Prawo procesowe: Część II

Wady pracy w sporze cywilnym

Postępowanie cywilne jest obecnie jednym z najgorętszych obszarów praktyki prawnej. Podczas gdy media przedstawiają procesy sądowe jako szybkie i ekscytujące , spory sądowe często przeciągają się przez lata, a praca może być pospolita i nudna.

Poniżej znajduje się kilka wad pracy w postępowaniach cywilnych. Aby uzyskać pełny obraz zatrudnienia w sporach sądowych, przejrzyj część I tego artykułu, która omawia zalety kariery sądowej .

Spory mogą być powtarzalne

Ponieważ wszystkie sprawy sądowe podążają tą samą podstawową ścieżką, praca może stać się monotonna i powtarzalna. Podczas gdy wiele zadań związanych z postępowaniem sądowym, takich jak rzecznictwo klienta i zeznania przed procesem, jest wyzwaniem i ekscytującym, spór wiąże się również z rutynowymi i powtarzającymi się obowiązkami. Zadania, takie jak rutynowe badania i przygotowywanie listów zapotrzebowania, medycznych chronologii, harmonogramów spraw, wniosków niepartyjnych i podsumowań deponowania mogą być niezwykle czasochłonne, przyziemne i żmudne.

Postępowanie sądowe może odbywać się w szybkim tempie

Spory są utajone z terminami i zadaniami, które muszą być wykonywane codziennie, więc musisz się rozwijać w szybko zmieniającym się, czasem chaotycznym otoczeniu. Zgłaszanie spraw sądowych i zbliżanie się do prób zmusi Cię do oceny, priorytetyzacji i żonglowania wieloma priorytetami, a lista pożarów, które można ogłosić, może wydawać się nieskończona. Musisz być zorganizowany, metodyczny, szybko uczący się i pracować pod presją, aby osiągnąć sukces w szybko rozwijającym się środowisku procesowym.

Nie każdy klient jest tym, którego lubisz

Spójrzmy prawdzie w oczy, nie każdy klient jest idealny. Społeczeństwo przedstawia niezliczoną liczbę osób, które wymagają prawnej reprezentacji, a niektórzy klienci są bardziej zabawni i interesujący w interakcji niż inni. W trakcie kariery sądowej, nieuchronnie będziesz zajmować się sprawami i brać udział w próbach w imieniu klientów, którzy są wymagający, trudni lub nie reagują.

Oś czasu postępowania sądowego jest długa

Spory sądowe nie stanowią wyraźnej drogi do rozwiązania. Zazwyczaj uzyskanie sprawy trwa od roku do trzech lat. W tym czasie klienci mogą stać się niecierpliwi, znudzeni lub sfrustrowani. Klienci będą musieli być pewni i mieć pewność, że ich sprawy postępują tak, jak powinny, a wszystkie terminy i problemy są odpowiednio obsługiwane w całym procesie sądowym.

Spory sądowe pociągają za sobą konflikt

Nie wszystkim spodoba się "sport królów". Niektórzy ludzie nie nadają się do pracy w obszarze, który wiąże się z konfliktem między dwiema lub więcej partiami. Ponieważ spór zawsze wiąże się z dwoma stronami, jest z natury wrogi. W niektórych przypadkach przeciwny doradca lub klient może być trudny w obsłudze. Niektóre osoby wolą prace komercyjne lub transakcyjne niż spory sądowe, ponieważ są one mniej konfliktowe.

Strona powoda: czasami przegrywasz

W niektórych obszarach sporów, takich jak uszkodzenie ciała , odpowiedzialność za produkt , prawo rodzinne i błędy lekarskie, prawnicy często pracują na podstawie opłaty za nieprzewidziane wydatki. W przypadku umowy o nieprzewidziane okoliczności kancelaria zarabia tylko na przypadku, gdy rozwiązuje lub wygrywa werdykt na rozprawie. Jedną z nieodłącznych wad pracy sądowej ze strony powodów jest to, że czasami przegrywasz.

Możliwe jest, że będziesz prowadzić sprawę przez lata bez odszkodowania na końcu długiego dystansu.

Strona obrony: kwoty do rozliczenia

Po przeciwnej stronie pracy powodów, osoby pracujące z perspektywy obrony muszą śledzić cały swój fakturowany czas i spełniać poręczenia dzienne, miesięczne i roczne. Kompensacja jest zazwyczaj zależna od godzin rozliczeniowych. To może być stresujące, aby obliczyć każdą minutę dnia pracy i wystawić rachunek na spodziewaną liczbę godzin, szczególnie jeśli jesteś poza biurem przez dłuższy czas ze względu na chorobę, urlop FMLA lub osobisty czas lub jeśli nie masz odpowiedniej pracy aby osiągnąć swój limit.

Długie godziny

Terminy i zbliżające się badania wymagają od prawników, asystentów prawnych i pracowników prawnych długich godzin pracy. Te godziny mogą znacznie przekroczyć czterdzieści godzin w danym tygodniu, przez całe tygodnie, w tym wieczory i weekendy.

Jeśli masz osobiste obowiązki lub zaplanowane wcześniej wakacje, możesz być zmuszony do zmiany harmonogramu w celu dopasowania ich do kalendarza próbnego firmy. Długie godziny mogą być uciążliwe, powodować konflikty z osobistymi działaniami i utrudniać równowagę między pracą a życiem prywatnym.

Musisz rozwinąć grubą skórę

Szybko rozwijające się pole procesowe jest pożywką dla stresu. Adwokaci, paralegals i pracownicy prawni mogą stać się poruszeni, sfrustrowani i agresywni , a stres może mieć wpływ na firmę. Musisz rozwinąć grubą skórę i nie podejmować stresujących interakcji z innymi osobiście, chyba że jest ku temu dobry powód. Stres i reakcje ludzi, które produkuje, są standardem w stosunku do terytorium.

Wniosek

Jeśli po przeczytaniu tej listy wad, uważasz, że postępowanie sądowe może nie być ścieżką kariery idealnie dopasowaną do Ciebie, to może powinieneś rozważyć obszary nieruchomości, podatków , biznesu, papierów wartościowych , własności intelektualnej , tajemnicy handlowej lub innych dziedzin prawa które mieszczą się w sferze transakcyjnej. Obszary te wiążą się z mniejszym konfliktem, ale wciąż zapewniają wiele takich samych korzyści, możliwości rozwoju zawodowego i korzyści zawodowych związanych z prowadzeniem spraw sądowych.