Uzyskaj przykładowe pytania dotyczące wywiadów dla członków personelu pokładowego

Poniżej znajdują się informacje na temat rodzajów pytań do przesłuchania, które mogą być zadawane przez stewardesę, porady dotyczące przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej oraz listę konkretnych pytań do rozmowy kwalifikacyjnej.

Rodzaje pytań do wywiadów z Flight Attendant

Wywiady z osobami towarzyszącymi mogą obejmować szereg rodzajów pytań. Wiele z nich będzie typowymi pytaniami do rozmowy kwalifikacyjnej, które można uzyskać w dowolnej pracy, takimi jak pytania dotyczące historii zatrudnienia, wykształcenia, umiejętności i kwalifikacji do pracy oraz celów na przyszłość.

Możesz również zadawać pytania dotyczące Ciebie osobiście , w tym pytania dotyczące Twojej osobowości i stylu pracy. Mogą to być również pytania o to, dlaczego wybrałeś wybraną przez siebie karierę.

Niektóre z pytań na rozmowę kwalifikacyjną będą również behawioralne. Pytania dotyczące wywiadu behawioralnego wymagają wyjaśnienia, jak radziłeś sobie z przeszłymi doświadczeniami z pracy. Tutaj znajdziesz informacje o tym, jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu behawioralnego.

Najprawdopodobniej zostaniesz również poproszony o pytania dotyczące wywiadu sytuacyjnego . Są podobne do behawioralnych pytań do wywiadu, ponieważ pytają cię o różne doświadczenia zawodowe. Jednak pytania dotyczące wywiadu sytuacyjnego dotyczą tego, jak poradzisz sobie z sytuacją związaną z pracą jako stewardesą.

Na koniec możesz zostać zapytany o dane linie lotnicze, z którymi rozmawiasz.

Wskazówki dotyczące przygotowania do wyjazdu na pokład samolotu

Aby przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej , upewnij się, że znasz wymagania danej pracy.

Spójrz na swoje CV i wymień wszelkie doświadczenia, które wykazałeś, że potrafisz spełnić te wymagania. Pomoże to w szczególności w kwestiach wywiadów behawioralnych i sytuacyjnych.

Przed rozmową przeprowadzaj badania dotyczące firmy, z którą przeprowadzasz wywiady. Upewnij się, że masz poczucie misji, ludności, z którą pracują, i kultury firmy.

Prywatne pytania z wywiadu

Pytania dotyczące wywiadu behawioralnego

Pytania dotyczące wywiadów sytuacyjnych

Pytania dotyczące organizacji

Inne pytania