Czy modelowanie miejsc pracy jest legalne?

Czy profesjonaliści szukają miejsc do modelowania na Craigslist?

Znalezienie miejsc do modelowania za pośrednictwem stron niejawnych online może być trudnym i potencjalnie niebezpiecznym przedsięwzięciem.

Większość ogłoszeń o modelowaniu zamieszczanych na Craigslist (i innych podobnych witrynach) dotyczy modeli nagich lub kamer internetowych lub modelowania szkół i młynów fotograficznych, próbujących sprzedać ci coś, oferując najpierw takie oferty, które naprawdę nie istnieją.

Pamiętaj o tych punktach przed odpowiedzią na reklamę modelowania.

Uprawnieni klienci współpracują tylko z uznanymi agencjami modelującymi

Czy możesz sobie wyobrazić klientów takich jak Victoria's Secret , Ralph Lauren, Abercrombie & Fitch, Revlon, czy L'Oreal, używających Craigslist, aby znaleźć swoje modele? Nigdy by się to nie zdarzyło. Nawet małe firmy na rynkach lokalnych, które legalnie szukają modeli do reprezentowania swoich produktów, nie będą ryzykować swojej reputacji, umieszczając bezpłatną reklamę na Craigslist lub wynajmując nieznany model, który nie został sprawdzony lub "sprawdzony" przez ustaloną agencję modelek. .

Reklama jest zbyt kosztowna, aby ryzykować, że nie współpracuje z agencją modelek

Koszt reklamy, nawet na poziomie lokalnym, jest oszałamiający. Oprócz kosztów czasu antenowego w telewizji, miejsca w czasopismach lub na billboardach, klienci płacą za fotografów, stylistów, artystów makijażu i innych specjalistów, aby wykonać to dobrze. Klient chce wiedzieć, że modele nie tylko zostały sprawdzone, ale nie będą powodować żadnych konfliktów, takich jak rezerwowanie pracy u konkurenta.

Konsumowanie klienta z modelem, który pojawił się lub ma się pojawić w podobnych reklamach dla konkurentów, byłoby katastrofalne. Agencje upewniają się, że tak się nie dzieje i są odpowiedzialne wobec swoich klientów, jeśli wystąpi problem.

Nie ma możliwości wstępnego wyświetlenia klientów online

Kiedy pracujesz jako niezależny model przyjmujący oferty pracy z ogłoszeń drobnych, nie masz możliwości uprzedniego przeskanowania klienta.

Nie masz możliwości dowiedzenia się, czy to prawdziwy klient, czy też pełzacz, który chce cię skrzywdzić.

Zli klienci mogą uszkodzić Twój wizerunek i markę

Dobra agencja modelek zawsze będzie myślała nie tylko o zarobkach, które zarabiasz ty i agencja, ale także o tym, jak chronić swój wizerunek i markę. Każda rezerwacja dokonana przez model może odzwierciedlać jego status w branży. Co więcej, branża jest bardziej zdolna do myślenia o "marce" modelu niż kiedykolwiek wcześniej i zrobi wszystko, aby ją chronić i utrzymywać.

Otrzymujesz mniej niż reprezentowany model (lub nic)

Osoby, które szukają modeli w bezpłatnych, niejawnych witrynach, zazwyczaj nie mają budżetu, dlatego publikują je w bezpłatnych witrynach. Jeśli nie mają budżetu, oznacza to, że albo wcale nie płacą (nawet jeśli mówią, że są) albo dostajesz mniej niż agencja dostanie za ciebie, albo, co gorsza, chcą, żebyś zapłacił im za zdjęcie pędy lub inne rzeczy, których prawdopodobnie nie potrzebujesz. Osoby szukające modeli online wiedzą, że mogą znaleźć niedoświadczonych modelki, które są chętne do wykonania pracy za 50 USD, za które powinny otrzymać 5000 USD, jeśli mają przedstawiciela reprezentującego ich.

Pobieranie opłat może być trudne

Kiedy pracujesz jako niezależny model, jesteś odpowiedzialny za wszystko, począwszy od znalezienia pracy, rezerwacji pracy, pobierania opłat, a gdy klienci nie płacą, ścigając ich za swoje pieniądze.

Wszystko to zabiera czas z czasu, w którym faktycznie możesz pracować i zarabiać więcej.

Jeśli poważnie myślisz o karierze modelki, zawsze dobrze jest pracować z renomowanymi agencjami modelek, które zrobią wszystko, aby chronić Ciebie i Twój wizerunek, a także negocjować odpowiednie stawki i bezpieczne warunki pracy. Internetowe ogłoszenia nie są miejscem, w którym znajdziesz pracę, która przyniesie ci korzyści, a ryzyko nie uzasadnia niewielkiego dochodu, jaki możesz uzyskać z tego typu prac.