Analityk ds. Cyberprzestępczości (profil kariery)

Rafe Swan

W czasach, gdy coraz więcej ważnych informacji i procedur odbywa się w Internecie, jedna rzecz jest najważniejsza dla wszystkich: zapewnienie jej bezpieczeństwa. Mając to na uwadze, nie jest zaskoczeniem, że ścieżka kariery ewoluowała, aby sprostać tej potrzebie.

Analitycy cyberprzestrzeni, zwani również "analitykami cyberbezpieczeństwa", to specjaliści od bezpieczeństwa informacji, którzy wykorzystują swoje umiejętności i wiedzę w takich dziedzinach, jak administracja sieci lub inżynieria sieci, aby pomóc przeciwdziałać działalności cyberprzestępców, takich jak hakerzy i twórcy złośliwego oprogramowania.

Zadaniem analityka cyberprzestępczego jest połączenie:

Wymagania edukacyjne:

Aby zostać analitykiem cyberprzestępczym, potrzebujesz co najmniej licencjata z informatyki, systemów informatycznych lub innej dziedziny pokrewnej. Jednak może to nie być wymagane, jeśli masz już kilkuletnie doświadczenie w tej dziedzinie.

Certyfikaty to kolejny dobry sposób na udowodnienie, że wiesz, co robisz, zwłaszcza w połączeniu z odpowiednim tytułem licencjata.

Niektóre z certyfikatów pracodawcy mogą poprosić o:

Ważne umiejętności techniczne:

Analitycy cyberbezpieczeństwa muszą mieć solidne doświadczenie w obszarach takich jak:

Z tego powodu analiza cyber inteligencji nie jest pracą typu "świeżo po szkole". Zanim przejdziesz do tej ścieżki, musisz mieć wieloletnie doświadczenie w odpowiedniej (tj. Sieciowej lub związanej z bezpieczeństwem) pozycji.

Inne kluczowe umiejętności:

Poza specjalistycznymi umiejętnościami technicznymi w zakresie bezpieczeństwa informacji, powinieneś być w stanie wykazać pewne cechy charakterystyczne dla całej kariery, w tym pewne "miękkie umiejętności". Dla analityków cybernetycznych Twoje mocne strony powinny obejmować:

Firmy / Organizacje Typowe zatrudnianie analityków zagrożeń cybernetycznych:

Powiązane zadania w zabezpieczeniach

Wniosek

Ta praca może być bardzo satysfakcjonująca dla właściwego typu osoby, ponieważ oznacza ochronę ważnych informacji przed tymi, którzy chcą ją zniszczyć lub wykorzystać. Analitycy cyberprzestępczości są cennymi zasobami dla każdej firmy, a ich kariera będzie trwała tak długo, jak długo Internet będzie działał na całym świecie.

Uwaga: ten artykuł został zmodyfikowany przez Laurence'a Bradforda .