6 Sekretów, by wylądować w pracy w systemie zapewnienia jakości

Kiedy myślisz o analitykach zapewniania jakości (QA), prawdopodobnie nie wyobrażasz sobie ról gwiazd rocka na czele firm technologicznych. Ale w rzeczywistości pozycja QA jest znacznie trudniejszą i bardziej satysfakcjonującą rolą niż można by przypuszczać.

Od testerów linii montażowych po analityków zapewniających jakość oprogramowania, to pole jest ostatnią linią obrony, zanim produkt trafi na rynek. Osoby odpowiedzialne za kontrolę jakości często pomagają kontrolerom i menedżerom produktu w kontroli.

Osoby w roli mają znaczący wpływ na wynik końcowy. W związku z tym QA nie jest działaniem pomocniczym w stosunku do procesu firmy, jest obszarem technologicznego diagramu Venna, w którym nakładają się kluczowe obszary inżynierii oprogramowania, zarządzania produktami i obsługi klienta.

Pole QA ma tendencję do promowania szybciej niż inne, a pułap jest wysoki. Pracownicy, którzy rozpoczynają pracę jako początkujący testerzy, mogą, w oparciu o ich wydajność, przejść do pozycji lidera produktu, inżynierii oprogramowania lub funkcji kierowniczych.

Kontrola jakości jest "rodzajem bramy", która daje nawet niedoświadczonym testerom szansę zanurzenia palców w wielu aspektach techniki, od inżynierii do projektowania i zarządzania produktem.

Przekonany, że kariera w kontroli jakości może być dla Ciebie? Oto sześć kluczowych wskazówek, jak odblokować pracę w zakresie zapewniania jakości .

Zademonstruj mękę dla produktu

Kariera w QA często oznacza długie godziny spędzone na trudzie pod radarem. Analitycy QA przeczesują tysiące linii kodu lub eksplorują każdy aspekt doświadczenia użytkownika , proces ten jest powtarzany za każdym razem, gdy produkt jest aktualizowany.

W rezultacie wiele firm traktuje priorytetowo analityków, którzy wykazują miłość do produktu, a niekoniecznie do procesu.

"Jeśli kandydat pasjonuje się produktem, będzie pilnie dbał o to, aby był odporny na uszkodzenia" - powiedział Nitzan Blouin, szef działu kontroli jakości w Spotify New York. "Plus zawsze lepiej jest przyjść do pracy, gdy zespół jest podekscytowany i gotowy do pracy."

Przerwij produkt przed czasem

W przeciwieństwie do wielu innych zadań związanych z technologią, dzięki QA masz możliwość wykazania swoich umiejętności firmie poprzez "przełamanie" jej w swoim czasie. Aby naprawdę wysadzić swój wywiad z wody, przygotuj się na szczegółową znajomość produktu firmy, przeszukaj go pod kątem wszelkich dziur lub błędów, zanotuj je i przedstaw menedżera ds. Zatrudnienia ze swoimi odkryciami.

Tego rodzaju nadmierna wybredność znacznie ułatwi pokazanie firmie, że jesteś nieustraszony w pomaganiu im w tworzeniu najlepszego produktu.

Detale. Detale. Detale

W dzisiejszych czasach prawie każdy opis pracy w dziedzinie technologii zawiera wymogi dotyczące zwracania uwagi na szczegóły. Ale w zapewnieniu jakości skrupulatność jest ważniejsza niż w większości karier. W końcu inżynierowie oprogramowania i menedżerowie produktu mogą być nieco zaniedbani podczas tworzenia produktu firmy, zwłaszcza gdy produkt ma ściśle określony termin.

Dlatego rolą analityka zapewniania jakości jest podejmowanie rygorystycznego podejścia do każdego aspektu produktu oraz roli kandydata na zapewnienie jakości w zakresie tej samej opieki nad swoim CV, listem motywacyjnym, portfolio i próbkami pracy. Upewnij się, że aplikacja pasuje do reklamowanej pozycji.

Sprawdź i sprawdź dwukrotnie pod kątem błędów pisowni lub zrozumienia. Diligence zawsze będzie kupować punkty, a w przypadku QA dodatkowy wysiłek stanie się o wiele bardziej powiększony.

Zapoznaj się z wartością produktu wysokiej jakości

Może się to wydawać oczywiste, ale wielu kandydatom na QA brakuje głębokiego zrozumienia, dlaczego kontrola jakości jest ważna i jak może wpłynąć na sukces firmy.

Podobnie jak w przypadku pasji do produktu firmy, menedżerowie kontroli jakości lubią widzieć podobną pasję do samej dziedziny. Czy możesz wyjaśnić, dlaczego kontrola jakości jest istotną częścią rozwoju produktu, powołując się na efekt kontroli jakości, a nie tylko na wynik końcowy, ale inne kluczowe wskaźniki? Kontrola jakości ma bezpośredni wpływ na pozytywne opinie klientów, wskaźniki utrzymania użytkowników i efektywność użytkowników.

W dzisiejszym, coraz bardziej nasyconym świecie technologii, najważniejsze jest tworzenie dla użytkownika najwyższej wartości.

Podczas gdy inżynierowie oprogramowania ją budują, projektanci upiększają ją i kierują nią menedżerowie produktu, pracownicy kontroli jakości są na każdym kroku, aby upewnić się, że produkt jest tak wydajny i zoptymalizowany, jak to tylko możliwe.

Najlepsi kandydaci do kontroli jakości wiedzą o tym.

Priorytety i Adapt

Chociaż kontrola jakości może czasami być monotonna, coraz szybsze tempo dzisiejszej technologii oznacza, że ​​analitycy muszą często dostosowywać się i ustalać priorytety w czasie rzeczywistym. Jeśli wadliwy produkt zostanie wydany w ciągu pięciu godzin, zapewnienie jakości musi zapewnić, że każdy błąd zostanie odkopany, przekazany do właściwego zespołu i, po naprawieniu, ponownie sprawdzony, aby upewnić się, że jest poprawny. Oznacza to nacisk, szybkie tempo i często agresywne podejście. Na szczęście rozmowa kwalifikacyjna lub okres próbny z firmą powinny dać mnóstwo czasu na wykazanie tych umiejętności.

Doświadczenie techniczne jest plusem, ale nie jest wymagane

Chociaż stopień naukowy w dziedzinie informatyki lub pokrewnej dziedzinie jest oczywistym plusem dla technicznego otwarcia kontroli jakości, nie jest to wymagane.

W przeciwieństwie do innych pozycji technicznych, takich jak inżynieria czy projektowanie produktu, zapewnienie jakości nie zawsze wymaga uzyskania stopnia naukowego lub certyfikatu informatycznego. Wszystko, czego potrzeba, to doświadczenie w zakresie zapewniania jakości, nawet w pozycji początkowej, takiej jak tester, w połączeniu z podstawowym zrozumieniem projektu i funkcjonalności firmy. A kiedy jesteś w terenie, Nitzan Blouin z Spotify mówi, że jest dużo miejsca na rozwój!

"Kontrola jakości to prawdziwa ścieżka kariery, a nie tylko sposób na postawienie stopy w drzwiach. Można zostać młodszym analitykiem aż do uzyskania wysokiej jakości, od bycia automatyką testową do inżyniera jakości. Niezależnie od tego, czy ktoś jest zainteresowany rozwijaniem umiejętności zarządzania, czy wiedzą techniczną, istnieje wiele możliwości. "

> Dla osób poszukujących pracy QA, Switch to inteligentna aplikacja do kojarzeń z wieloma technikami. Jest on dostępny do pobrania w sklepie iOS tutaj. Yarden Tadmor jest dyrektorem generalnym i założycielem firmy oraz autorem tego posta.