Navy Job: Ship's Serviceman (SH)

Ci żeglarze są jak sklepikarze Marynarki Wojennej

Żeglarze statków (SH) są odpowiedzialni za zarządzanie i obsługę wszystkich czynności handlowych i usługowych na pokładzie. Należą do nich sklep ze statkami, automaty sprzedające, gry wideo, sklepy fryzjerskie, kawiarnie, pralnia i sklepy krawieckie. Dbają o to, by marynarze mogli mieć zapewnione wygody i usługi, co stanowi dość istotny czynnik ogólnego morale.

Pomimo nieco przestarzałego tytułu zawodowego, ten ranking (w jaki sposób marynarka odnosi się do jego ról zawodowych) jest dostępny zarówno dla marynarzy płci męskiej, jak i żeńskiej.

Jeśli masz otwartą osobowość i silne umiejętności obsługi klienta, ten ranking może być odpowiedni dla Ciebie. Dotychczasowe doświadczenie w sprzedaży detalicznej, choć nie było wymagane, aby kwalifikować się jako serwisant statku, stanowiłoby zdecydowanie plus.

Obowiązki żołnierzy statku

Ci marynarze to specjaliści od inwentaryzacji, tacy jak menedżerowie sklepów i agenci zakupów. Oprócz zarządzania i prowadzenia działalności detalicznej i usługowej w trakcie prowadzenia działalności, pozyskują i otrzymują zapasy magazynowe statku oraz prowadzą dokumentację finansową i systemy księgowe. Duża część ich obowiązków polega na upewnieniu się, że w magazynie statku znajduje się wystarczająca ilość towarów przed rozmieszczeniem statku.

Żeglarze statków również przechowują bazy danych zapasów i zamówień oraz działają jako agenci windykacji, aby zapewnić, że wszystkie produkty są odpowiednio opłacane. Jeśli kiedykolwiek zajmowałeś się kasą lub zarządzałeś operacjami magazynowymi, te zadania przyjdą Ci łatwo.

SH działają w różnych środowiskach, w tym w biurach, sklepach okrętowych, sklepach fryzjerskich i pralniach. Praca jest fizyczna, ale szeroki zakres zawodów pozwala ludziom nauczyć się cennych umiejętności w zakresie sprzedaży detalicznej, marketingu i zarządzania sklepem, które będą dobrze służyć na cywilnym rynku pracy po marynarce wojennej.

W tej ocenie będzie wiele okazji do podróżowania.

Trening i kwalifikacje jako serwisant statku

Po zaciągnięciu się, będziesz trenować przez okres od siedmiu do dziewięciu tygodni w obozie szkoleniowym w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Great Lakes w stanie Illinois. Tutaj poznasz podstawy służby w marynarce: warunkowanie, maszerowanie, broń i inne powiązane umiejętności.

Następnie spędzisz 26 dni w szkoleniu A-school w Meridian w stanie Mississippi, aby poznać tajniki tej oceny. Łączny wynik wynoszący 96 w części dotyczącej ustnego (VE) i arytmetycznego wnioskowania (AR) testów AKC (Armed Services Vocational Aptitude Battery - ASVAB).

Do tej pracy nie jest wymagane upoważnienie Departamentu Obrony. Podobnie jak w przypadku każdego poziomu marynarki, możliwości awansu zależą od poziomu zatrudnienia w rankingu; undermanned oceny mają więcej okazji do promocji niż te, które są overmanned.

Obrót morza / brzegu dla żołnierzy statku

Uwaga: Wycieczki morskie i wycieczki brzegowe dla żeglarzy, którzy ukończyli cztery wycieczki po morzu będą trwały 36 miesięcy na morzu, a następnie 36 miesięcy na lądzie do emerytury.