleźć się w poważnych tarapatach. To jeden czarny znak w twojej karierze, który może trwać latami, aby go wymazać.

Błędy ortograficzne i gramatyczne

Wypełniony błędem list udowadnia, że ​​straciłeś motywację, a odejście jest właściwą decyzją. Krótki, polubowny list rezygnacyjny pozostawia małe szanse na błędy gramatyczne i ortograficzne.

Wniosek

Rezygnacje są częścią kariery każdego z nas i możesz przejść przez kilka w życiu zawodowym. Reguła przy pisaniu listu z rezygnacją jest profesjonalna. Pamiętaj, że to, co piszesz, i twoje nastawienie podczas procesu może wpłynąć na przyszłe szanse na rynku pracy. Jeśli chcesz napisać dobry list, sprawdź te szablony rezygnacji . Pomogą Ci opracować odpowiedni list, który chroni Twoje imię i reputację, gdy podejmujesz kolejne kroki na swojej ścieżce kariery.