Zdobywanie doświadczenia dzięki stażom podyplomowym

W miarę zbliżania się do ukończenia studiów będziesz chciał zacząć myśleć o wszystkich swoich opcjach, jeśli jeszcze nie dostałeś pracy w swojej dziedzinie. Niektóre zadania wymagają uprzedniego doświadczenia, podczas gdy inne zadania nie wymagają żadnego wcześniejszego doświadczenia. Często pracodawcy chcą szkolić nowych pracowników na swój własny sposób i wolą, aby nowi pracownicy nie musieli być przeszkoleni w tym, czego nauczyli się na innym stażu lub pracy.

Z drugiej strony, osoby ubiegające się o pracę, które odbyły wcześniej staż lub doświadczenie zawodowe, są często preferowane przez pracodawców nie tylko ze względu na ich wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie; ale także dlatego, że rozumieją tę dziedzinę i wiedzą, że jest to coś, co naprawdę chcą realizować po studiach.

Wpływ, jaki miała recesja na nowych absolwentów uczelni

Od początku recesji usłyszysz niezliczone historie z ostatnich absolwentów o tym, jak byli zmuszeni do podjęcia dowolnej pracy, nawet jeśli nie odnosi się ona wcale do tego, czego uczyli się w college'u. Było to bardzo frustrujące doświadczenie dla wielu nowych absolwentów, ponieważ znaleźli się oni w przyziemnej pracy, która nie odnosiła się do ich interesów lub przyszłych celów zawodowych. Wywarło to również głęboki wpływ na ich perspektywy finansowe, ponieważ po uzyskaniu pracy w swojej dziedzinie, znaleźli się w tyle za finansowymi, ponieważ musieli zacząć od pracy na poziomie podstawowym i tylko wykonywać swoje wymarzone prace na okres trzech lub więcej lat. college'u.

Czy powinienem szukać staży, a także miejsc pracy w pełnym wymiarze godzin?

Jednym z pytań, na które często zwracają się studenci, jest to, czy lepiej jest podjąć jakąkolwiek pracę po studiach, czy lepiej jest starać się zdobyć większe doświadczenie w tej dziedzinie, prawdopodobnie poprzez praktykę. Odpowiedź nie jest taka sama dla wszystkich. Wiele zależy od twojej aktualnej wiedzy i poziomu umiejętności, a także od pola, na które chcesz wejść.

Kolejną kwestią jest kształt aktualnych zasobów finansowych i ile pieniędzy będziesz musiał zapłacić za swoje osobiste wydatki. Lokalizacja może być również brana pod uwagę. Wielkie korporacje, które są skłonne przyjąć nowych absolwentów do swoich programów stażowych, mogą wnieść odpowiednie wynagrodzenie; podczas gdy inne programy oczekują, że ich stażyści będą pracować za darmo, co może nie być brane pod uwagę w tym momencie, kiedy trzeba będzie zacząć płacić własne wydatki.

Jeśli ukończysz studia w tym roku i nie znalazłeś jeszcze pracy w pełnym wymiarze czasu, staż może być odpowiedzią. Staż nie tylko zapewni ci doświadczenie, ale często stażyści firmy są pierwszymi, którzy rozważają przyszłe pełnoetatowe oferty pracy.

Nie zapomnij o wartości sieci

Upewnij się, że rozmawiasz ze wszystkimi, których znasz, aby poinformować ich o swoich planach. Bliska rodzina i przyjaciele, a nawet znajomi mogą usłyszeć o stażu lub otwarciu ofert pracy, o których możesz nie wiedzieć. Absolwenci twojej uczelni są kolejnym dobrym źródłem do networkingu. Skontaktuj się z Centrum Rozwoju Kariery w swojej uczelni, aby dowiedzieć się, czy mają oni kontakt z absolwentami, którzy chcą współpracować z uczniami podczas nawigacji po stażu / poszukiwaniu pracy.

Nie zapominaj, że networking to najlepsza strategia poszukiwania pracy.

Należy upewnić się, że wszystkie szczegółowe i ogólne aukcje internetowe są dostępne w Internecie

Pamiętaj, aby umówić się na spotkanie w Centrum Rozwoju Kariery w swojej uczelni, aby mieć pewność, że znasz wszystkie tysiące staży, które są publikowane każdego roku. Każda lista praktyk będzie zazwyczaj zawierała listę wymagań i kwalifikacji i często będzie określać, czy wezmą nowych absolwentów, czy nie. Gdy masz pewność, że Twoje CV i list motywacyjny są gotowe do wysłania, pamiętaj o proaktywnym podejściu i staraj się o każdy staż spełniający twoje kwalifikacje. Pamiętaj także, aby sprawdzić się na Facebooku i LinkedIn, aby zobaczyć, jakie możliwości są dostępne, i pomóc pracodawcom lepiej Cię znaleźć.

Stwórz swój własny staż

Trzeci sposób na szukanie staży polega na poszukiwaniach.

Prospekcja oznacza szukanie pracodawców zatrudniających osoby z umiejętnościami w lokalizacjach, które są zainteresowane pracą. Wiele organizacji nie reklamuje swoich staży lub może rozważyć stażystę, nawet jeśli nie są one reklamą lub jeśli wcześniej nie miały stażysty.

Praktyki są nie tylko dla studentów

W ciągu ostatnich kilku lat byłem świadkiem wzrostu liczby uczniów szkół średnich uczestniczących w stażach. Oprócz tej populacji, wiele osób zainteresowanych zmianami w karierze szuka również praktyk jako sposobu na przeniesienie się do nowej dziedziny kariery, w której do tej pory nie miały one dużego doświadczenia. Chociaż może być trudno przyjąć staż, w którym nie ma nic do zapłacenia, może to być jeszcze bardziej frustrujące pozostawanie w obecnej pracy lub przyjęcie takiego, które nie wymaga umiejętności z pola, na które chcesz wejść. Czasami staże są zło konieczne, aby dostać się tam, gdzie ostatecznie chcesz iść.

Ubieganie się o staże i prace

Ubiegając się o staże, pamiętaj, aby sprawdzić pięć łatwych sposobów ulepszenia listu motywacyjnego i 5 sposobów na poprawę CV przed wysłaniem dokumentów.

5 kroków do poprawy CV

5 kroków do ulepszenia listu motywacyjnego

Postępując zgodnie z tymi 10 krokami, będziesz na najlepszej drodze do tego, aby zostać zauważonym przez pracodawców w nadziei, że zostaniesz wezwany na rozmowę kwalifikacyjną. Jedynym celem życiorysu i listu motywacyjnego jest wylądowanie wywiadu, więc wysiłek potrzebny, by poprawić twoje dokumenty, jest wart wysiłku.