Top 11 Dawkowanie i zakazów w poszukiwaniu pracy

Co powinieneś i czego nie powinieneś robić podczas poszukiwania pracy

Kiedy szukasz nowej pracy, warto skoncentrować się na tym, co możesz kontrolować. Nie możesz stworzyć idealnej okazji, ani wpłynąć na nastrój menedżera rekrutacji, gdy przegląda CV, lub zmienić politykę firmy, aby zapewnić, że otrzymasz telefon w odpowiednim czasie.

Oto, co możesz kontrolować: ty. Masz całkowitą kontrolę nad wszystkim, co robisz podczas poszukiwania pracy, od tworzenia CV i listu motywacyjnego do komunikowania się z potencjalnymi pracodawcami, aż do profesjonalnego przeprowadzenia się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Aby zmaksymalizować swoje szanse na uzyskanie oferty, musisz postawić swoją najlepszą stopę do przodu. Każda część tego, co teraz robisz, w tym szukanie ofert pracy, pisanie listów motywacyjnych, ubieranie się na rozmowę kwalifikacyjną, wysyłanie notatek z podziękowaniami, poszukiwanie pracy (lub nie) z pracy i korzystanie z mediów społecznościowych może spowodować - lub złamać - - Twoje poszukiwanie pracy.

 • 01 Nie wygrywaj poszukiwania pracy

  Poszukiwanie pracy może być wystarczająco trudne samo w sobie. Nie ma potrzeby, aby robić to jeszcze trudniej, robiąc lub mówiąc niewłaściwą rzeczą podczas poszukiwania pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej. Oto lista rzeczy, których nie powinieneś robić, więc nie musisz się zastanawiać, dlaczego nie dostałeś połączenia lub nie dostałeś pracy.
 • 02 Czy Zwiększ swoje poszukiwania pracy z LinkedIn

  Wykorzystaj pełną moc LinkedIn, aby pomóc w poszukiwaniu nowej pracy. Ważne jest, aby skutecznie korzystać z połączeń i korzystać z informacji dostępnych na LinkedIn, gdy szukasz pracy i rozwija się Twoja kariera.
 • 03 Używaj wyszukiwarki pracy

  Witryny wyszukiwarki pracy umożliwiają użytkownikom przeszukiwanie wszystkich najważniejszych stron z ofertami pracy, stron firmowych, stowarzyszeń i innych stron internetowych związanych z ofertami pracy za pomocą słowa kluczowego i lokalizacji w tym samym czasie. Użyj wyszukiwarki pracy, aby przyspieszyć wyszukiwanie pracy. Wypróbuj także Google for Jobs, aby sprawdzić, czy możesz zaoszczędzić jeszcze więcej czasu na wyszukiwanie.
 • 04 Czy Napisz dostosowany list motywacyjny

  Pali Rao / iStockPhoto.com

  Po co personalizować swój list motywacyjny na każde zlecenie? Ponieważ nie szukasz żadnego koncertu, a chcesz się upewnić, że menedżer ds. Rekrutacji wie o tym. Dostosuj swój list za każdym razem i upewnij się, że twoja wiadomość została stworzona specjalnie do tego zadania . To pokaże pracodawcy, dlaczego jesteś najlepszym wyborem na to stanowisko.

 • 05 Ubierz się odpowiednio do wywiadu

  Kiedy ubieracie się na rozmowę o pracę, obraz naprawdę jest (prawie) wszystkim. Obraz, który przedstawiasz potencjalnemu pracodawcy, jest pierwszą rzeczą, którą zauważą o tobie - zanim będziesz miał szansę wypowiedzieć słowo lub uścisnąć dłoń. Czego nie powinieneś nosić na rozmowę o pracę ? Dorywczo strój, który lepiej nadaje się na weekend niż w miejscu pracy, za dużo makijażu lub perfum, lub strój, który będzie wyglądał na przestarzały lub zużyty. (I zostaw słuchawki w domu lub trzymaj je w torbie).
 • 06 Nie popełniaj tych błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej

  Czego nie powinieneś robić podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Oto wybór błędów, błędów i błędów, które kandydat może podjąć. Poświęć czas na przygotowywanie się na rozmowę kwalifikacyjną, więc te nie przydarzają się Tobie!
 • 07 Do Send a Thank You-Note

  Pisanie listu z podziękowaniami lub mailem z podziękowaniami po rozmowie kwalifikacyjnej jest koniecznością. W rzeczywistości niektórzy pracodawcy mniej myślą o tych respondentach, którzy nie podejmują natychmiastowych działań następczych. Zaplanuj wysłanie listów z podziękowaniami lub notatek z podziękowaniami tak szybko, jak to możliwe (najlepiej w ciągu 24 godzin) po rozmowie kwalifikacyjnej.
 • 08 Ostrożnie Poszukiwanie pracy z pracy

  Biorąc pod uwagę sposób, w jaki firmy monitorują pracowników, nie jest rozsądne korzystanie z komputera służbowego lub konta e-mail do poszukiwania pracy. Istnieją również kwestie etyczne związane z poszukiwaniem pracy na bilonie szefa (nawet jeśli nie możesz go znieść).
 • 09 Należy zdawać sobie sprawę z mediów społecznościowych Zrób i nie

  Media społecznościowe, w tym witryny takie jak Twitter i Facebook, mogą pomóc Ci znaleźć pracę i nawiązać kontakt z osobami, które mogą Ci pomóc w rozwijaniu kariery. Działa to jednak w obie strony. Media społecznościowe, gdy są używane w niewłaściwy sposób, mogą wycofać się i zagrozić ofercie pracy lub nawet obecnej pracy. Ważne jest, aby zachować ostrożność i zastanowić się, czego nie powinieneś robić, a także, co powinieneś zrobić, używając mediów społecznościowych do poszukiwania pracy.
 • 10 Nie zapomnij tych ważnych rzeczy

  Jeśli myślisz, że zapominasz o czymś, co powinieneś zrobić, aby przyspieszyć polowanie na pracę - być może. Oto 10 ważnych rzeczy (o których nawet nie pomyślałeś), aby nie zapomnieć o poszukiwaniu pracy.
 • 11 Wykonaj te dziesięć kroków, aby uzyskać nową pracę

  Spójrzmy prawdzie w oczy: kiedy szukasz nowej pracy, czas jest na wagę złota. Ten krótki przewodnik dopasowuje wyszukiwanie do najpotrzebniejszych rzeczy. Dowiedz się, jakie kroki należy podjąć, aby znaleźć nową pracę, w tym gdzie szukać pracy, najlepszych miejsc pracy, jak korzystać z połączeń, jak przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną i jak się z nią skontaktować.