Profil zawodowy: Home Typist

Opis pracy:

Domowa maszynistka (lub transcriptionist) tworzy dokumenty z jego domowego biura, zazwyczaj używając plików audio jako źródła. Jednak to nie wystarcza do opisu zadania, ponieważ te domowe zadania mogą obejmować wiele typów zadań transkrypcji - wszystko od "mikropłat" w wprowadzaniu danych do specjalizacji wymagających dodatkowego szkolenia, np. Transkrypcji medycznej . Ponadto nie każda praca maszynistki jest tak samo prawdopodobna, jak w domu; na przykład raportowanie sądowe nie jest.

Jednak umiejętności, które rozwija się jako reporter sądowy, mogą być cenne w uzyskaniu najbardziej lukratywnych prac przy pisaniu w domu: transkrypcji w czasie rzeczywistym i podpisów. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat tych zawodów.

Umiejętności / Doświadczenie / Edukacja:

Umiejętności
Oczywiście szybkie i dokładne umiejętności pisania na klawiaturze są ważnym wymogiem, ale jak szybko trzeba być może znacznie się różnią. Niewykwalifikowane zadania wprowadzania danych akceptują maszynistki domowe z prędkością zaledwie 60 WPM (i płacąc je na najniższym poziomie) oraz zadania transkrypcji w czasie rzeczywistym lub podpisy z domu, wymagają prędkości aż 300 wpm.

Oprócz tego, dobre umiejętności słyszenia i słuchania oraz umiejętność rozumienia akcentów są ważne podczas transkrypcji plików audio. Znajomość poprawnej pisowni, interpunkcji i gramatyki jest koniecznością. Umiejętności obsługi komputera, które wykraczają poza zwykłe używanie oprogramowania do przetwarzania tekstu, są niezbędne dla maszynistki domowej. Osoby na tych stanowiskach mogą musieć instalować nowe oprogramowanie, logować się do systemu firmy zdalnie, przesyłać pliki, rozwiązywać problemy ze swoim komputerem itp.

Doświadczenie
Podobnie jak w przypadku większości miejsc pracy w domu, firmy zazwyczaj wolą zatrudniać domowych maszynistek z wcześniejszym doświadczeniem na miejscu; często wymagane są dwa lata. Jednak, ponieważ niektóre firmy płacą wyłącznie w oparciu o produkcję maszynistki, firmy te mogą chcieć zacząć od początku, ale płaca jest niska.

Edukacja
Większość zleceń transkrypcyjnych nie wymaga wykształcenia pomaturalnego lub specjalnej certyfikacji. Jednak wyjątki obejmują transkrypcję medyczną i raportowanie sądowe, które wymagają certyfikacji. Niemniej jednak zajęcia i szkolenia w zakresie oprogramowania biurowego mogą być pomocne dla każdego maszynistki domowej. Należy jednak pamiętać, że niektóre oszustwa związane z pracą w domu można ubierać tak, aby wyglądały jak szkolenia online, więc należy uważać na wszelkie oferty pracy, które próbują sprzedawać klasy.

Rodzaj / długość zatrudnienia:

Transkrybenci są zwykle zatrudniani jako niezależni wykonawcy, ale kilka firm może je zatrudniać jako pracowników. Im więcej umiejętności i wykształcenia wymaga praca (np. Transkrypcja medyczna, napisy), tym bardziej prawdopodobne jest to, że jest to stanowisko pracy. Niezależni wykonawcy mogą być zatrudniani na czas określony w okresach szczytu. Niektóre firmy opublikują dostępną pracę dla swoich kontrahentów, aby zaakceptować ją na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy".

Porównaj zatrudnienie a niezależne kontraktowanie.

Sprzęt:

Większość firm, które wynajmują maszynistki w domu, zarówno jako pracownicy, jak i wykonawcy, wymagają, aby transkrypcja dostarczała część lub całość tego sprzętu lub usług:

Gdzie znaleźć pracę jako maszynistka domowa:

Odszkodowanie:

Podobnie jak w przypadku zleceń wprowadzania danych , transkrypcja jest często płatna według stawki za sztukę , nawet dla pracowników. Jednak pracownicy muszą otrzymywać co najmniej wynagrodzenie minimalne.

"Kawałek", na którym oparte są stawki za transkrypcję, może być na stronę, za minutę audio lub na słowo; na przykład stawki mogą wynosić 0,005 $ (lub pół centa) za słowo. Stawka godzinowa, za którą to się rozwinie, może się różnić w zależności nie tylko od twoich umiejętności i wytrzymałości, ale także od stopnia trudności pracy.

Proces zatrudniania:

Większość firm może wymagać testów umiejętności podczas procesu rekrutacji. Testy te są zwykle nie tylko prędkością, ale również sprawdzają dokładność, gramatykę, pisownię i zrozumienie.

Aby zobaczyć, jak oceniasz, sprawdź te bezpłatne testy pisania i pliki ćwiczeń dla transcriptionists.

Harmonogram Elastyczność / Opieka nad dziećmi:

Różni się to w zależności od firmy. Niektóre zadania pisania na klawiaturze wymagają bezwzględnej opieki nad dziećmi, które nie są na tyle dorosłe, aby same mogły o siebie zadbać. Są to często zadania, które wymagają szybkiej zmiany lub są transkrypcją w czasie rzeczywistym lub napisami. Jednak wiele zadań pisania na klawiaturze ma bardzo elastyczne harmonogramy i nie musisz "potrzebować" opieki nad dzieckiem, ale możesz zarabiać więcej, jeśli nie przeszkadzają ci potrzeby dzieci.

Powiązane definicje:

Co jest:

Aby uzyskać więcej informacji na temat transkrypcji w domu, przeczytaj Wszystko o transkrypcji domowej .