Profil stanowiska armii: 68M Specjalista ds. Żywienia

Żołnierze ci pomagają karmić innych potrzebami żywieniowymi i ograniczeniami

heraldpost / Flikr / CC BY 2.0

Jako ważny członek zespołu ds. Usług żywieniowych specjalista ds. Żywienia przygotowuje wszystkie rodzaje żywności zgodnie ze standardami armii i wymaganiami dietetycznymi. Ściśle współpracują z zarejestrowanymi dietetykami w sytuacjach szpitalnych, klinicznych lub polowych, planując specjalne diety dla pacjentów w oparciu o indywidualne potrzeby poszczególnych żołnierzy. Ta praca to wojskowa specjalizacja wojskowa (MOS) 68M.

Jeśli masz doświadczenie w gotowaniu lub szkoleniu kulinarnym, lub po prostu zainteresowanie tym obszarem, specjalista ds. Żywienia może być dla Ciebie odpowiedni, szczególnie jeśli interesujesz się karierą po wojnie pomagającą pacjentom i innym osobom o skomplikowanej diecie. wymagania.

Obowiązki i obowiązki MOS 68M

Żołnierze ci są odpowiedzialni za zamawianie i sprawdzanie zapasów żywności oraz przygotowywanie posiłków dla kolegów żołnierzy. Specjalista ds. Żywienia jest przede wszystkim odpowiedzialny za pomoc w nadzorowaniu operacji medycznych związanych z odżywianiem.

Obejmuje to zapewnienie leczenia dietetycznego i poradnictwa dla pacjentów w klinikach żywieniowych, programach odnowy biologicznej i innych z ograniczeniami żywieniowymi lub potrzebami. Żołnierze ci pomagają dietetykom w przygotowywaniu posiłków, planowaniu menu i produkcji, przygotowaniu zaleceń żywieniowych i badaniu pacjentów pod kątem ograniczeń żywieniowych.

Żołnierze w MOS 68M będą przygotowywać i gotować zmodyfikowane i standardowe artykuły spożywcze zgodnie z tymi planami leczenia żywieniowego, wszystko pod nadzorem dietetyka lub podoficera.

Wymagania treningowe dla armii MOS 68M

Szkolenie zawodowe dla specjalistów od żywienia wymaga obecnie dziesięciu tygodni podstawowego szkolenia bojowego i siedmiu tygodni zaawansowanego treningu indywidualnego, który obejmuje przygotowanie niewielkiej ilości żywności.

Niektóre umiejętności, których się nauczysz, obejmują prezentacje indywidualne i klasowe, jak ocenić wymagania żywieniowe pacjenta i ograniczenia, planowanie menu, aby uwzględnić modyfikację receptury dla specjalnych diet i podstawowe przygotowanie żywności w dużych i małych ilościach. Zostaniesz również przeszkolony w zakresie bezpieczeństwa żywności i metod sanitarnych.

Kwalifikacje do armii MOS 68M

Będziesz potrzebował 95 punktów w segmencie operatorów i żywności (OF) z zestawu ASVAB ( Arped Services Vocational Aptitude Battery). W przypadku tej konkretnej pracy armii nie jest wymagana żadna poświadczenie bezpieczeństwa, ale będziesz potrzebował normalnego widzenia kolorów, co oznacza brak ślepoty barw.

Podczas gdy obsługa żywności jest podstawową funkcją MOS 68M, nie chodzi tylko o gotowanie i przyrządzanie. Zainteresowanie żywieniem, zdrowiem, sprawnością fizyczną, biologią i chemią pomoże Ci odnieść sukces w tej roli. Powinieneś interesować się powinowactwem do troski o innych (znanym również jako dobry "sposób przyłóżkowy") i ważne jest, abyś mógł komunikować się jasno i skutecznie zarówno z jednostkami, jak i małymi grupami.

Ponieważ nie jesteś specjalistą medycznym, nie będziesz diagnozować pacjentów, ale będziesz ważną częścią ich leczenia i stałej opieki jako MOS 68M.

Opcje po wojnie dla MOS 68M

Jest to praca armii dojrzała dzięki wielu powojennym możliwościom kariery. Możesz pracować jako kucharz liniowy lub sous chef w restauracji lub innej organizacji, i jesteś wykwalifikowany do wykonywania pracy technik dietetyczny. MOS 68M przygotowuje cię również do pracy na stanowiskach nadzoru nad przygotowaniem jedzenia i serwerami.

Chociaż prawdą jest, że jesteś mniej prawdopodobny, że jesteś na pierwszej linii bitwy, a prawdopodobnie nie będziesz obsługiwał informacji niejawnych, nie myśl o tym, że ta praca jest mniejsza od ogólnej misji armii. Dobrze odżywione, zdrowe żołnierze są absolutnie niezbędne, jeśli którykolwiek z celów armii odniesie sukces.