Navy Rear Admiral - US Military Careers

Tylny admirał w amerykańskiej marynarce wojennej ma dwie dywizje, wyższą i niższą, z wyższym stanowiącą stopnie seniora. Górna połowa admirałów z tyłu, jak nazywa się ta ranga, otrzymuje wyższą stawkę wynagrodzenia niż ich odpowiedniki w niższej połowie, i noszą dwie gwiazdki w mundurach, w przeciwieństwie do jednej gwiazdy z niższą pół-tylnymi admirałami. Flagi poleceń każdej klasy zawierają również odpowiednią liczbę gwiazdek na niebieskim tle.

Tylni admirałowie pomagają wiceadmirałom, którzy są o jeden stopień wyżej od admirała z górnej połowy tyłu. Kiedy mowa jest o słowno, oficerowie obu górnych i niższych pół-szeregów są adresowani jako tylny admirał, chociaż rozróżnia się dwie rangi w korespondencji pisemnej, z LH lub UH po tytule oficera.

Kontradmirał i system rankingowy

Oficerowie marynarki wojennej otrzymują wynagrodzenie proporcjonalne do ich rangi w oparciu o skalę płac od O-1 dla osób o najniższej pozycji do O-10 za najwyższą. Admirałom z górnej połowy tyłu przyznaje się wynagrodzenie zgodnie z normą O-8, podczas gdy admirał z niższą połową z tyłu wypłaca się zgodnie z oznaczeniem O-7. Oficerowie w przedziale od O-7 do O-10 są uznawani za "oficerów flagowych". Mniej niż 1 procent oficerów zawodowych jest awansowany do rangi flagi, która w marynarce wojennej składa się z jednego gwiazdorskiego admirała (niższa połowa), dwóch -starowy admirał (górna połowa), trzygwiazdkowy wiceadmirał i czterogwiazdkowy admirał.

Naturalny postęp w rangi pochodzi od admirała z niższej połowy do górnej połowy, przy czym ten pierwszy, który służył co najmniej rok w tej rangi, mógł ubiegać się o awans na to drugie miejsce. System promocji Marynarki Wojennej jest oparty na wakansie, a dla oficerów flagowych jest to bardzo polityczny proces. Każdego roku, planiści promocji w terenie wymieniają przewidywaną potrzebę obecności oficerów w każdej klasie, a następnie polecają oficerów prezydentowi Stanów Zjednoczonych, którzy wybiorą z tej listy za każdym razem, gdy pojawi się wakat z powodu awansu lub emerytury innego oficera.

Senat musi potwierdzić ten wybór.

Według skali płacowej O-8 kapitanowie z górnej połowy z tyłu, którzy mają mniej niż dwa lata pracy, zarabiają 8 453 USD miesięcznie, natomiast ci, którzy mają zainwestowane 20 lat, zarabiają 11 319 USD miesięcznie, a ci, którzy mają ponad 38 lat służby, otrzymują 12 186 USD miesięcznie. Jest to porównywalne do 10 236 $ miesięcznie dla mniejszych, pół-tylnych admirałów z 20-letnim stażem i 10 494 $ dla niższych pół-admirałów z 38-letnim stażem.

Kontradmirał i emeryt

Oficer, który osiąga rangę niższego półdeportowanego admirała, ale nie został wybrany lub nie został nominowany do awansu do wyższej rangi, musi przejść na emeryturę po pięciu latach na tym stanowisku lub 30 lat aktywnej służby, w zależności od tego, który kamień milowy nastąpi później. Admirał z górnej połowy z tyłu musi także przejść na emeryturę pięć lat po awansie do tej rangi lub po 35 latach aktywnej służby, w zależności od tego, co nastąpi później. Jednak sekretarz marynarki wojennej może zrzec się każdej z tych struktur.

Prawo nakazuje również, aby wszyscy oficerowie flotowi wojenni przechodzili na emeryturę w wieku 62 lat, chociaż można to opóźnić do 64, jeśli sekretarz marynarki wojennej lub sekretarz obrony udzieli przedłużenia, a oficerowie flagowi mogą służyć nawet do 66 roku życia według uznania prezydenta.