Dowiedz się, jak odpowiedzieć na pytania z wywiadu Dental Assistant

Podczas rozmowy z asystentem dentystycznym przygotuj się na odpowiedzi na pytania dotyczące konkretnych zadań, a także pytania, które koncentrują się wokół współpracy ze współpracownikami, pacjentami i przełożonymi w środowisku zespołowym. Jeśli masz nadzieję, że zdobędziesz pierwszą pracę jako asystent dentystyczny, zaznacz zarówno szkolenie w klasie, jak i praktyczne doświadczenie zdobyte podczas zdobywania certyfikatu asystenta dentystycznego.

Koledzy z klasy są kolegami

W wielu przypadkach środowisko szkolne jest bardzo skoncentrowane na pracy zespołowej. Przetłumacz zatem swoje doświadczenia w klasie na przykłady pracy zespołowej, które możesz udostępnić ankieterowi. Na przykład opisz projekt zespołu i wyjaśnij, w jaki sposób wybrano role w zespole, rolę, do której zostałeś wybrany, i jak współpracowałeś z członkami zespołu, aby wykonać zadanie.

Wychowywanie przeszłości

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy masz wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, ważne jest przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli jesteś doświadczonym asystentem dentystą szukającym nowego stanowiska, ankieter prawdopodobnie zada Ci pytania dotyczące poprzedniej pracy. Przygotuj się na pytania dotyczące konkretnych obowiązków służbowych, w tym zadań, które nie były bezpośrednio związane z pracą asystenta dentystycznego.

Przejrzyj kopie wcześniejszych ocen wydajności, aby móc udostępniać najważniejsze informacje o swoich osiągnięciach.

W wielu dziedzinach środowisko stomatologiczne jest małe, więc pod żadnym pozorem nie wolno krytykować poprzedniego pracodawcy ani źle mówić o swoich dotychczasowych doświadczeniach w pracy w gabinecie stomatologicznym.

Podczas każdej rozmowy kwalifikacyjnej - asystent dentystyczny lub w inny sposób - zawsze przekazuj pozytywne doświadczenia robocze w odpowiedziach na rozmowę kwalifikacyjną.

To nie jest czas na narzekanie na swojego ostatniego szefa, współpracowników lub obowiązki asystenta dentystycznego.

Pytania do wywiadu Dental Assistant