Fakty na temat batalionu budowlanego marynarki wojennej

Seabees Są budowniczymi US Navy

Logo pszczół. SeaBee Musuem

Batalion Budowy Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych - znany również jako "Seabees" ma motto, które jest reprezentatywne dla ich historii od czasów II wojny światowej - "Budujemy, walczymy". Od tworzenia całych baz, portów, lotnisk, dróg i mostów na wyspach Pacyfiku podczas II Wojny Światowej, po przenikliwe, zimne walki w Korei, upał dżungli w Wietnamie po góry i pustynie Afganistanu i Iraku, SeaBees przygotował wysuniętą do przodu siłę militarną i może być mobilny.

CB's Zostań SeaBees

Batalion Budowy Marynarki, którego skrót "CB" stał się ich pseudonimem, powstał w 1941 roku po ataku na Pearl Harbor. W pierwszych latach istnienia Seabees znajdowali się pod marynarką korpusu inżynieryjnego marynarki wojennej i byli rekrutowani z branży budowlanej. Głównie wykorzystywane jako budowniczych, Seabees odegrał ważną rolę w II wojnie światowej, a później w wojnie koreańskiej, gdzie wylądował w Inchon z oddziałów szturmowych. Seabei budowali groble w Korei zaledwie kilka godzin po pierwszym lądowaniu.

W latach 1949-1953 Brygady Marynarki Wojennej zostały podzielone na dwie jednostki: bataliony amfibii i mobilne.

Marynarka wojenna nazywa swoje oceny stanowisk. Podobne oceny są umieszczane w różnych społecznościach.

Po II Wojnie Światowej wojsko zdemobilizowało się i zamieniło siły SeaBee składające się z 32 000 członków, którzy walczyli i budowali na sześciu kontynentach i ponad 300 wyspach, aż do 3300 mężczyzn czynnych do 1950 r. Jednak zapotrzebowanie na tak wyszkolone siły było oczywiście wysoko cenione przez Departament Obrony oraz w latach 1949 i 1953 bataliony konstrukcyjne marynarki zostały podzielone na dwa rodzaje jednostek: bataliony konstrukcyjne amfibii (PHIBCB) i bataliony konstrukcyjne marynarki wojennej (NMCB).

Istnieją również Naval Underwater Construction Teams, które są również przeszkolonymi nurkami, którzy zabezpieczają pomosty i wykonują spawanie pod wodą w razie potrzeby.

Zróżnicowane obowiązki marynarzy

Praca i obowiązki Seabees obejmują szeroki zakres. Według strony internetowej marynarki wojennej w Seabee praca ta może obejmować prace takie jak klasyfikacja pasów startowych, przeprowadzanie testów glebowych dla amfibii lądowania lub budowa nowego obiektu koszarowego.

Istnieje kilka ocen w społeczności Batalionu Konstrukcyjnego, a oprócz tego, że są one niezwykle istotne dla codziennej działalności Marynarki Wojennej, te prace są dobrym szkoleniem dla powojennego budownictwa. Obowiązki morskie obejmują budowniczych, elektryków budowlanych, mechaników budowlanych, pomoce inżynieryjne, operatorów urządzeń, hutników i robotników.

Konstruktorzy (BU)

Budowniczowie stanowią największy segment Sił Zbrojnych Marynarki Wojennej. Pracują jako cieśle, tynkarze, dekarze, betoniarki, murarze, malarze, murarze i stolarze. Może to obejmować budowanie schronień, nabrzeży, mostów i innych ciężkich konstrukcji drewnianych.

Elektryk budowlany (CE)

Elektrycy budowlani budują, konserwują i eksploatują urządzenia do produkcji energii i systemy dystrybucji energii dla instalacji morskich. Do ich obowiązków należą takie prace, jak instalacja, konserwacja i naprawa systemów telefonicznych i sieci dystrybucji energii elektrycznej wysokiego i niskiego napięcia, spawanie i układanie kabli elektrycznych i innych powiązanych prac elektrycznych.

Mechanika Budowy (CM)

Mechanika budowlana zajmuje się naprawą i konserwacją ciężkiego sprzętu budowlanego i samochodowego, w tym autobusami, wywrotkami, spychaczami, rolkami, dźwigami, koparkami, kafarami i pojazdami taktycznymi.

CM-y przygotowują również szczegółowe zapisy konserwacji i dane kontroli kosztów oraz nabywają części.

Engineering Aide (EA)

Inżynierowie wspomagają inżynierów budownictwa w opracowywaniu ostatecznych planów budowy. Przeprowadzają ankiety; przygotowywać mapy, szkice, rysunki i plany; oszacować koszty; przeprowadzić testy jakości na zwykłych materiałach budowlanych, takich jak grunty, beton i asfalt; i wykonywać inne funkcje technika inżynierskiego.

Operator sprzętu (EO)

Operatorzy urządzeń napędzają ciężkie pojazdy i sprzęt budowlany, w tym ciężarówki, buldożery, koparki, równiarki, wózki widłowe, dźwigi i sprzęt do asfaltu.

Steel Worker (SW)

Stali pracownicy wiertnicze i obsługują specjalny sprzęt wykorzystywany do budowy konstrukcji metalowych. Układają i wytwarzają stal konstrukcyjną i blachę oraz pracują z prętami ze stali zbrojeniowej.

Wykonują operacje spawania i cięcia, czytają plany i używają specjalnych narzędzi.

Pracownik roboczy (UT)

Miejsca pracy robotników w marynarce wojennej obejmują szeroki zakres systemów. Mogą one obejmować prace hydrauliczne i grzewcze, prace nad systemami dystrybucji i magazynowaniem paliwa, a także inne podstawowe prace użyteczności publicznej. Do ich obowiązków należy również praca nad systemami uzdatniania wody i dystrybucji, klimatyzacją i urządzeniami chłodniczymi, a także gromadzenie i składowanie ścieków w instalacjach nadbrzeżnych na całym świecie.