Weterynarz Drób

Weterynarze drobiu to małe zwierzęta specjalizujące się w medycynie drobiu i zarządzaniu nimi.

Obowiązki

Weterynarze drobiu mają licencję dla pracowników służby zdrowia zwierząt, którzy posiadają zaawansowane szkolenie w zakresie zarządzania gatunkami drobiu, takimi jak kurczęta, indyki i kaczki.

Typowe obowiązki dla weterynarzy drobiu obejmują zapewnianie podstawowych badań, obserwowanie zachowań stada, przeprowadzanie szczepień, przeprowadzanie kontroli, ocenianie mięsa lub jaj, pobieranie próbek do analizy, sporządzanie zaleceń żywieniowych i opracowywanie procedur zarządzania zdrowiem stada.

Nierzadko zdarza się, że weterynarze drobiowi pracują dość regularnie w ciągu 5-6 dni roboczych.

Opcje kariery

Weterynarze drobiu mogą skupić się na szczególnym gatunku będącym przedmiotem zainteresowania (kurczęta, kaczki lub indyki) lub na konkretnym rodzaju produkcji (jaja lub mięso). Mogą również przejść do ogólnej praktyki ptasiej lub praktyki zwierząt towarzyszących, pracować jako przedstawiciele weterynaryjni ds. Sprzedaży farmaceutycznej lub przejść do nadzorczych ról kontrolnych.

Edukacja i trening

Weterynarze drobiowi rozpoczynają od uzyskania tytułu Doktora Medycyny Weterynaryjnej (DVM), który został osiągnięty po wszechstronnym studium zarówno w zakresie dużych jak i małych leków zwierzęcych. Istnieje 30 akredytowanych szkół weterynaryjnych w Stanach Zjednoczonych, które oferują stopień DVM. Po ukończeniu szkoły nowi weterynarze muszą zdać egzamin licencjonowania weterynaryjnego w Północnej Ameryce (NAVLE), aby kwalifikować się do uzyskania licencji. Około 2500 weterynarzy kończy studia i każdego roku rozpoczyna pracę w zawodzie.

Po uzyskaniu dyplomu DVM, zaświadczenie o kwalifikacjach weterynaryjnych w specjalności drobiowej musi odbyć dodatkowe szkolenie w ramach rezydencji , publikować artykuły związane z lekami na drobiu i szukać sponsoringu przez aktualnych weterynarzy z certyfikatem weterynaryjnym.

American College of Poultry Veterinarians (ACPV) zarządza egzaminem certyfikującym na lekarstwa dla drobiu w Stanach Zjednoczonych.

ACPV ma obecnie ponad 270 członków dyplomu. Egzamin certyfikacyjny na lekarstwa dla drobiu składa się z trzech części: rzutowanych obrazów, pytań wielokrotnego wyboru i pisemnego testu praktycznego. Opłata egzaminacyjna dla osób ubiegających się o wizę po raz pierwszy wynosi 500 USD.

Jako dodatkowa opcja edukacyjna, Uniwersytet w Gruzji oferuje tytuł magistra ptasiego zdrowia i medycyny (MAHM) dla lekarzy weterynarii. Ten program studiów magisterskich jest oferowany całkowicie online i jest uznawany przez American College of Poultry Veterinarians (ACPV).

Stowarzyszenia zawodowe

Stowarzyszenie ptasich weterynarzy (AAV) jest jedną z największych organizacji zawodowych skupiających się na ptasiej medycynie i publikuje dobrze znany "Journal of Avian Medicine and Surgery". AAV organizuje doroczną ogólnopolską konferencję, w której bierze udział wielu liderów branży. Międzynarodowy podział AAV jest znany jako Europejski Komitet Stowarzyszenia Weterynarzy Ptaków (EAAV) i ma członków pochodzących z Europy, Dubaju i Afryki Północnej.

Światowe Stowarzyszenie ds. Drobiu Weterynaryjnego (WVPA) to międzynarodowa grupa specjalizująca się w medycynie drobiu. WVPA odbywa globalną konferencję co dwa lata.

Wynagrodzenie

Weterynarze, którzy mają certyfikat z certyfikatem w specjalnym obszarze, takim jak drób (lub okulistyka, onkologia, chirurgia itp.), Zapewniają znacznie wyższe wynagrodzenia dzięki większemu doświadczeniu i wykształceniu. Podczas gdy bieżące liczby były niedostępne w chwili pisania tego tekstu (w 2015 r.), Badanie płac przeprowadzone przez DVM News w 2007 r. Wykazało, że praktykujący drobiu znaleźli się w pierwszej dziesiątce najlepiej opłacanych specjalności , przynosząc średnio 142 322 USD rocznie. (Najbardziej opłacalną specjalnością było odżywianie, przynoszące średnio 202,368 USD rocznie).

Dla porównania, weterynarze bez certyfikatu na pokładzie zarabiają średnio 84,460 $ rocznie zgodnie z najnowszym badaniem wynagrodzeń Biura Statystyki Pracy (2012).

Perspektywy pracy

Według danych Biura Statystyki Pracy (BLS), zawód lekarza weterynarii będzie wykazywał wzrost o około 12 procent w ciągu dekady od 2012 do 2022 roku, co jest w przybliżeniu takie samo jak średnia dla wszystkich zawodów.

BLS wcześniej przewidywał wzrost w znacznie szybszym tempie, ale ta projekcja została ograniczona w związku z rosnącą liczbą absolwentów i spłaszczającym się popytem na usługi.

Potencjalni hodowcy drobiu mogą nadal być silni ze względu na ograniczoną liczbę certyfikowanych specjalistów w tej dziedzinie.