Zalety i wady związane z pracą dla małej firmy i wyszukiwaniem małych firm

Poszukiwanie pracy to gra liczbowa. Aby skutecznie znaleźć zatrudnienie, musisz dotrzeć do szerokiego grona pracodawców. Im więcej zostaniesz odesłany, a im więcej będziesz w sieci, tym większa masz szansę na wygranie wywiadów i pracę.

Dlaczego powinieneś uważać za mały

Niestety, większość kandydatów poszukujących pracy często ignoruje mniejszych pracodawców i koncentruje swoje wysiłki na większych firmach. Jednak małe firmy mogą być w lepszej pozycji, aby zatrudnić cię, a jest ich więcej.

Według danych amerykańskiej Small Business Administration, małe firmy stanowią ponad 99,7% wszystkich pracodawców. Zatrudniają też ponad połowę wszystkich pracowników sektora prywatnego, płacą 44,5% całkowitej prywatnej listy płac w USA i generują około 75% nowych miejsc pracy netto rocznie.

Małe firmy zwykle mają plany biznesowe na tyle progresywne, że mogą odnieść sukces niezależnie od tego, jak gospodarka postępuje. Są skłonni do zwinności i doskonałości w odnajdywaniu swojej niszy, niezależnie od pola. Również małe firmy zwykle nie mają dużego obciążenia obciążonego przez duże firmy z wyszukanymi adresami i lobby projektantów.

Zalety pracy dla małej firmy

Role pracy w małych firmach są często mniej wyspecjalizowane niż w dużych firmach. Oznacza to, że pracownicy zakładają kilka kapeluszy, częściej kontaktują się z pracownikami i mają 360-stopniowy widok na całą firmę. Ponieważ pracownicy mają większą widoczność, często łatwiej jest awansować w mniejszej organizacji.

Kolejną korzyścią jest to, że pracownicy często zdobywają doświadczenie w różnych dziedzinach, oferując im wiele umiejętności i obszarów wiedzy specjalistycznej, aby zwiększyć ich CV. Małe firmy mogą również mieć większą elastyczność, jeśli chodzi o rozważenie alternatywnych rozwiązań pracy, takich jak elastyczny czas pracy i podział pracy. Praca dla małej firmy może być również dobrym krokiem naprzód dla większego pracodawcy w tej samej dziedzinie.

Wady pracy dla małej firmy

Z drugiej strony małe firmy mogą mieć mniej formalnych programów szkoleniowych, a ich pakiety świadczeń mogą być bardziej ograniczone. Ponadto możliwości przeniesienia do innych działów mogą być ograniczone lub nieistniejące. Możesz również napotkać mniejsze możliwości rozwoju i promocji w małej firmie.

Jak znaleźć małe firmy

Jeśli chcesz dotrzeć do małych firm, lista INC 5000 to świetny punkt wyjścia. Cała lista jest dostępna za darmo online i aktualizowana co roku. Powiedział, że powinieneś również sam przeprowadzić pewne badania, ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy nadejdzie fala, a firma zmniejszy się, przeprowadzi się za granicę lub zakończy działalność.

Vault.com ma również przeszukiwalną bazę danych firm i warto ją obejrzeć. Osoby poszukujące pracy mogą wyszukiwać firmy według nazwy lub wyszukiwać według branży, miasta, stanu, kraju, liczby pracowników i przychodów. Możesz również uzyskać porady zawodowe i pomoc w pisaniu CV. Możesz nawet znaleźć tablice ogłoszeń, w których możesz uzyskać informacje o kulturze firmy . Inne zasoby do identyfikacji małych powstających firm to lokalne izby handlowe i sekcja biznesowa lokalnej gazety. Informacje o nowych firmach i aktualizacje lokalnych firm są zazwyczaj publikowane regularnie.

Sugerowane czytanie: 30 dni do wymarzonej pracy