5 wskazówek dotyczących walki z dystrakcjami

Odkąd wynaleziono kabinę , pracownicy biurowi zajęli się rozproszeniem, które pasuje do miejsca pracy pozbawionego prywatności. Zabytki, dźwięki i zapachy, które byłyby prywatne w biurze o twardych ścianach, stają się codziennością każdego klienta w biurze. Radzenie sobie z życiem w kabinie może być trudne.

Przechodzenie w parze z brakiem prywatności to brak produktywności spowodowany ciągłym rozproszeniem. Każdy, kto pracował w boksie dłużej niż jeden dzień, może zgłosić się do wysłuchania całej rozmowy telefonicznej.

Co więc robisz w środowisku, które stale odciąga twoją uwagę od tego, co powinieneś robić? Wypróbuj te wskazówki, aby utrzymać rozproszenie uwagi w biurze.

 • 01 Zainwestuj w słuchawki redukujące hałas.

  Biura mogą być głośne i hałaśliwe, lub mogą być ciche jak cmentarz. Oba mogą rozpraszać uwagę. Hałaśliwe biura mogą utrudniać koncentrację ze względu na różne rzeczy. Dla niektórych, ciche biura utrudniają pozostanie w pracy.

  Niezależnie od tego, w którym jesteś obozie, słuchawki z redukcją szumów pozwalają ustawić ścieżkę dźwiękową na dzień pracy. Jeśli lubisz ciszę, mogą wyłączyć telefony i dzwonić do współpracowników. Jeśli lubisz podkład muzyczny, aby odeprzeć inne dźwięki, możesz to mieć.

  Jest kilka wad słuchawek redukujących hałas. Po pierwsze, możesz nie słyszeć dzwonka telefonu. Jeśli Twój telefon ma lampkę sygnalizującą, że dzwoni - co większość telefonów biurowych ma - umieść telefon w swoim peryferyjnym polu widzenia, gdzie zobaczysz, kiedy światło się zapali. Po drugie, możesz nie słyszeć alarmu pożarowego. Na szczęście dzisiejszy system przeciwpożarowy ma również migające światła, których nie można przegapić bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Po trzecie, można łatwo zaskoczyć współpracowników przychodzących do ciebie. Możesz spróbować zmienić pozycję w kabinie, aby ludzie nie mogli się do ciebie podkradnąć.

 • 02 Zarezerwuj salę konferencyjną, kiedy potrzebujesz całkowitej ciszy.

  Jeśli potrzebujesz całkowitej ciszy do pracy nad czymś, rezerwacja sali konferencyjnej jest całkowicie legalną strategią. Ponieważ nie możesz zrobić sali konferencyjnej swoim stałym biurem, używaj tej taktyki tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Jeśli chcesz wykonać pewne czynności związane z zapewnieniem jakości niektórych danych lub przesłać stos wniosków o pracę , potrzebujesz nieprzerwanej ciszy, aw niektórych miejscach pracy jedynymi dostępnymi miejscami są sale konferencyjne.
 • 03 Pracuj z domu, kiedy możesz.

  Praca w domu nie jest opcją dla niektórych pracowników rządowych, ale dla wielu osób telepraca jest opcją rutynową lub okazjonalną. Aby pracownik mógł telepracować, aranżacja musi pasować do dwóch rzeczy: pracownika i stanowiska. Oznacza to, że etyka pracy, styl i potrzeby w zakresie nadzoru muszą być dostosowane do telepracy, a obowiązki służbowe pracownika muszą być możliwe do wykonania zdalnie.

  Praca w domu pozwala ustawić środowisko, które działa dla Ciebie. Poziom hałasu, temperatura i aromaty są pod Twoją kontrolą. Czy możesz lepiej pracować przy stole w jadalni niż w swojej kabinie? Zrób to.

  Jeśli możesz pracować w domu lub w innym miejscu, spróbuj. Może Ci się spodoba. Jeśli nie, możesz wrócić do starego sposobu pracy.

  Pilnuj swojej wydajności. Jeśli to nastąpi, powinieneś zauważyć, zanim zrobi to twój szef, i powinieneś wiedzieć, kiedy odwołać telepracę.

 • 04 Bądź szczery ze współpracownikami.

  Twoi współpracownicy nie chcą dla ciebie rozpraszać uwagi. Nie chcą, abyś żywił wobec nich złą wolę, szczególnie jeśli nie zwróciłeś im uwagi. Jeśli sąsiedzi w twoim biurze robią coś, co odciąga cię od pracy, szczerze rozmawiaj o tym, co robią. Są szanse, że nie zdają sobie sprawy, że przeszkadzają ci, i będą chcieli zrobić wszystko, co mogą, aby zminimalizować twoje rozproszenie.
 • 05 Bądź uczciwy ze swoim szefem.

  Twój szef jest po to, aby cię wspierać i zapewnić ci najlepszą pracę. Chcesz dobrze, a twój szef chce, żebyś zrobił dobrze. Jeśli Twoje środowisko przeszkadza Ci w wykonaniu zadania, twój szef jest sprzymierzeńcem w naprawianiu problemu. Twój szef może być ograniczony w tym, co może zrobić, ale nigdy nie wiesz, co można, a czego nie można zrobić, jeśli nie dyskutujesz.