Commercial Fisherman: Opis stanowiska

Handlowy rybak, znany również jako rybak, używa sprzętu, w tym sieci, wędek i pułapek, do łowienia ryb i innych organizmów morskich, które będą spożywane przez ludzi lub wykorzystywane jako pasza dla zwierząt lub przynęta. Niektórzy pracują jako członkowie dużych załóg na dużych łodziach w głębokiej wodzie. Inni rybacy pracują w płytkiej wodzie na małych łodziach z niewielką liczbą ludzi.

Szybkie fakty

* Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy nie zgłasza osobnych danych dotyczących zatrudnienia dla rybaków i pracowników łowieckich.

Prawda o rybakach

Jak zostać rybakiem

Ten, kto chce pracować jako rybak, zwykle otrzymuje szkolenie w miejscu pracy. Większość rybaków zaczyna jako marynarze. Mogą również uczestniczyć w szkoleniach w ramach programów technicznych (vocech) oferowanych w szkołach średnich, ale takie programy są zwykle dostępne tylko na obszarach przybrzeżnych.

Operatorzy dużych statków muszą przejść szkolenie zatwierdzone przez US Coast Guard.

Jakie miękkie umiejętności potrzebujesz?

Jak przyspieszyć?

Rybacy zazwyczaj rozpoczynają karierę jako marynarze i otrzymują szkolenie w miejscu pracy po znalezieniu pracy dzięki rekomendacjom od znajomych i krewnych. Firmy prowadzące większe trawlery i statki do przetwarzania ryb przyjmują wnioski za pośrednictwem swoich działów zasobów ludzkich. Doświadczony rybak może zostać asystentem kapitana, zwanym także pierwszym oficerem, bosmanem, który nadzoruje marynarzy i, w końcu, kapitana statku.

Czy ten zawód jest odpowiedni dla ciebie?

Zawody z powiązanymi czynnościami i zadaniami

Opis Mediana rocznego wynagrodzenia (2014) Minimalne wymagane wykształcenie / szkolenie
Pracownicy przedszkola Uchwyty, rośliny, przeszczepy lub zbiory drzew, krzewów i roślin

19 060 USD

Dyplom HS lub równoważny lub mniej
Hodowca zwierząt Wybiera zwierzęta do hodowli 40 000 USD Dyplom HS lub równoważny lub niektóre kolegium
Robotnik rolny Troska o żywe gospodarstwo, ranczo lub zwierzęta akwakultury 22 930 USD Dyplom HS lub równoważny lub mniej
Operatorzy sprzętu rolniczego Napędza sprzęt rolniczy, który służy do uprawiania gleby, sadzenia i zbioru plonów 26 910 USD Dyplom HS lub równoważny

Źródła:
Biuro Statystyki Pracy, Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, Podręcznik Okupacji Zawodowej , 2016-2017 (odwiedzono 8 marca 2016 r.).
Administracja ds. Zatrudnienia i szkoleń, Departament Pracy USA, O * NET Online (odwiedzono 8 marca 2016 r.).