List referencyjny

Czy chcesz wiedzieć, dlaczego możesz użyć listu referencyjnego?

List referencyjny jest przekazywany pracownikowi przez osoby, które znają jego pracę lub charakter i mają pozytywne uwagi do wniesienia. List referencyjny może być powiązany z zatrudnieniem , osobisty lub może świadczyć o charakterze osoby.

Pracownicy będą prosić o list polecający z różnych powodów, które obejmują zarówno zatrudnienie, jak i osobiste potrzeby.

Powody dla listu referencyjnego

Pracownicy zwracają się do pracodawców o przesłanie listu referencyjnego na adres:

Listy referencyjne stały się podstawą w społeczeństwie, w którym pracownicy często się przemieszczają, nie znają nikogo w nowym regionie i mogą mieszkać daleko od krewnych i przyjaciół. Dla pracodawcy listy referencyjne nie są jednak preferowaną metodą komunikacji na temat dotychczasowej pracy pracownika.

Litery referencyjne służą ograniczonemu celowi

Nie jesteśmy wielkimi fanami listów referencyjnych, ponieważ wolimy rozmawiać bezpośrednio z byłym pracodawcą wnioskodawcy. Otrzymaliśmy listy referencyjne, które są latami przestarzałymi, tak nieostrożne z wielu zastosowań i fotokopiowania, że ​​są prawie nieczytelne.

Nigdy nie wiadomo, kto napisał list referencyjny. Litery referencyjne nie są interaktywne, więc nie możesz zadawać pytań ani szukać więcej informacji. Niekiedy mogą one służyć celowi, gdy pisarz jest niedostępny. Przykłady obejmują przełożonych, którzy przeszli na emeryturę, menedżerów, którzy przenieśli się do innego pracodawcy poza regionem, oraz szefów, którzy zmarli.

Jesteśmy więc życzliwi, gdy potencjalny pracownik korzysta z listu referencyjnego, ale szukamy także osobistych rozmów z poprzednimi szefami, kiedy sprawdzamy kandydujące referencje.

Kto może chcieć poprosić o referencję do pracy?

Pracodawcy coraz częściej sprawdzają odniesienia do pracy . Aby sprawdzić referencje pracy, należy poprosić, słownie lub pisemnie, o odpowiedzi na serię pytań, które przygotowałeś, aby zapytać byłych pracodawców o kandydata na stanowisko. Pracodawcy martwią się przyszłymi sporami sądowymi i kwestiami prawnymi, więc czasami nie chcą odpowiedzieć na twoje pytania.

W związku z tym, w tym klimacie, coraz ważniejsze staje się, w jaki sposób reagować na innego pracodawcę sprawdzającego odniesienia do pracy i jak sprawdzać referencje do pracy dla własnej firmy. Większość kandydatów ma przygotowaną listę zadań, a czasem także referencje osobiste.

Jeśli zdecydowałeś, że jesteś zainteresowany danym kandydatem, poproś kandydata o jego referencje. Sprawdzaj proponowane referencje kandydata, ale wykraczaj poza tę listę referencyjną.

Użyj aplikacji o pracę, aby zidentyfikować bezpośrednich przełożonych i innych, którzy mogą znać pracę Twojego kandydata. To są ludzie, z którymi naprawdę chcesz rozmawiać. Mogą wiarygodnie mówić o mocnych i słabych stronach potencjalnego pracownika.

Mogą ci powiedzieć, jak bardzo lubili pracować ze swoim kandydatem.

Mogą odpowiedzieć na twoje najważniejsze pytanie - zadaj to pytanie lub coś podobnego, nieprawdaż? "Czy uważasz, że ten pracownik jest kwalifikowany do wykonywania obowiązków w mojej otwartej pozycji, gdy rozumiesz obowiązki związane z pracą z mojego opisu?"

Skontaktuj się z nimi w celu uzyskania referencji. Skorzystaj z własnej sieci współpracowników i współpracowników, aby ustalić, czy możesz znaleźć dodatkowe referencje do pracy dotyczące historii pracy kandydata i jego osiągnięć. Jeśli jesteś w kontakcie z profesjonalnymi członkami stowarzyszenia w dziedzinie kandydata, te potencjalne odniesienia mogą również dostarczyć ważnych informacji referencyjnych.