Cele rozwojowe Nowego Roku

Grudzień. Dla wielu liderów czas zastanowić się nad osiągnięciami na rok i ustalić cele na nadchodzący Nowy Rok.

To także dobry czas na wyznaczenie celów rozwoju przywództwa, albo w ramach formalnego procesu planowania rozwoju, albo tylko dlatego, że jest to sprawdzony sposób ciągłego doskonalenia się jako lider.

Podczas gdy cele rozwoju przywództwa powinny zawsze być konkretne i odpowiednie dla poszczególnych liderów i powiązane z kontekstem organizacyjnym, najprawdopodobniej jest kilka wspólnych, z których każdy może skorzystać.

Oto lista do wyboru na podstawie mojej pracy wykonawczej. Podczas gdy wszystkie z nich są wartościowymi celami, najlepiej skupić się na jednej do trzech. Następnie, gdy osiągnięty zostanie wystarczający postęp, zawsze możesz wrócić i wybrać nowy cel lub cele. Możesz również zauważyć, że wiele celów jest ze sobą powiązanych, co często ma miejsce. Kluczem jest wybranie tego, który wydaje się być przyczyną.

W nadchodzącym Nowym Roku moje cele to:

Deleguj więcej. Moja niechęć lub niezdolność do odpuszczenia powoduje, że pracuję przez wiele godzin, uniemożliwiając mi bycie bardziej strategicznym i opóźniając rozwój mojego zespołu. Zrobię poważną autorefleksję lub pracuję z trenerem lub mentorem, aby dowiedzieć się, co powoduje, że nie mogę delegować. Czy to moje własne ego? Czy to brak zaufania do mojego zespołu? Gdy dojdę do głównej przyczyny, utworzę listę wszystkiego, co robię i podejmę trudne decyzje dotyczące tego, co przekazać, komu powierzyć, jak to zrobić i kiedy.

Bądź bardziej strategiczny . Poprawię swoją zdolność widzenia pełnego obrazu i poszerzenia perspektywy biznesowej. Nauczę się odsuwać od codziennych szczegółów taktycznych mojej firmy i skupiać się na "dlaczego", a nie tylko "co" i "jak".

Bądź lepszym słuchaczem. Chcę zarabiać, aby zwracać uwagę i demonstrować innym, że cenię to, co mają do powiedzenia.

Będę korzystał z aktywnego słuchania, pytań otwartych, języka ciała i eliminacji zakłóceń, które przeszkadzają mi w słuchaniu.

Oto kilka artykułów od ekspertów o tym, jak być lepszym słuchaczem

Micromanage mniej (lub wcale) . Nikt nie lubi myśleć o sobie jako o mikromanagerach, ale po zrobieniu quizu 20 Clues That You Might Be a Micromanager , zdałem sobie sprawę, że mam pole do poprawy. Delegowanie kolejnych pomoże, ale ważne będzie, aby dać członkom mojego zespołu swobodę, by robili to po swojemu, bez wdychania ich przez szyje.

Popraw moją zdolność finansową. Muszę nauczyć się rozumieć, interpretować i wykorzystywać "liczby", aby poprawić swój biznes. Zacznę od kursu Excel, a następnie kursu "Finanse dla niezarządzających finansami".

Podejmij działania w przypadku chronicznych nieskutecznych wyników. Od dłuższego czasu pozwalam jednemu lub dwóm pracownikom C-playa uniknąć zbyt słabych wyników. Wpływa na moją organizację, moje własne osiągnięcia, morale reszty mojego zespołu, i nie robię tych słabszych wyników żadnymi łaskami, ukrywając się za nich.

Najpierw przeczytaj:

Potem przeczytaj:

Bądź lepszym trenerem. Dla reszty mojego zespołu (graczy B i C) muszę poświęcić więcej czasu na coaching i rozwijanie ich. Muszę zmienić swój styl przywództwa z dala od ciągłego kierowania i mówienia oraz uczenia się, jak kierować i rozwijać moje bezpośrednie raporty. Będę pracować z każdym z moich bezpośrednich raportów, aby stworzyć własne plany rozwoju .

Popraw moją równowagę między pracą a życiem prywatnym. Moje szaleńcze godziny mają wpływ na moje wyniki, zdrowie, osobiste relacje i stawiam straszny przykład moim pracownikom. Delegowanie więcej pomoże, a także mniej micromanaging. Sprawdzę, gdzie tracę czas, i skupiam się na działaniach o większej wartości dodanej.

Nauczy się sposobów skuteczniejszej pracy i priorytetyzacji zadań.

Książka polecona: przepracowany i przytłoczony: alternatywa uważności

Stwórz mój własny plan sukcesji . Nigdy nie dostanę promocji, której potrzebuję, jeśli jestem zbyt niezbędny w mojej obecnej roli.

Popraw współpracę. Muszę poprawić relacje z rówieśnikami. Będę lepszym partnerem, staram się zrozumieć ich cele i potrzeby oraz nauczyć się współpracować, aby pomóc sobie nawzajem osiągnąć cele. Jeśli któryś z nich nie radzi sobie zbyt dobrze lub walczy, zaoferuję pomoc.