Jak poprosić o podwyżkę wynagrodzenia w trudnej ekonomii

Jak prosisz o podwyżkę, gdy Twoja firma wstrzymała większość niespodziewanych podwyżek w tym roku? Alternatywnie, twój pracodawca oferuje podwyżkę o 2%, ale uważasz, że zarobiłeś więcej. Co robisz?

Niezależnie od tego, czy Twoja firma ostrożnie zarządza zasobami, czy też zmaga się ze spadkiem sprzedaży, odpowiedź zależy od warunków ekonomicznych i Twojej postrzeganej wartości dla firmy. Możesz poprosić o podwyżkę w trudnych ekonomicznie czasach - możesz nawet otrzymać podwyżkę - ale twoje przygotowanie do pytania musi być dokładne i przekazać swoją wartość.

Nawet nie myśl o prośbie o podwyżkę na cotygodniowym spotkaniu jeden na jednego ze swoim przełożonym. Zwłaszcza, gdy pieniądze są napięte, przygotowanie jest niezbędne. Nie denerwuj się sześciomiesięczną szansą, aby poprosić o podwyżkę.

Co jeśli są one zawieszone?

Jeśli podwyżki są wstrzymane, pamiętaj, że ryzykujesz, że nie jesteś graczem zespołowym, gdy prosisz o podwyżkę. Możesz również otrzymać automatyczne skasowanie, ponieważ zamrożenie wynagrodzenia daje twojemu menedżerowi pretekst do unikania rozpatrywania indywidualnych wniosków.

Twoja firma może słusznie dążyć do równego traktowania pracowników, krótkowzrocznej strategii, jeśli kosztuje ona firmę najlepszych pracowników, ale jest to strategia, którą często przyjmują firmy.

Zwłaszcza jeśli Twoja firma ma jakiekolwiek problemy lub zwalnia pracowników, bez względu na okoliczności, możesz odczekać kilka miesięcy, aby poprosić o podwyżkę. Twoje szanse na sukces sprawdzają się, gdy perspektywy Twojej firmy się poprawiają.

Ale jeśli twoja firma jest po prostu ostrożna, możliwości płacowe mogą istnieć dla najlepszych pracowników firmy.

Kroki do podwyżki potencjalnego wynagrodzenia

Wypróbowany i prawdziwy nadal działa, gdy prosisz o podwyżkę . Nawet w trudnych czasach zaczynasz od sprawdzenia swojej pensji na podstawie tego, co rynek płaci ludziom za twoją pracę i twoje obowiązki.

Jeśli jesteś wyróżniającym się współpracownikiem i masz niskie wynagrodzenie za swój rynek, masz szansę na podwyżkę.

Jeśli doświadczyłeś któregoś z tych wydarzeń roboczych, prośba o podwyżkę jest uzasadniona i oczekiwana. W rzeczywistości Twoja firma może zaproponować ci podwyżkę, gdy zaakceptujesz nowe stanowisko lub odpowiedzialność.

Bez kwalifikującej się imprezy zawodowej możesz potrzebować dodatkowych pomysłów na podwyżkę płac w trudnym klimacie gospodarczym.

Jak poprosić o wzrost - nawet w trudnych czasach

Będziesz potrzebował strategii, by poprosić o podwyżkę - dobrą politykę w dowolnym momencie, ale szczególnie teraz.

Możesz poprosić o podwyżkę w trudnej gospodarce . Jeśli zdecydujesz się zapytać, przygotuj się na wsparcie wartości dodanej do firmy. Nic innego nie ma znaczenia, gdy czasy ekonomiczne są trudne.