Zwolnienie z pracy sprzedażowej

Zacznijmy od oczywistego (lub pełnego nadziei) założenia, że ​​tak naprawdę nie chcemy zwolnić z pracy. Może nie lubisz swojej pracy, robisz naprawdę źle, nie lubisz swojego zespołu sprzedaży lub uważasz, że twój menedżer sprzedaży cię nie lubi . To są wszystkie ważne powody, dla których możesz rzucić pracę lub zacząć szukać nowej pracy, ale żebyś chciał zostać zwolniony?

Wielu ludzi desperacko potrzebuje dobrze płatnych, bezpiecznych miejsc pracy na całym świecie, a branża sprzedaży jest wypełniona dobrze płatnymi, bezpiecznymi miejscami pracy. Jeśli chcesz zostać zwolniony, powody są prawdopodobnie o wiele głębsze niż wymienione powyżej i najprawdopodobniej mają więcej wspólnego z tobą niż twoja praca. Bez znaczenia.

Oprócz twoich powodów, oto kilka rzeczy do zrobienia, które prawdopodobnie znajdą cię bez pracy. Przy okazji, jeśli czytasz ten artykuł w zamierzony sposób i chcesz dowiedzieć się, czego nie robić, unikaj robienia tych rzeczy, pracuj ciężko, popraw swoje umiejętności sprzedaży i możesz po prostu cieszyć się długą, dochodową karierą w sprzedaży .

 • 01 Bądź niewidzialną osobą

  Sukces w sprzedaży wymaga, abyś stał się widoczny dla swoich klientów, współpracowników i zespołu kierowniczego. Jeśli chcesz dostać się do gorącej wody, przez chwilę nie będziesz mógł go zobaczyć.

  Spóźnij się na niektóre spotkania, nie pokazuj się w biurze i na litość boską, nie bierz udziału w żadnych szkoleniach ze sprzedaży! (Tylko to może wysadzić twoje wysiłki!)

  Znajdź miłe, zacienione miejsce, w którym światło i ciepło oczekiwań i potrzeb nie znajdą cię i po prostu zrelaksuj się. Może to potrwać kilka dni lub nawet tydzień lub dwa, ale twój zniknięcie będzie kosztować twoją pozycję sprzedaży.

 • 02 Nie rozwiązuj żadnych problemów

  Każda praca na świecie ma jeden główny cel: rozwiązać konkretny problem. Pozycje handlowe tworzone są w celu rozwiązania problemu potrzeby uzyskania przychodów. Proste, prawda? Pracodawca ma produkt lub usługę do sprzedania i musi przynosić dochody, aby utrzymać produkt lub usługę do sprzedaży, więc zatrudnia specjalistów od sprzedaży, aby rozwiązać ten problem.

  Jeśli chcesz zostać zwolniony, upewnij się, że nie rozwiązujesz problemu związanego z koniecznością uzyskania przychodu. Innymi słowy, nie sprzedawaj niczego. Jeśli to nie działa tak szybko, jak chcesz, weź swoje wysiłki "rozwiązywania problemów" na wyższy poziom i zastosuj swoją taktykę wobec swoich klientów.

  Klienci kupują rzeczy, aby rozwiązać swoje problemy, ale jeśli nie pomożesz im w rozwiązaniu problemów, będą musieli udać się gdzie indziej w celu rozwiązania problemu.

  Na pewno dzień, kiedy zespół zarządzający dowiaduje się, że Twoi klienci przestali kupować od ciebie i zamiast tego zaczęli kupować od konkurencji, będziesz na wolności.

  Jako ostatnia, ostateczna próba, jeśli te dwie taktyki nie działają, podejmij wysiłki na rzecz DEFCON 5 i zacznij powodować problemy zarówno w pracy, jak i dla klientów. Jeśli to nie zadziała, równie dobrze możesz zrozumieć, że jedynym sposobem, w jaki nie będziesz miał pracy, jest wyjście z pracy!

 • 03 Sprzedaj wszystko ze stratą

  Jest to niebezpieczna taktyka, ponieważ sprawi ona, że ​​Twoi klienci będą zadowoleni, podczas gdy twoje przywództwo będzie bardzo nieszczęśliwe: Sprzedawaj wszystko ze stratą lub przynajmniej tak nisko, jak tylko możesz.

  Kiedy skontaktował się z kierownictwem i zapytał, dlaczego sprzedajesz wszystko tak nisko, po prostu odpowiedz: "Po prostu staram się dbać o moich klientów, to są ciężkie czasy, wiesz".

  Może to skłonić zespół kierowniczy do myślenia, ale najprawdopodobniej zaczną myśleć, że po prostu nie jesteś dobry w swojej pracy sprzedażowej i sugerujesz, że znalazłeś inne zatrudnienie.

  Jedna uwaga: jeśli Twój menadżer sugeruje, że masz przeszkolenie, jak budować zyski w swoich umowach lub podpisujesz kontrakt z klasą, która nauczy Cię odejść od umowy, odmawiaj za wszelką cenę! Ostatnią rzeczą, której pragniesz, jest poznanie umiejętności, które pomogą Ci budować zyski w transakcjach. Ta wiedza może być katastrofalna.