Pytania drugiego wywiadu, aby zapytać pracodawcę

O co należy zapytać podczas drugich rozmów kwalifikacyjnych

Twój telefon dzwoni lub otrzymujesz e-mail z informacją, że zostałeś wybrany do drugiej rozmowy. Gratulacje! Przeszedłeś przez wielką przeszkodę. Jednak przejście przez pierwszą rundę pytań do rozmowy kwalifikacyjnej oznacza również, że przeszedłeś listę pytań do rozmowy kwalifikacyjnej, aby zapytać już pracodawcę .

Wskazówki dotyczące tego, o co należy pytać podczas drugiego wywiadu

Ponieważ nie chcesz powtarzać tego, co już zostało zadane i odpowiedziałeś, ważne jest, aby przygotować drugi zestaw pytań do rozmowy kwalifikacyjnej .

Twoje zapytania do ankieterów podczas tej rozmowy mogą być nieco bardziej szczegółowe niż pytania w pierwszym wywiadzie. Ten drugi wywiad, podobnie jak pierwszy, jest dwukierunkową ulicą: gdy twoi ankieterzy próbują dowiedzieć się, czy dobrze pasujesz do stanowiska, twoim celem jest ustalenie, czy firma jest odpowiednia dla twojej osobowości i cele zawodowe. Podczas drugiego wywiadu warto i rozsądnie zadawać pytania dotyczące wynagrodzenia, kultury i możliwości dostępnych dla pracowników. Możesz także zapytać o codzienną pracę i cele firmy.

Oto przykłady pytań, które należy zadać podczas drugiej rozmowy kwalifikacyjnej.

Pytania drugiego pytania do pytania

Drugie porady dotyczące rozmów kwalifikacyjnych

Posiadanie drugiego wywiadu jest pewnym znakiem, że firma poważnie traktuje Cię jako kandydata. Ale nie masz jeszcze pracy! Oto wskazówki, które pomogą Ci osiągnąć dobre wyniki podczas drugiej rozmowy kwalifikacyjnej:

Nie pokazuj się nieprzygotowany: Przygotuj listę pytań powyżej, aby zapytać ankieterów. Będziesz także chciał odpowiedzieć na niektóre z często zadawanych pytań podczas wywiadów .

Kiedy otrzymasz telefon lub email, aby zaplanować drugą rozmowę, zapytaj, kto będzie rozmawiał z tobą. Możesz zobaczyć te osoby na LinkedIn lub na stronie firmy; wiedza na temat środowisk ankieterskich może pomóc w przeprowadzeniu burzy mózgów dotyczących konkretnych pytań.

Bądź konsekwentny w swoich odpowiedziach: Możliwe, że będziesz rozmawiał z kilkoma nowymi osobami podczas drugiej rozmowy. Podczas gdy chcesz subtelnie dopasować swoje odpowiedzi, aby przyciągnąć uwagę odbiorców, zawsze pamiętaj o swojej historii pracy, doświadczeniu i talentach.

Po rozmowie kwalifikacyjnej wszyscy twoi ankieterzy spotkają się, by porównać notatki, więc nie chcesz wydawać się niespójny. Zastanów się, czy zadać wszystkim swoim ankieterom podobne pytania i porównać ich odpowiedzi. To pomoże Ci uzyskać pełny obraz firmy.

Sprzedaj siebie: w pierwszym wywiadzie pokazałeś, że jesteś w stanie i rozsądnie pasujesz do stanowiska. W tym drugim wywiadzie chcesz wyjść poza to i pokazać, że jesteś najlepszym kandydatem na to stanowisko. Ponieważ wiele się nauczyłeś od pierwszego wywiadu na temat obowiązków, którymi będziesz zajmować się na stanowisku i ogólnych potrzeb firmy, wykorzystaj te informacje do przygotowania. Będziesz chciał mieć przygotowane przykłady i historie, które pokażą twoje umiejętności.

Zbadaj firmę i bądź przygotowany na zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące wywiadu: W drugim wywiadzie ważniejsze niż kiedykolwiek jest pokazanie, że masz wiedzę na temat organizacji.

Dowiedz się wszystkiego o firmie i przygotuj kilka pytań bezpośrednio związanych z pracą, z którą rozmawiasz.

Aby znaleźć informacje, przejrzyj sekcję O nas na stronie internetowej firmy i informacje prasowe wydane przez firmę. Użyj Google i Google News (wyszukiwanie według nazwy firmy), aby uzyskać najbardziej aktualne informacje i wiadomości.

Na przykład, jeśli plany ekspansji firmy znajdują się w wiadomościach, możesz zapytać, czy ekspansja wpłynie na twoją rolę w firmie, jeśli zostałeś zatrudniony. Jeśli firma wydaje nowy produkt lub usługę, zapytaj, czy nowe wydanie będzie miało jakikolwiek wpływ na twoje stanowisko, jeśli zostaniesz zatrudniony.

Gdy zadajesz tego typu pytania, pokazujesz, że odrobiłeś zadanie domowe i jesteś zaangażowany w to, co dzieje się w organizacji.

Zapoznaj się z dodatkowymi wskazówkami, które pomogą Ci przeprowadzić drugą rundę wywiadu i pamiętaj: po drugiej rozmowie powinieneś przesłać notatkę z podziękowaniami, tak samo jak po pierwszej rozmowie. Oto jak napisać drugi wywiad z podziękowaniami .