Kiedy zaczyna się i kończy czas letni?

Jak zmienić moje zegary na czas letni?

Czas letni zaczyna się w USA co roku w drugą niedzielę marca. Zdarza się to we wczesnych godzinach porannych, kiedy wielu z nas zwykle śpi: 2 rano. Kończy się w pierwszą niedzielę listopada, również dwie godziny po północy.

Jeśli masz problemy z zapamiętywaniem, czy chcesz ustawić zegary z przodu lub z tyłu, gdy czas letni zaczyna się i kończy, chwytliwe małe zdanie może pomóc Ci zapamiętać: Wiosna do przodu, cofnij się.

Oto kilka innych drobiazgów, o których warto pamiętać.

Czas letni lub czas letni?

Chociaż wiele osób odnosi się do czasu letniego w liczbie mnogiej - "oszczędności" - w rzeczywistości jest to liczba pojedyncza. Użyj "Czas letni", a nie "Czas letni".

Kto tak zaczął?

Benjamin Franklin został błędnie uznany za twórcę DST. To, co powiedział Franklin, to to, że gdyby paryżanie zaczęli wstawać z łóżka przed południem, mogliby zaoszczędzić trochę pieniędzy na świecach. Zmiana czasu nie została oficjalnie przyjęta w Stanach Zjednoczonych do czasu uchwalenia Ustawy o Jednolitym Czasie w 1966 r. Ustawa wyznacza jedynie standardy zwijania zegarów tam iz powrotem na wiosnę i jesień, aby wszystkie państwa jednolicie to uczyniły. Nie nakazuje, aby wszystkie stany musiały, a w rzeczywistości Hawaje i większość Arizony odmówiły. Indiana utrzymywała się do roku 2006 zanim weszła na pokład.

Jednolita Ustawa Czasu

Oficjalnie prawo wymaga, aby firmy i instytucje zajmujące się mierzeniem czasu zmieniały zegary o 2:00, kiedy nastąpią zmiany czasu letniego .

Ale to nie reguluje cię we własnym domu. Możesz zmieniać zegary kiedy tylko chcesz, przed snem poprzedniej nocy lub kiedy budzisz się następnego ranka. W rzeczywistości nawet nie musisz tego robić, jeśli nie chcesz. Ale firmy i szkoły zmienią swoje zegary, więc nie przybędziesz nigdzie na czas, dopóki nie zrobisz tego.

Jeśli mieszkasz w USA, w którym obserwuje się czas letni, ustaw zegary na przyszłość o jedną godzinę, gdy zaczyna się czas letni, i cofnij o jedną godzinę, gdy kończy się czas letni.

Ludzie z cukrzycą lub którzy przyjmują leki w harmonogramie

Osoby chorujące na cukrzycę, które stosują insulinę lub używające pomp insulinowych i innych automatycznych urządzeń do podawania insuliny, powinny zmieniać zegarki w ciągu dnia. Zmiana ustawień zegara urządzenia medycznego na urządzeniach takich jak OmniPod w nocy może wpłynąć na podstawowe ustawienia i spowodować, że poziom cukru we krwi będzie zbyt wysoki lub zbyt niski.

Jeśli przyjmujesz leki lub insulinę w określonym przedziale czasowym, porozmawiaj z lekarzem o tym, jak bezpiecznie zmienić zegar, aby nie doszło do żadnych możliwych skutków ubocznych, gdy nastąpią zmiany czasu letniego.

Przyjmij to jako przyjazne przypomnienie

Zalecane jest użycie czasu letniego, aby zmienić baterie dymu w domu. Ostatnie badania wykazały, że chociaż większość mieszkań ma alarmy dymu, tylko około dwie trzecie z nich ma faktycznie działające baterie, więc są bezużyteczne.