Jak utrzymać politykę z poszukiwania pracy

W dzisiejszych czasach ciężko byłoby znaleźć wielu ludzi w Stanach Zjednoczonych, którzy nie mają opinii na temat polityki - nawet jeśli byli całkowicie apolityczni kilka lat temu. Chociaż zawsze masz prawo do swojego punktu widzenia - w przypadku kandydatów, kampanii i problemów - warto zachować te opinie dla siebie podczas poszukiwania pracy.

Nie udostępniaj swoich opinii politycznych

Dlaczego twoja polityka jest prywatna?

Ponieważ w większości przypadków nie masz pojęcia o politycznej perswazji osoby, która przeprowadza wywiady z tobą lub z zarządem i / lub właścicielami firmy, która może być zainteresowana zatrudnieniem Ciebie.

Mogą mieć zupełnie inne zdanie niż ty, a twoje opowiadanie się za wybranym kandydatem może zranić, zamiast pomóc, szanse na zatrudnienie. Obecny klimat jest tak spolaryzowany, nawet dyskutowanie o polityce z kimś, kto należy do tej samej partii i / lub ma te same punkty widzenia, niekoniecznie jest bezpieczne. Łatwo jest dostać się do chwastów ze szczegółami tego prawa lub platformy na imprezę i stracić połączenie, które mógłbyś sfałszować z kimś, kto teoretycznie zgadza się z tobą.

Poza tym pracodawcy chcą zatrudnić kandydatów z umiejętnościami miękkimi potrzebnymi do odniesienia sukcesu w swojej organizacji. Oznacza to możliwość komunikowania się i współpracy z ludźmi, którzy nie zgadzają się z tobą.

Jeśli weźmiesz udział w rozmowie kwalifikacyjnej, opinie będą płonąć, możesz sprawić wrażenie, że nie jesteś graczem zespołowym .

Jeśli nie ubiegasz się o pracę z politykiem lub organizacją non-profit, która jest zorientowana politycznie, nie ma potrzeby angażowania się w politykę. Pochodzę z rodziny, która jest mieszanką Demokratów, Republikanów, Konserwatystów i samotnego Niezależnego, dobrze wiem, że dyskusje polityczne mogą być wystarczająco trudne, jeśli dobrze znasz ludzi zaangażowanych.

Podczas obiadu mieliśmy więcej niż kilka gorących dyskusji. Nie ma potrzeby udawać się tam z nieznajomymi, chyba że twoje poglądy polityczne będą częścią twojego opisu stanowiska.

Jak najlepiej trzymać politykę z poszukiwania pracy? Oto kilka wskazówek:

Kiedy może ci to pomóc, wykorzystaj swoją politykę na swoją korzyść. W przeciwnym razie zachowaj dyskrecję podczas poszukiwania pracy i utrzymuj politykę z dala od procesu.

Powiązane artykuły: Jak odpowiadać na pytania dotyczące nielegalnych wywiadów