Co to jest HR 5050 - Ustawa o przedsiębiorstwie kobiet

Dziękujemy, NAWBO za wspieranie kobiet-przedsiębiorców

HR 5050 - Ustawa o przedsiębiorstwie kobiet została uchwalona w 1988 r. Z pomocą National Association Women Business Owners (NAWBO). HR 5050 zaspokajał potrzeby kobiet w biznesie, zapewniając przedsiębiorcom uznanie, zasoby i eliminując dyskryminujące praktyki kredytowe przez banki, które faworyzowały właścicieli męskich firm.

Co to jest HR 5050: Ustawa o prawie własności dla kobiet?

Ustawa o przedsiębiorstwie kobiet została uchwalona w 1988 r. Z pomocą National Association Women Business Owners (NAWBO).

Ustawa została stworzona, aby zaspokoić potrzeby kobiet w biznesie, zapewniając kobietom przedsiębiorcom większą rozpoznawalność, dodatkowe środki i eliminując dyskryminujące praktyki kredytowe przez banki, które faworyzowały właścicieli firm męskich w stosunku do kobiet. Ustawa została podpisana przez prezydenta Ronalda Reagana.

Kluczowe zmiany legislacyjne Od HR 5050: Ustawa o prawie własności dla kobiet

Dokonano wielu znaczących i pozytywnych zmian w uchwaleniu HR 5050. Oto tylko niektóre z najważniejszych zmian, które widzimy, miały bezpośredni, wymierny wpływ na liczbę i sukces właścicieli firm kobiecych w Stanach Zjednoczonych. :

Jak HR 5050 Ustawa o właścicielu firm dla kobiet poprawiła sytuację kobiet w biznesie

W 1992 r. Liczba kobiet właścicieli firm wynosiła tylko 26%. Do roku 2002 liczba ta wzrosła do 57%. Chociaż więcej kobiet decyduje się na rozpoczęcie działalności gospodarczej z własnymi prywatnymi finansami, równy dostęp do pożyczek biznesowych umożliwił kobietom rozpoczęcie i rozwój działalności - bez konieczności podpisywania umowy przez mężczyznę!

W 1989 roku w Stanach Zjednoczonych istniały tylko cztery centra biznesowe dla kobiet. Dziś w całym kraju jest ich ponad 100. Kongres jednak głosował za zmniejszeniem środków na centra rozwoju kobiet, aw 2009 r. Nie finansuje się nowych ośrodków.

HR 5050 pomógł kobietom w uzyskaniu imponujących wyników statystycznych dotyczących kobiet, aby to udowodnić!

Chociaż niektóre z tych zmian legislacyjnych mogą wydawać się niewielkie, miały ogromny i dramatyczny wpływ na liczbę kobiet rozpoczynających - i skutecznie utrzymujących - własne firmy. W ciągu ostatnich dwudziestu lat, od czasu wdrożenia 5050 HR: Ustawa o właścicielu firm dla kobiet pomogła kobietom rozpocząć i rozwijać prywatne firmy niemal dwukrotnie częściej niż wszystkie inne firmy. Dodatkowo 10,4 miliona kobiet posiada obecnie własny biznes - liczbę, która nie tylko wzrosła, ale także dzięki HR

5050, kobiety, które są właścicielami korporacji C, są teraz liczone.

Według informacji prasowej "NAWBO od ponad 30 lat znajduje się w centrum tego rosnącego sukcesu. Łącząc kobiety będące właścicielami firm we wszystkich branżach i rozmiarach biznesowych, NAWBO nadal zwiększa wpływ kobiet przedsiębiorców na poziomie lokalnym, w naszej szerszej społeczności biznesowej i na całym świecie. "